Avusturya Eğitim ve Evlilik

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    rapzade310
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar ben üniversite için avusturya'ya gideceğim.Üniversite okurken evlenip vatandaşlık alabilir miyim? Çok acil cevaplarsanız

roye
    Katılımcı

evlenirsin tabi de eger almanya gibiyse yine de aile birlesimi vizesi icin türkiyeden basvurmak gerekli evlendikten sonra…vatandaslik biraz daha zor…belirli bir süre orada yasaman gerekli…mesela almanya da 7 yildi degismediyse…avusturya da yasayan varsa söyler tabiki sana daha iyi yardimci olur daha dogru bilgi verir…

Zilan1
    Katılımcı

Merhaba,
    Avusturya Viyana bölgesi için aile birleşimi başvurusunda bulundum.10 ay oldu olumlu olumsuz cevap alamadık. Durumumuz şu şekil eşim Türk vatandaşı
    daha önce evlilik yaptı.MA35 bizden mart ve mayıs ayında 3 aylık maaş ve kredi borcu olmadıgına dair ek evraklar istedi teslim ettik buradaki işlemlerimiz haziran ayında bitmiş.Eşimin evliliğii sorgulamak için soruşturma açılmış bu sorusturmayı savcılık durdurmus diye bir yazı geldi 11 agustosda almanca bilgisi olan arkadaslar var ise gelen yazıda şu şekil

Allfallige zivilrechtliche Ansprüche bleiben davon in jedem Fall unberührt.
    Verdacht des Eingehens einer Aufenthaltsehe vom 16.11.2012
    Die Einstellung erfolgte gemass 190 z 1 StPO, weil die dem Ermittlungsverfahren zu Gründe liegende Tat nichtmit gerichtlicher Strafe bedroht ist oder sonst  die weitere Verfolgung aus rechtlichen Gründen unzulassig ware.
    Strafbarkeit ist verjahrt.

Bu kagıtdan sonra tekrar baska sorusturma yapmak için evraklarımı polise göndermişler 6 hafta oldu oraya evraklar gideli onlarda ordan onay bekliyoruz diyorlar bu durumlardan gecen varmı veya bilgisi olan arkadaslar bu asamalardan sonra red gelme olasılıgı varmıdır

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.