(ÖSD) A1 sertifikası alman konsolosluğunda kabul ediliyor mu?

Forumlar Almanca A1 Sınavı, A2, B1, Almanca KPDS, KPSS ve Diğer Almanca Sınavlar İle İlgili Paylaşımlar (ÖSD) A1 sertifikası alman konsolosluğunda kabul ediliyor mu?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    huseyincanturk
    Ziyaretçi

Aile birleşimi için A1 sertifikasına ihtiyacım var. Bu yüzden Adananın en ünlü yabancı dil kursu olan Kökdil kursuna gidip başvuruda bulundum. Yalnız başvurduğum şahıs bana sınav için Goethe yani ankaraya gitmeme gerek olmadığını. ÖSD anlaşmalı oldukları için sınavada kurs göreceğim yerde yani kökdilde gireceğimi söyledi. Benim merak ettiğim sınava kökdilde girdim sertifikamı aldım diyelim.. Konsolosluk bir sıkıntı çıkarır mı? Yani illa Goethe instute'den mi sertifika almak gerekiyor? Konsolosluk sitesinde ÖSD anlaşmalıda olur diyor ama gel gelelim ki herkes Goetheden alıyor. Var mı bu şekilde Goetheden almayıp ÖSD olan kurslardan sertifika alan ve konsolosluğa giden acaba?

yeniceri57
    Katılımcı

Selamunaleyküm

Almanya aile birleşimi istenilen evrak listesinde şöyle bir yazı var
    'Basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olunduguna dair belge, Avrupa ortak dil
    kriterleri uyarınca asgari A1 seviyesinde (http://www.europaeischer-referenzrahmen.de):A1
    seviyesi, dil yeterliligi ile ilgili dört unsuru (anlama, konusma, okuma ve yazma)
    kapsamaktadır. Almanca bilgisinin nasıl ve nerede edinilecegine basvuru sahibi karar
    verir. Ancak A1 dil sertifikası yetkili bir kurum tarafından tanzim edilmelidir. Türkiye’de
    Goethe-Enstitüsü’nün „Start Deutsch 1“ (http://www.goethe.de) ile Avusturya Dil Diploması
    (ÖSD) „Grundstufe Deutsch 1“ (http://www.osd.at) kabul edilmektedir. Dil sertifikasının aslı
    ibraz edilmelidir. Yukarıda belirtilen dil sertifikasının ibraz edilmis olması, vize
    isleminde dil yeterlilik belgesinin otomatik olarak kabul edilecegi anlamına
    gelmemektedir.'

bence burda ne yazılıysa ona uyun. İşinizi hiç riske atmayın.

selametle

Aile birleşimi için A1 sertifikasına ihtiyacım var. Bu yüzden Adananın en ünlü yabancı dil kursu olan Kökdil kursuna gidip başvuruda bulundum. Yalnız başvurduğum şahıs bana sınav için Goethe yani ankaraya gitmeme gerek olmadığını. ÖSD anlaşmalı oldukları için sınavada kurs göreceğim yerde yani kökdilde gireceğimi söyledi. Benim merak ettiğim sınava kökdilde girdim sertifikamı aldım diyelim.. Konsolosluk bir sıkıntı çıkarır mı? Yani illa Goethe instute'den mi sertifika almak gerekiyor? Konsolosluk sitesinde ÖSD anlaşmalıda olur diyor ama gel gelelim ki herkes Goetheden alıyor. Var mı bu şekilde Goetheden almayıp ÖSD olan kurslardan sertifika alan ve konsolosluğa giden acaba?

tugce_doerjer
    Katılımcı

goethenin verdigi sertifikanin adi telc ben baska bir kursta almanca ögrendim ve orada sinava girdim . aldigim sertifikanin pzerinde de telc yaziyor yani goethenin verdigi sertifikanin aynisi. yanlis bilmiyorsam ösd dedikleri österreiches sprachdiplom ve oda gecerli.

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.