Entegrasyon kursundan iki kere kalmak.

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    istanbuller
    Katılımcı

Merhaba herkese selamlar,
    şu an entegrasyon kursu 5.modüldeyim ( B1 seviyesi ilk bölüm) 2 ay sonra sınavım olacak.
    Eğer kursun sonundaki sınavı geçemezsem tekrar kursa gelmek zorundaymışım.
    Başından böyle bir hadise geçen var mı aranızda?
    Bir de 2 kere üst üste entegrasyon kursuna katılıp B1 alamayanların ne yapması gerekiyor?
    Yardım ve yorumlarınız için şimdiden çok teşekkürler,
    Saygı ve selamlar…

tugce_doerjer
    Katılımcı

sinavi gecemezseniz eger 300 saatlik tekrar kursuna gidersiniz ondan sonra yine sinava girmeniz gerekir. Eger bu inavida gecemezseniz o zaman kendiniz ödemesini yapip tekrar kursa gidebilirsiniz ama sunu unutmayin b1 almadan süresiz oturum vermiyorlar yani ne yapip edip o sertifikayi almaya bakin.

istanbuller
    Katılımcı

Öncelikle hızlı cevabınız için teşekkür ederim Tuğçe Hanım,
    Geleli bir yıl oldu çocuğumuzun bakımını üstlendiğim için ne kursa gidebildim ne de herhangi bir işte çalışabildim.
    A2 sertifikam vardı Goethe'den 5 yıl önce aldığım. Bu süreçte de gerek eşimin ailesiyle gerekse almanlarla bozuk bir gramerle de olsa konuşabildim.
    Entegrasyon kursuna başladıktan  sonra moralim biraz bozuldu eskimişim, konular ağır geldi halbuki einstufung testte B1 çıkmıştım.
    Konuşma ve anlamada sorunum neredeyse hiç yok.
    Yazmak ve gramer şu aralar zorluyor.
    Hatta zorlandığım konular, Dativ Akkusativ genitiv gibi konular. Ezberi sevmediğim için bir türlü üstesinden gelemiyorum.
    Başıma gelecek her türlü şey hakkında hazırlıklı olmak istedim. Bir de herkes oturum hakkında olumsuz konuşmalar yapınca her türlü önlemimi almak istedim.
    Sizin yukarıda anlatmak istediğim konuları öğrenebileceğim bildiğiniz bir method var mı?
    Tekrar teşekkür ederim.

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.