ithal damat ve gelin adaylarina Altin tavsiyeler

Forumlar Almanya ve Diğer Avrupa Ülkeleri İle İlgili Genel Bölüm ithal damat ve gelin adaylarina Altin tavsiyeler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Stuttgartli
    Katılımcı

Merhaba;
    Arkadaslar, forumunuzu biraz inceledim gördümkü bir cok kisi (özelikle itahall damat ve gelinler)Almanyaya gelmek icin
    Büyük bir istek ve arzu icerisindeler. Yanlis anlamayin ama sizi uyarmak istiyorum burasi hayelerinizdeki Cennet degil.
    Hatta evlenecek kisi ve aileye bagli olarak burasi cehennemden bile kötü bir yere dönüse bilir, unutmayiniz ki
    Almanyaya ilk gelen insanlar köylerinden kalkip gelimis insanlar tabi istisnalarda olabilir..
    Size acizane bir iki tavsiyelerim olacak;
    1-Eger türkiyede belli bir isiniz; yani kendinizi gecindire biliyorsaniz Almanyaya kesinlikle gelmeyin(cok seviyorsa o tr ye gelsin :) )
    2-Ben macera ariyorum esimide cok seviyorum diyorsaniz, (Dua edin esiniz ve ailesi iyi ciksin) 
      a-) Ilk 3 sene kesinlikle cocuk yapmayiniz.
      b-) Gelirgelmez issizlik piskolejisine girmeyiniz ne is olursa yaparim havasina girmeyin
      c-) Mutlaka dilkursuna gidininiz Suan icin 6+3 ay (900 saat) kurs hakkiniz var (b1 sinavini verin)
      d-) Tr´deki mesleginize göre ciraklik egitimi alin (issizlik sendoromona kapilmayin unutmayin en iyi yatirim insana yapilan yatirimdir)
    Asinda cok daha yazacak sey var ama gec oldu…
    Allah Kurtarsin.
    Sevgiler.

KAZENIS
    Katılımcı

saoL ama bu ithaL keLimesi benim hic hosuma gitmiyor !!

jentzsch2
    Katılımcı

Buradaki cogu arkadasın çabası Almanya'ya gelmek degil,eşlerine yani sevdikleri insana kavuşmak.Bu yüzden bu kadar stresi ve bu zorluğu cekiyorlar.

Yinede tavsiyelerin icin tesekkürler.. :)

merytylor
    Katılımcı

Sayın stuttgartlı tavsiyeleriniz için teşekkürler!!Ama halen amacınız nedir anlamış deilim?Görünüşe göre Türkçeniz cok güzel Sanırım sizde zamanında köyünü terkedip Almanya ya gidenlerdensiniz!!Belki ordan sıkılmış olabilirsiniz ama unutmayınızki hala Türkiyeye dönme şansınız var..Bizler Psikolojik savaş veriyoruz olay fiziksel boyutları aştı artık!Herşeyi göze almış durumdayız..Orası belki cennet belki cehennem biliyomusun umrumda bile deil !!!Yeterki eşimize kavuşalım gayemiz bu!! Sizden ricam UYARINIZI ve yorumlarınızı kendinize saklamak!!Ayrıca Dualarınız içinde sağolun!Allah yolunuzu açık etsin……

furdom
    Katılımcı

Bende bu tabiri sevmedim ithal kelimesi benimde hosuma gitmedi ama genede tavsiyeleriniz icin tesekkürler. Dil konusunda haklisiniz bende gördüm Almanlarla evli olan türkler bile Almancayi cok yanlis konusuyorlar gramerde sifir kaliyorlar.

Stuttgartli
    Katılımcı

Tekrar Merhaba;
    Öncelikle memnunum, arkadaslar olumlu veya olumsuz görüslerini yazmislar.
    Eger kafanizda bir soru isareti birakabildiysem ne mutlu bana. Benim amacim sizi uyarmak.
    Mutlaka bir B planiniz olsun,

mineralwasser
    Katılımcı

Tekrar Merhaba;
    Öncelikle memnunum, arkadaslar olumlu veya olumsuz görüslerini yazmislar.
    Eger kafanizda bir soru isareti birakabildiysem ne mutlu bana. Benim amacim sizi uyarmak.
    Mutlaka bir B planiniz olsun,

söyledikleriniz cok mantikli bence.. size katiliyorum, buraya geldigime okadar pisman oldum ki.. gelecek olan arkadaslar buraya gelince anlayacaklar…….

mineralwasser
    Katılımcı

burda is bulmak cok zor… mutlaka esinizin iyi isi olmasi gerekir hayat cok pahali…

furdom
    Katılımcı

söyledikleriniz cok mantikli bence.. size katiliyorum, buraya geldigime okadar pisman oldum ki.. gelecek olan arkadaslar buraya gelince anlayacaklar…….

Geldigine pismansan neden geri dönmüyorsun arkadasim ben gelir gelmez is buldum nasil oluyor bu is. Calismak isteyen  dünyanin neresi olursa olsun is bulur o bakimdan bilip bilmeden konusmayin kimse Almanya yada baska ülke meraklisi degil. Elbette Türkiye gibi güzel ülke yok ben Türkiyeyi hic bir yere degismem, ancak sartlar insanlari hep baska taraflara götürüyor. 

KAZENIS
    Katılımcı

Ee ne yapaLim o zaman Bütün herseyden vazmi geceLim ?

mineralwasser
    Katılımcı

Geldigine pismansan neden geri dönmüyorsun arkadasim ben gelir gelmez is buldum nasil oluyor bu is. Calismak isteyen  dünyanin neresi olursa olsun is bulur o bakimdan bilip bilmeden konusmayin kimse Almanya yada baska ülke meraklisi degil. Elbette Türkiye gibi güzel ülke yok ben Türkiyeyi hic bir yere degismem, ancak sartlar insanlari hep baska taraflara götürüyor.  

bana kalsa hemen geri dönerim! ama esim ausbildung yapiyor onun icin kalmak zorundayiz.. is bulma konusuna gelince, ysadigin yere bagli olarak degisiyor.

mineralwasser
    Katılımcı

Ee ne yapaLim o zaman Bütün herseyden vazmi geceLim ?

hayatindan memnunsan neden vazgececeksinki…

furdom
    Katılımcı

bana kalsa hemen geri dönerim! ama esim ausbildung yapiyor onun icin kalmak zorundayiz.. is bulma konusuna gelince, ysadigin yere bagli olarak degisiyor.

Alakasi yok ben Dogu Almanyada yasiyorum bizim burda Yabanci Nüfus cok az Bati Almanyaya göre is imkanlari daha az, ayrica bizim burda yabanci düsmanligi daha cok var Batiya göre 2,5 Milyon nüfuslu Eyalette sadece 45 Bin Yabanci var ve burdaki Yabancilarin cogu  calisiyor yada isyeri sahibi bu nasil oluyor söylermisin? Burda cok türk gördüm is ayirimi yapan calismayan o bakimdan Alman devletine hak veriyorum. Arkadasim eger is Bulamiyorsan git 1 Euroluk isler var git orda calis, eger calismani begenirlerse seni vollzeit'ta alirlar

SİMURG
    Katılımcı

FUCHS arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum.Bizlere altın öğütlerde bulunan İTHAL arkadaşa tavsiyem şu;evliliğe B planıyla başlarsan zaten pişman olursun.
    Ben burda hemşireyim günümüz koşullarında çok iyi kazanıyorum.şartlarımda gayet iyi ama hiçbir şey beni eşimden vazgeçiremez.Oranın cennet olmadığı kesin geldim gördüm.Hiç sevmedim.
    Ama eşim çok değerli biri onunla gözü kapalı heryere giderim.Burda ki çoğu arkadaşımda öyle;hiç kimse almanya sevdalısı değil.
    Ama farklı planlarla gidenlerin mutsuz olabileceği bir ülke olduğu kesin.

KAZENIS
    Katılımcı

hayatindan memnunsan neden vazgececeksinki…

Arkadasin yazdigi yaziya göre vazgecmemiz gerekiyorda ondan..!! aLmanya kötü is yok hayat yok su yok bu yok.. tavsiyeLer icin tsk ederim ama sizlere iyi geLen bana kötü geLir bana iyi geLen sizLere kötü geLir..
    Sonucda ben Sevmisim ve sevdigimin yaninda oLmak istiyorum.. her insan ister kendi vataninda yasamayi ama imkan oLmayinca ne yapacaksin ??

yücel
    Katılımcı

selam stutgartli,

Cok güzel bir konuya parmak bastin. Tabiki burda istisna olan kisiler vardir.
    Ama tespitin dogru… SAna katiliyorum.
    (Yoksa sende benim gibi Ithal misin? ;D)
    Almanya´ya bir gelen pisman bir de gelemeyen…

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 108)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.