B1 icin Einstufungstests hakkinda bilgi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ismailbey
    Katılımcı

Merhaba Arkadaslar,
    Benim B1 sertifikasi almam gerekiyor ve bu sertifika icin direk sinava girebiliyormusum. Bi kactane kursla konustum fakat onlar bana bu sinava girmeden once Einstufungstests yapmam gerektigini söylediler. Einstufungstests hakkinda bilgisi olan varmi, nasil baslar nasil devam eder, yalnizmi giriyorum bu teste?
    cevaplar icin simdiden tesekkürler

tugce_doerjer
    Katılımcı

Einstufungstest dedikleri seviye tespit sinavi. Eger seviyeniz sinava girmeye yeterli ise kurs yapmadan sinava girebilirsiniz. Bu sinav da sizin sinava girip giremeyeceginizi belgeliycek. Sinava tek basiniza giriyorsunuz. Orada size sorular soruluyor. Sanirim sadece sözlü sinav oluyorsunuz. En azindan benim zamanimda bu test sadece sözlüydü simdi degistimi bilmiyorum.

istanbuller
    Katılımcı

Merhaba,
    2012 yılında Goethe Istanbul'den A2 alan biri olarak bu sene 2 ay önce girdiğim einstufungtest'ten yine A2 çıktım, sınavı yapanın vermiş olduğu kağıtta B1 kursuna devam edebileceğim yazıyordu.
    Sorularına gelince
    * Sınavı tek kişi yaptılar.
    * Sınav kolaydan zora gidiyor sonlara doğru anlamada çok zorlandım.
    * En sonunda bazı bölümleri yetiştiremedim sanırım bu da benim seviyemi belirlemede onlara bir fikir verdi.
    * Ayrıca sınavın sonunda sana bazı resimler gösterip, bunu bana anlat-açıkla diyor. Benimkinde hasta olan çocuğuna evde kocakarı ilacı yapan bir kadın vardı, çocuğa ilacı veriyordu ama sonradan pişman oluyordu. Ben becerebildiğim kadarıyla olayı anlattım. Adam sonra içerideki dersane yöneticisiyle konuştu ve sınav sonucumu yazan bir kağıt verdi.
    Sınavım böyle geçti. İçerik olarak kusura bakma güzel örnek veremedim ama klasik Goethe Institut içeriğiydi.
    Umarım biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir.
    Sana şimdiden başarılar diliyorum.
    Kolay Gelsin,

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.