Taahhütname, Motivasyon Mektubu ve Özgeçmiş

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    sayment
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar, Erasmus öğrencisi olacağım inşallah. 21 Ocak'ta konsoloslukta randevum var, vize için gereken belgeleri hazırlıyorum. Bir kaç sorum olacak. şöyle ki:

“(670€-aylık hibe) kadar ücreti, … ile … tarihleri arasında …. isimli şahsa göndermeyi taahhüt ediyorum. “

Tarzı bir yazıyı, bize vekil olan şahıs notere tastikletecek bildiğim kadarıyla. Doğru mudur? Bir de noterden bu tastiknameyi alabilmek için ne gerekli ? Yani illa ki şahsın memur olması mı gerekiyor? Babam işçi, bir sorun olur mu yahut ekstra hangi belgeleri isterler ? Belgeyi aldıktan sonra da her ay bu ücretin vekil olan kişi tarafından şahsıma gönderildiğini belgelememiz gerekiyor mu yoksa gerek yok mu ?

Bir de konsolosluktan motivasyon mektubu ve özgeçmiş istediler. Nedir yahu bu motivasyon yazısı !? Özgeçmişde, CV tarzı bir şey mi hazırlayacağız yoksa klasik: şurda şu tarihte doğdum şu okullarda okudum dilim bu vs tarzı 3 satırlık bir özet mi ?

Yardımcı olacak birileri varsa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

• Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.