Dışarıdan Dil Kursu Almadan Almanca ?

Forumlar Etkin Öğrenme ve Almanca Kelime Ezberleme Yöntemleri Dışarıdan Dil Kursu Almadan Almanca ?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    HeadShoTeR
    Katılımcı

Merhaba !

Bu forumda henüz yeniyim. Fakat gayet güzel bir forum olduğunu düşünüyorum. Peki dışarıdan dil kursu almadan İnternet, kitaplar vs. yerlerden almanca öğrenilebilir mi ? Anlayp konuşabilcek kadar ? Bunu merak ediyorum. şimdiden Teşekkürler !!!  :)

sekada
    Katılımcı

Sifirdan basliyorsaniz bir rehberinizin olmasi sart diyorum.

mavili_mavis
    Katılımcı

ben  sifirdan basladım  hıc bı yardım almadım  sadece nerden baslıyacagın onemlı  ve eger  azımlıysen ben yaparım dersen olmayacak sey yoktur  bır kac kıtap ve  sozlukle ustesınden gelırsen  ama  konusmanın ve anlamanın en  guzel yolu bence almanca bıseyler dınlemek  veya  tv almanca kanal varsa orayı segretmenı  tavsıye  ederım  cok faydasını gorursun

esma 64
    Katılımcı

bende kendim ilerletmeye calisiyorum Türkiyeden geldim kendimi tanitmayi gecmis zamani akkusativ dativ falan ögrendim ama simdi nerden devam edecegimi bilmiyorum sifatlar var  zarflar var yani tek verble subjektle olmuyo lütfen yardimci olurmusunuz banada

Cintonik
    Katılımcı

Almanca internette hakkında en fazla malzeme bulunabilen dillerden bir tanesi. Almancayı öğrenmek için gerçekten çok kaynak var.
    Bir yabancı dil öğrenirken hangi yöntemler izlenebilir diye soracak olursanız:
    1-Dilbilgisi öğrenilir
    2-Kelime öğrenilir
    3-Bazı cümleler kalıp halinde öğrenilir
    4-Pratik yapılır

Bunları yaparak kursa gitmeden de yabancı dil öğrenebilirsiniz.

zuzuma
    Katılımcı

bende aynı sizin durumdayım.herhangi bir kursa gitmeden başarıcağmı düşünüyorum..alfabeden başladım,sayılar günler,kolay fiiller derken baya ilerledim valla  yuppi:) ama ingilizce bilmemin çok faydasını gördüm..öğrenirken aynı teknikleri kullanıyorum..

japonumm
    Katılımcı

ögrenebılırsınn ama pratıge dokmedıkten sonra bır işe yaramaz..

samet_kys
    Katılımcı

Arkadaşlar benim gibi sıfırdan Almancaya başlıcak arkadaşlar için en iyi grammer kitabı,okuma kitapları, cd'ler hakkında bilgi verirmisiniz? :)

yejades
    Katılımcı

Artık internette o kadar kaynak var ki fil kurslarına birçok kişi için gerek olduğunu sanmıyorum. Tabi bazı insanlar rehberlere ihtiyaç duyar. Bu durum biraz da kişiden kişiye göre değişir. Ayrıca dil kurslarının pratik olarak çok fazla bir şey katamaz çünkü bunu oluşturmak kişinin çabasına kalmıştır. Ama eğer azimli ve hevesli biriyseniz bunu niye kendiniz de yapamayasınız? Bir de daha önceden bir başka dil öğrenmişliği olan ikinci bir dili öğrenirken ne yapması gerektiğini daha iyi bilir. Tabi bu durum batı dilleri için geçerli. Çince, Rusça gibi diller çok farklı bir konumdadır. Önemli olan eldeki imkanları iyi değerlendirebilmek. Ben lisede hazırlık sınıfında ingilizce alt yapısını aldım. Onun dışında kursa falan gitmedim. Çünkü boşa para vermekti benim için. Zaten gramer olarak iyi bir eğitim vermişlerdi. Artık bana kalmıştı gerisi, çünkü para versem gene aynı şeyleri göstereceklerdi. Kendim gramerleri temize geçtim. Skype'de konuşmaya çalıştım. Chat yaptım ve bunlar işe yaradı. Artı eğlendim de aynı zamanda. Farklı bir dil öğrenirken kursa gitme ihtiyacı duymuyorum açıkçası. İnternette çok güzel gramer anlatışmış siteler var. Bunları araştırıp kendim öğrenmeye çalışıyorum. Konuşma konusu da dediğim gibi yardım edecek bir sürü anadilden insanlar var. Alın mikrofon çalışın. Siz Türkçe öğretin o da kendi dilini…

Teşekkürler

saalesk
    Katılımcı

almancaya yeni başladım. başladım derken Fono nun almanca 2 setlik kitabını aldım. kendi kendime öğreniyorum şuan bir kitabı bitirdim araya askerlik girdi, unuttum biraz. şimdi tekrar el attım bu olaya. tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

9 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.