jMemorize (kelime ezberleme programı)

Forumlar Etkin Öğrenme ve Almanca Kelime Ezberleme Yöntemleri jMemorize (kelime ezberleme programı)

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    shamata
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar

Bilgisayar olan her ortamda bu programı kurmadan kullana bilirsiniz. Platform bağımlılığı yok. Kullanmanız için sistemde java yüklü olması gerekiyor.
    Ben evdeki bilgisayarımda bir video yaptım. Hem tanıtım amaçlı hemde program kurulumu ve kullanılmasını gösteren bir video arkadaşlar. Sorularınız olursa buradan sora bilirsiniz.

indirme bağlantısı

adaizmir
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar

Bilgisayar olan her ortamda bu programı kurmadan kullana bilirsiniz. Platform bağımlılığı yok. Kullanmanız için sistemde java yüklü olması gerekiyor.
    Ben evdeki bilgisayarımda bir video yaptım. Hem tanıtım amaçlı hemde program kurulumu ve kullanılmasını gösteren bir video arkadaşlar. Sorularınız olursa buradan sora bilirsiniz.

a evet ben bu programı hatırlıyorum hanı sureklı ekrana bır sayfa acılıyor soru soruyor anket kısa test gıbı o degılmıydı bu ??

indirme bağlantısı

3,14
    Katılımcı

–> Bu sayfa acilmiyor bende simdi. :( Ne yapmam gerek? Tam link verebilir misin arkadasim, üzerine tiklayabilelim. :)

shamata
    Katılımcı

–> Bu sayfa acilmiyor bende simdi. :( Ne yapmam gerek? Tam link verebilir misin arkadasim, üzerine tiklayabilelim. :)

https://www.ubuntuone.com/5X236Mc5raxhyih1FBt3AF

a evet ben bu programı hatırlıyorum hanı sureklı ekrana bır sayfa acılıyor soru soruyor anket kısa test gıbı o degılmıydı bu ??

Hayır. Bu program ekrana sürekli olarak sayfa açmıyor. Bu programı bir test olarak düşünün. Siz bir sürü kelimeyi Almanca ve Türkçe olarak giriyorsunuz ve program size girdiğiniz kelimeleri gösteriyor ve sizin de karşılığını bulmanızı istiyor. Mesela almanca kelimeleri göster diyorsunuz ve almanca kelimenin karşılığını bilmeniz isteniyor.

zum Beispiel:  das Auto gösteriyor program altta da karşılığını göster yazıyor. Oraya tıklıyoruz ve bize araba yazısı geliyor yani Türkçe karşılığı. Altta iki seçenek geliyor evet ve hayır. Eyer bildiysek evet tıklıyoruz ve program diğer kelimeye geçiyor. Bilemediysek hayıra tıklıyoruz ve program yine diğer kelimelere geçiyor fakat bilemediğimiz kelimeleri tekrar soruyor. Size bağlı olarak Almancadan Türkçe karşılığını bulma veya Türkçeden Almanca karşılığını bulma seçeneği var programda. Umarım programın ne iş yaptığını nasıl çalıştığını anlamışsınızdır. Bağlantıdaki videoyu indirip izledikten sonra programın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlarsınız

adaizmir
    Katılımcı

tıklıyorum sureklı hata verıyor nedenkı anlamadım:((

shamata
    Katılımcı

tıklıyorum sureklı hata verıyor nedenkı anlamadım:((

Hatanın ne olduğunu yazarsanız size yardımcı olmaya çalışacağım.

adaizmir
    Katılımcı

die datei wmploc.dll hat versionsnummer  12.7600.16667
    aber

windows media player nicht richtig instaler

shamata
    Katılımcı

die datei wmploc.dll hat versionsnummer  12.7600.16667
    aber

windows media player nicht richtig instaler

Bağlantıya direkt tıklamayın. Bağlantının üstüne sağ tıklayıp farklı kaydet ile indiriniz. Aslında bağlantıda hata yok. Size uyarı vermiş, çünkü siz bağlantıya tıkladığınız zaman tarayıcınız medya oynatıcınız ile çalıştırmaya çalışıyor ve size bilgisayarınızdaki windows media player ın  doğru bir şekilde kurulu olmadığını anlatıyor. Bu yüzden dosyayı önce bilgisayarınıza indirin ve sonra bilgisayarınızda film seyrettiğiniz medya oynatıcısıyla açınız.

3,14
    Katılımcı

Hayır. Bu program ekrana sürekli olarak sayfa açmıyor. Bu programı bir test olarak düşünün. Siz bir sürü kelimeyi Almanca ve Türkçe olarak giriyorsunuz ve program size girdiğiniz kelimeleri gösteriyor ve sizin de karşılığını bulmanızı istiyor. Mesela almanca kelimeleri göster diyorsunuz ve almanca kelimenin karşılığını bilmeniz isteniyor.

zum Beispiel:  das Auto gösteriyor program altta da karşılığını göster yazıyor. Oraya tıklıyoruz ve bize araba yazısı geliyor yani Türkçe karşılığı. Altta iki seçenek geliyor evet ve hayır. Eyer bildiysek evet tıklıyoruz ve program diğer kelimeye geçiyor. Bilemediysek hayıra tıklıyoruz ve program yine diğer kelimelere geçiyor fakat bilemediğimiz kelimeleri tekrar soruyor. Size bağlı olarak Almancadan Türkçe karşılığını bulma veya Türkçeden Almanca karşılığını bulma seçeneği var programda. Umarım programın ne iş yaptığını nasıl çalıştığını anlamışsınızdır. Bağlantıdaki videoyu indirip izledikten sonra programın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlarsınız

–> Tamamdir, eve gittigimde Ziel speichern unter…'e tiklayip dedigin gibi hedefi farkli kaydedecegim. Allah razi olsun.

adaizmir
    Katılımcı

Bağlantıya direkt tıklamayın. Bağlantının üstüne sağ tıklayıp farklı kaydet ile indiriniz. Aslında bağlantıda hata yok. Size uyarı vermiş, çünkü siz bağlantıya tıkladığınız zaman tarayıcınız medya oynatıcınız ile çalıştırmaya çalışıyor ve size bilgisayarınızdaki windows media player ın  doğru bir şekilde kurulu olmadığını anlatıyor. Bu yüzden dosyayı önce bilgisayarınıza indirin ve sonra bilgisayarınızda film seyrettiğiniz medya oynatıcısıyla açınız.

Tamam shamata bırde benım medıa palyer neden calısmıyor yenı formatlandı kurulmadı medıa var ama hanı ılk tıkladıgımızdakı kurulumu yapmadım sımdı denedım olmuyor nedenı hakkında bılgın varsa bana yardımcı olurmusun lutfen
    Tesekkur ederım.

3,14
    Katılımcı

–> Bilgisayarla alakali program hatalarinda ben de yardimci olabilirim. Herkesin dikkatine. :)

3,14
    Katılımcı

–> Tamamdir, eve gittigimde Ziel speichern unter…'e tiklayip dedigin gibi hedefi farkli kaydedecegim. Allah razi olsun.

–> Simdi okulda denedigimde Linux ile, hedefi farkli kaydet menüsü vardi. Simdi eve geldim, laptopda bu Sabah itibari ile Windows 8 Pro var, linke tikladigimda cikan secenekler;

– Link kopieren
    – Link in einer Registerkarte öffnen
    – Link öffnen

Ziel speichern unter… yok, simdi ne olacak?

shamata
    Katılımcı

–> Simdi okulda denedigimde Linux ile, hedefi farkli kaydet menüsü vardi. Simdi eve geldim, laptopda bu Sabah itibari ile Windows 8 Pro var, linke tikladigimda cikan secenekler;

– Link kopieren
    – Link in einer Registerkarte öffnen
    – Link öffnen

Ziel speichern unter… yok, simdi ne olacak?

Bende Linux kullanıyorum (CentOS 6). İşletim sistemi fark etmiyor. Merak ettim hangi tarayıcıda bu seçenek yok? Ben İnternet explorer kullanmıyorum (orada nasıl olduğunu bilmiyorum). Size önerim Firefox tarayıcısını kurmanız.

https://www.mozilla.org/de/firefox/new/

Ben Firefox kullanıyorum ve bağlantıya sağ tıklayınca o seçenek gözüküyor.

–> Tamamdir, eve gittigimde Ziel speichern unter…'e tiklayip dedigin gibi hedefi farkli kaydedecegim. Allah razı olsun.

…. hepimizden inşALLAH

Tamam shamata bırde benım medıa palyer neden calısmıyor yenı formatlandı kurulmadı medıa var ama hanı ılk tıkladıgımızdakı kurulumu yapmadım sımdı denedım olmuyor nedenı hakkında bılgın varsa bana yardımcı olurmusun lutfen
    Tesekkur ederım.

Yukarıda da belirtiğim gibi ben Windows işletim sistemini kullanmıyorum o yüzden bir şeyler yazsam da tam emin olmadığım için en iyisi mi size bir öneride bulunmayayım. Forumda Windows işletim sistemini kullanan arkadaşlar yardım ede bilir belki. Aslında videoyu bilgisayarınıza indirdiği seniz sisteminize başka bir media oynatıcısını kurup sorunsuz izleye bilir siniz. Size tavsiyem VLC player. Ek olarak çözücü da kurmanız gerekmez. VLC kendi çözücüleri ile kurulur. Tam sorununuza çare olmasa da umarım az da olsa yardım ede bilmişimdir.

3,14
    Katılımcı

–> Daha dün bilgisayarima Windows 8 pro yükledim, Internet Explorer 10 var, firefoxa ihtiyac duymuyorum. Sen bu belgeyi rapid de ya da dropbox ta yükleyebilir misin? cok sey mi istemis olurum senden, bunu da istersem? utanan:)

shamata
    Katılımcı

–> Daha dün bilgisayarima Windows 8 pro yükledim, Internet Explorer 10 var, firefoxa ihtiyac duymuyorum. Sen bu belgeyi rapid de ya da dropbox ta yükleyebilir misin? cok sey mi istemis olurum senden, bunu da istersem? utanan:)

Onur kardeşim

…… zaten bu ubuntuone ile başlayan adres dropbox gibi bir sistemdir. Eyer sorun videonun oynatıcıda açılması ise dosyayı .zip olarak yüklerim sorun çözülür. 

3,14
    Katılımcı

–> Tamam indiriliyor simdi. Yaptim. :)

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 17)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.