Köln de yaşayan arkadaşlar yardım lütfen…

Forumlar Cafe almancax Köln de yaşayan arkadaşlar yardım lütfen…

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    kncinar
    Katılımcı

Merhaba almancax ailesi birkaç gün sonra kısmetse almanyadayım kölnde yaşamaya başlıyacam vize ne zaman gelir kaygısı bitti şimdi iş bulma kaygısı başladı iş konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise yardımlarını rica ediyorum ve hala vize bekleme sürecinde olan arkadaşlara sabır diliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun…

fuk_18
    Katılımcı

kursa gitmeyi dusunmuyon yani o zaman

kncinar
    Katılımcı

Yok kardeşim kursa gidecem fakat böle ufak tefek işler vs varmış onun gibi kurs saatin önce yada sonrasına bakalım

fuk_18
    Katılımcı

minijop diyorsun sen simdiden is dusunme bi git yerles evini tut alis ondan sonra baslarsin kursu mutlaka yap sonra önüne cikacak zaten

Yok kardeşim kursa gidecem fakat böle ufak tefek işler vs varmış onun gibi kurs saatin önce yada sonrasına bakalım

1963
    Katılımcı

merhaba öncelikle neden calismak istiyorsunuz anlamiyorum esinizin yeterli geliri yoksa devletten yardim alabilirsin ozaman calismana gerek yok tamam calismak kötü birsey degil yardim almaktansa kendi parani kendin kazanman en iyisi ama calismak almanca ögrenmeni etkileyecek ve almanca ögrenme zamanin uzayacak bir isle ugrasmak var iki isle ugrasmak var buyüzden kursunu bitir almancayi ögren ondan sonra calisirsin zaten benim gittigim kursta calisan 3 kisi vardi kurs bittiginde cok kötü bir seviyedelerdi calismak cok etkiliyor kursu sadece tek seye odaklanman ve onu basarman daha kolay sonucta dil ögrenmek cok kolay birsey degil

bu arada bende kölnde yasiyorum sormak istedigin birsey olursa elimden geldigince yardimci olurum

Giland
    Katılımcı

Hocam bende Köln'de yaşıyorum. Gelir gelmez çalışmayı düşünme zaten senin bir sürü kağıt işin olacak amt'dan çağıracaklar konuşacaklar seninle birebir kursa git diyecekler. Alışman en az 6 ay sürecek ben geleli 2 sene oldu daha tam adepte olamadım desem yeridir. Dil kursuna git mutlaka ilk başta ben ilk b1 sınavından kaldım açıkcası oda konuşmadan enteresan birseş oldu lesen den 44 schreiben den 19 yaptım sprechen den 64 şaka gibi bişi oldu  kop:) Stress den uzak dur mümkün olduğunca dışarı çık ortamlara gir. Sen iş sordun ben başka şeyler söyledim neyse :) Köln'de Hal de iş bulabilirin illa çalışmak istersen en kolayı yada taşaron temizlik firmalarından.

tugrulonemli
    Katılımcı

Merhaba almancax ailesi birkaç gün sonra kısmetse Almanya'dayım kölnde yaşamaya başlıyacam vize ne zaman gelir kaygısı bitti şimdi iş bulma kaygısı başladı iş konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise yardımlarını rica ediyorum ve hala vize bekleme sürecinde olan arkadaşlara sabır diliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun…

Öncelikle ALLAH yardımcın olsun bir yola girdik ama bakalım sonuçları neler olacak bende iş olayını hemen kafanda büyütme bir süre kursa git derim sonrasına bakarsın gelişir zaten herşey kendiliğinden

6 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.