Kelime Ezberlemenin Kolay Yolu

Forumlar Etkin Öğrenme ve Almanca Kelime Ezberleme Yöntemleri Kelime Ezberlemenin Kolay Yolu

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    mbilal25tr
    Katılımcı

Merhaba ben Bilal
    Bir sürredir Almanya'da yaşıyorum. Okulda Almanca öğreniyorum. ve nasıl geliştirdiğimi size anlatacağım.
    Televizyon izlerken, kitap okurken, duyduğunuz yada okuduğuuz bazı çümleleri almancaya çevirmeye çalışın. Ben özellikle yapmadım ama istemsiz bir şekilde içimden almancasını söylüyorum. Sanırım bu iyi birşey ya:).

Kelime ezberlemek için bir oturuşta bir sürü kelime ezberlemeye çalışmayın. Canınız sıkılınca bir kelimeye bakın. Ve karşılaştığınız kelimelere de uygulayın. O kelimeyi 5 defa tekrarlayın artikeliyle birlikte. Cümlede bildiğiniz bütün grammatiklerle(kurallarla) kullanın. son kez 5 defa tekrarlayın.

Genellikle bir gün içinde en az bir alman veya almanca bilen bir kişiyle alamnca konuşun. Anlamığınız kelime olursa sorun ve ya sözlükten bakın ve ezberleme taktiğini uygulayın.

Ve öğrenebildiğiniz kadar Grammaktik öğrenin.

İnşallah yardımcı olmuşumdur.  byby:) byby:) byby:)

• Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.