Avusturya’dan red aldım, almanya vize verir mi?

Forumlar Almanya ve Diğer Avrupa Ülkeleri İle İlgili Genel Bölüm Avusturya’dan red aldım, almanya vize verir mi?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ayer
    Katılımcı

Merhaba, ben gecen yıl Viyana teknik Üniversitesi Mimarlıktan kabul aldım fakat yurtla ilgili eksik belgem vardı ve bana ulaşamadılar ulaştıklarında okul kayıt tarihi geçtiği için vize reddedildi. Bunu da bana verdikleri red kağıdında özetle ” okul tarihi geçtiği için reddedildi” diye bildirdiler. Itiraz etmedim çünkü Viyana Teknik  Üniversitesine attığım mailde sonuç belgemin artık geçerli olmadığını söylediler. Bense şimdi Almanya'ya başvuracağım. Bir danışmanlıkla anlaştık. Ilk seferde red gelebilir daha önce red geldiği için ama yine de şansın var, fakat biz böyle bi olayla hiç karşılaşmadık dediler. Acaba tanıdığınız bildiğiniz duyduğunuz böyle bir durum başına gelen kimse var mı?

tugce_doerjer
    Katılımcı

almanyaya okumak icin mi geliyorsunuz anlamadim anlattiklarinizdan birsey

Fullmoon
    Katılımcı

Danismanlik sirketinin eline düstüyseniz vay halinize isiniz Yas.

Ayrica sunuda belirtmek isterimki teknik üniversiteler en zor universitelerdir. Ve almanyadaki yüksek ögrenim kurallari türkiyeden cok farkli. Bunlari göz önünde bulundurarak muracaat edin derim.
    Universitelerden Kabul belgesini alirsan ve gerekli diger prosedürleri yaparsan red gelecegini sanmiyorum.
    Danisman sirketleri para koparabilmek icin isleri uzattikca uzatiyor dikkat edin paranizi kaptirmayin.

Lesteraction
    Katılımcı

Additionally, I want to emphasise that technical universities are the most challenging. Germany's higher education regulations also differ significantly from those in Turkey. Apply with these in mind, in my opinion.

Bivens
    Katılımcı

If you obtain an admission document from the institutions and follow all other necessary steps, I don't believe you will be denied.
    Be careful not to lose your money since consulting firms often extend the task in an effort to collect more money.

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.