Corona yüzünden oturum sıkıntısı

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Mein leben
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar

Süresiz oturum olmadan bişey yapamıyoruz malesef bilgisi olan yazsın lütfen

Geçen ay arkadaşim Alman çocuğu var süresiz oturma başvuru yaptı corona dan dolayı 6 aylik bir oturum vermişler fiktionsbescheinigung herhalde. Şimdi benim sorum eşim Alman vatandaşı ve bende süresize başvuru yaptım 3 yıldır Almanya’da yaşıyorum eşimle,bana da mı öyle 6 ay verilecek ? 6 ay verirlerse  ne yapmalıyım ? Hani sonuçta kanunen 3 yıl sonra bana süresiz vermeleri gerekiyor

yeniceri57
    Katılımcı

kendimden bir örnekle aciklamak istiyorum. kanunlari almanlar her zaman yabancilar icin birebir uygulamiyor.
    ben 2,5 senede süresiz oturumu almistim.
    b1 dil belgem vardi. devletten hic yardim almadim. unbefristet vertrag vardi. ve aktif b2 kursuna da devam ediyordum o belgeyi de verdim. o zamanlar cocugumda yoktu.
    eger bu belgelere sahipsen merak etme oturumunu alirsin hic bir sey engel olamaz. ama degilsen alamayabilirsin.

Oberfranken
    Katılımcı

Süresiz oturum icin,

En az 3 sene Alman vatandasi esiniz ile Almanyada oturmaniz,
    B1 Sertikasina sahip olmaniz,

ve devletten bagimsiz olarak Vollzeit bir isiniz olmasi gerekmektedir.
    Bütün bu kosullar ayni anda bir araya geldiginde süresiz oturuma basvurabilirsiniz. Bir tanesi bile eksik olsa süreli oturum veriyorlar.

Gemini
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar

Süresiz oturum olmadan bişey yapamıyoruz malesef bilgisi olan yazsın lütfen

Geçen ay arkadaşim Alman çocuğu var süresiz oturma başvuru yaptı corona dan dolayı 6 aylik bir oturum vermişler fiktionsbescheinigung herhalde. Şimdi benim sorum eşim Alman vatandaşı ve bende süresize başvuru yaptım 3 yıldır Almanya’da yaşıyorum eşimle,bana da mı öyle 6 ay verilecek ? 6 ay verirlerse  ne yapmalıyım ? Hani sonuçta kanunen 3 yıl sonra bana süresiz vermeleri gerekiyor

Merhaba bende sizin gibi Alman vatandaşı eşimle 3 yıldır Almanya’da yaşıyorum. Ben ilk geldiğimde 3 yıllık oturum vermişlerdi ve geçen ay doldu. Eşim süre dolmasına 1-2 gün bile kalsa sıkıntı olmaz başvurmak için demişti. Tabi o biraz rahat davrandı biz dediği gibi sürenin bitimine 1-2 gün kala başvurduk ve süreç 6 haftayı buluyormuş o yüzden bu ara zamanda mağdur olmamam için oturum kartım gelene kadar 6 aylık fiktionsbescheinigung geçici oturum verdiler. 3 senemi doldurduğum için sınırsız oturuma başvurdum ve vereceklerini söylediler sadece ek bir kaç tane evrak istediler o kadar. Yani eşimin maaş bordrosunu istediler çünkü ben çalışmıyorum. Sıkıntı yapmayın bence tekrar bir yabancılar dairesine ulaşmaya çalışın.

Nesibi
    Katılımcı

Süresiz icin illa esin alman mi olmasi gerekiyor?

yeniceri57
    Katılımcı

Süresiz icin illa esin alman mi olmasi gerekiyor?

Hayir gerek yok.

KaLpSiz
    Katılımcı

Suresiz yerine vatandasliga başvurmak bence daha mantıklı gereken şartlar aynı.. Vatandaşlık düşünenler suresizi es geçip 3 sene sonra vatandaşlığa başvursun tavsiyem budur

revoltblue
    Katılımcı

fiktionsbescheinigung dedigin gecici oturumun degildir.. sana oturum verirler.. o oturum belgen gelene kadar ( ehliyet gibi birsey) idare etmen icin verilen gecici belgedir..  normalde 3 aylik verirler.. ama pandemi var diye 6 ayda verirler.. amac sudur.. sen simdi suresiz oturuma basvurdun ve aldin.. ama oturumun bitiyor iki haftaya.. ee sen o arada ne yapacan? senin oturumun oldugunu gösteren gecici belgedir fiktionsbescheinigung.. kimligin geldiginde hic bi gecerliligi kalmaz..  yakin zamanda mektubun gelir zaten gel kimligini al diye..

Mein leben
    Katılımcı

Teşekkür ederim arkadaşlar, benden ve eşimden üç aylık lohn Abrechnung istediler gönderdim Bir ay oldu daha bir haber yok 🙈

8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.