Unutulmuş bir dile dönüş (Ne yapmalı)

Forumlar Genel Almanca ve Almanca A1 Aile Birleşimi Kursları Unutulmuş bir dile dönüş (Ne yapmalı)

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Mentat
    Katılımcı

Merhabalar!

Lisede Almanca gördüm, üzerinden 6 sene geçti nerden baksanız o zamanlar b1 sertifikam da vardı.Grameri de çok iyi hatırlıyorum, ufaktan çok zorlanarak da olsa belirli yazıları çevirebiliyorum. (ihtarnameler, hukuki görüşler sözleşmeler gibi, ama dediğim gibi bayağı zorlanıyorum kelime eksiği çok fazla) . şu aralar çalıştığım yerde akıcı bir şekilde almanca konuşabilsem yerim daha farklı olacak.

Hem dili hatırlamak hem de konuşmamı geliştirebilmem için nerden başlamalıyım? Hangi kursa gitmeliyim? İstanbulda yaşıyorum, Goethe Enstitüsüne baktım ama sanırım kayıt zamanları kaçmış, başka bir kurs da bilmiyorum hiç. Kaliteli olup olmadığını da anlayamam muhtemelen başladığım kursun. Ne yapmalı?

tugce_doerjer
    Katılımcı

eger o akdar iyi almanca ögrendiyseniz yapacaginiz en iyi sey kitap okumak,tv izlemek ve konusmak. bunlar dili tekrar hatirlamanizi saglar. ögrenilen dil unutulmaz sadece körelir.konustukca dinledikce de geri gelir ögrenilenler.

Istanbul lisan merkezine gidebilirsiniz. onlarin da verdigi sertifika gecerli ve oldukca iyiler. ben oraya gitmistim 91 ile gectim sinavimi hic almanca bilmeden basladim kursa

1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.