İcralık borc vize problemi yaratırmı?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Atase
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,

Bankaya kredi ve kredi kartı borcum var icraya intikal etti borç aile birleşimi vizesinde sorun cıkarmı acaba?

30 eylul de başvuru yaptım çarşamba günü yabancılar şubesi bızım burda işlem bitti ankraya evrakları yolladık demış problem çıkacagından korkuyorum açılcası borç yuzunden konu ile alakalı bılgısı olan varsa bilgilendırırse sevınırım

Maid
    Katılımcı

Merhaba,
    Bankaya olan borç ve icra durumlarında banka tarafindan yurtdışı çıkış yasağı konulmadigi sürece bir sıkıntı yaşanmaz. Ancak devlete olan borcunuz varsa vergi borcu vs gibi sorun yaşarsınız yurtdışına cikarken problem olur. Bunun haricinde Türkiye deki borcunuz Almanya devletini baglamaz diye biliyorum. Bende cok araştırdım. Borcum varken turist vizesi almıştım daha once bir sıkıntı olmamıştı.

ysmn0
    Katılımcı

Yurt dışı yasağın yoksa Hiç bişey olmaz dye düşünüyorum  bi arkadaşımın da 10 bin tl borcu vardı gecen hafta geldi vizesi borçlarını yurt dışından da ödeyebilirsin. Ama orda da ödemezsen türkiyeye geldiğinde gümrük memurları çeker seni bi kenara.

Maid
    Katılımcı

Yurt dışı yasağı emniyet birimlerinden ögreniliyormus.
    Tabiki sonraki sureci bilemiyorum. Umarım sıkıntı yaşanmaz.

Atase
    Katılımcı

Herhangi bir vergi borcum yok devletimize karşı dediğim gibi bankaya borcum var onlarda 2 hafta önce vermişler icraya

Maid
    Katılımcı

Üzerinde her hangi bir mal varlığı yoksa korkma hiç birşey yapamazlar. Sadece hukuk bürosundan arayıp rahatsız ederler o kadar.

5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.