B1 olmadan süresiz oturum almak

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Sanseyy
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,

7 yıldır Almanya da yaşıyorum. Alman vatandaşı bir Türk ile evliyim iki çocuğumuz var onlarda Alman vatandaşı. Çok iyi bir Alman firmasında IT olarak çalışıyorum iyi kazanıyorum. Maalesef bazı sebeplerden dolayı B1 serfitikasını alamadım. Bu sebeplerden dolayı sürekli 1 yıllık oturum veriyorlar. Kursa gitmeye vs hiç bir vaktim yok. Avukata versem şansım olur mu? Yada ne yapmalıyım?

yeniceri57
    Katılımcı

Merhabalar vatandaslik basvurumu 6 sene sonunda yaptim sadece 1 evrak eksigi nedeniyle geri gönderdiler. türkiyedeki formul1 belgesinin eski olmasi yenisini istiyorlarmis.  daha önce de süresiz oturum icin basvuru yaptigimda evrak eksikligi nedeniyle vermemislerdi. sanirim sizde de bu durum olur. sartlari tasimadiginiz takdirde kesinlikle vermiyorlar. acikcasi avukatla da hallolacagini düsünmüyorum.

Monte Kristo Kontu
    Katılımcı

Termin almak için 1 ay bekliyorsun yabancılar dairesinden, birde  kartın gelmesi 3 ay sürüyor, tekrar resim çekin, başvuru formu doldur, zor bir durum. Bir sürü uğraş. Tekrar süresi bitiyor, aynı işlemler bir daha, bende b1 var ama banada  işsiz olduğumdan 1 sene 1 sene veriyorlar

Ohne idealien
    Katılımcı

B1 siz olmaz. Asıl evraklar içerisinde en önemli olanı o zaten. İntegration ile birlikte B1 şart.

Aras.2019
    Katılımcı

Merhaba b1 kaç ay bitirdiniz acaba hangi eyalet

Nesibi
    Katılımcı

Merhaba b1 kaç ay bitirdiniz acaba hangi eyalet

B1 zor degil zaten kac senedir almanyada yasiyormussunuz. 1 ay sinava yönelik calissaniz güle oynaya gecersiniz. Gözünüzde büyütmeyin. Ben 1 sene yasadiktan sonra hemen aldim. Korkulcak birseysi yok b1. Zaten youtube bir sürü sinava yönelik bilgi , icerik , konu mevcut. Alin kurtulun biran önce 😇.

Nesibi
    Katılımcı

B1 zor degil zaten kac senedir almanyada yasiyormussunuz. 1 ay sinava yönelik calissaniz güle oynaya gecersiniz. Gözünüzde büyütmeyin. Ben 1 sene yasadiktan sonra hemen aldim. Korkulcak birseysi yok b1. Zaten youtube bir sürü sinava yönelik bilgi , icerik , konu mevcut. Alin kurtulun biran önce 😇.

eyalet Bavyera

KaLpSiz
    Katılımcı

Ausländerbehörde de ki calisan insiyatif kullanip almancani yeterli gorup suresiz oturum verebilir ama % 1 olasilik. B1 kursuna gitmene gerek yok direk internetten calisip sinava gir kazanirsin vaktim yok deme sansin yok suresiz istiyorsan her gun 1 saat calissan 2 yada 3 haftada sinava hazir olursun.avukat ne alaka anlamadim bu almanyada kanun avukatlik bir durum yok bosa parani heba etme

volkan33
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,

7 yıldır Almanya da yaşıyorum. Alman vatandaşı bir Türk ile evliyim iki çocuğumuz var onlarda Alman vatandaşı. Çok iyi bir Alman firmasında IT olarak çalışıyorum iyi kazanıyorum. Maalesef bazı sebeplerden dolayı B1 serfitikasını alamadım. Bu sebeplerden dolayı sürekli 1 yıllık oturum veriyorlar. Kursa gitmeye vs hiç bir vaktim yok. Avukata versem şansım olur mu? Yada ne yapmalıyım?

Selamlar,
    Arkadaslar belirtmis bazi seyleri bende nacizane bir iki sey eklemek.isterim.
    Oncelikle Almanya'da evrak isinizi yapan memurun insiyatifi onemli rol oynuyor maalesef kimiside yaptigi isden bir haber takiliyor.
    Yasal haklarinizi bilerek memur karsisina cikarsaniz her turlu 1-0 ondesiniz.
    Son yasal duzenlemeler ne sekilde bilmiyorum vakitlice bir arastirmam.lazim ancak cogu kisinin bilmedigi sey; kurs zorunlulugu diye birsey yok Almanya'da.

Dolayisiyla kendinizi gelistirerek sadece b1 sinavina girerek sertifikanizi alabilirsiniz.

Ben alman vatandasligimi alma surecinde entegrasyon kursuna gitmelisin dediler bende hayir zorunlu degilim kendim calisip sinava girecem dedim ve o sekilde de yaptim.bilenler bilir…

Yani uzun lafin kisasi almancaniza guveniyorsaniz memurun karsisina cikip catir catir almanca konusabilirseniz b1 seviyenizin ustunde oldugunuzu anladiginda sizden.belge isteyemecektir.kanunda yazili acik ve net !

Eger almancaniz o seviyede degilse vhs gidip en yakin sinav tarihine kayit olup kursa gitmeye gerek kalmadan b1 sahip olabilirsiniz.

Mfg

8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.