Vize red edilme sebep ne olabilir ??

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    melo1903melo
    Katılımcı

Arkadaşlar nişanlım yabancılar şubesine ona iletilen bütün evrakları eksiksiz posta yoluyla ulaştırmış olmasına ragmen 15 gün sonra durumu sormak için aradıgında dosyanın tamamlanıp geri izmire gönderildigini ve nihai kararın izmirdeki alman konsoloslugunda oldugunu belirtmis ama nisanlımın dedigine göre durum negatif gibi lanse edilmiş red verilirse arayın ne yapmanız gerektigi ile ilgili bilgi vereblirim su an bir acıklma yapmam kural olarak mümkün degil denmiş şimdi düsünüyorz acaba sebep nedir diye nişanlım anne ve babası ile yaşıyor ve babası kanser hastası arbeitsam ev kirasını ödüyor babası ve sosyal yardım alıyor acaba bu sebebten ötürü olabilr mi lütfen arkadaslar bir bilgisi olan varsa yardmcı olsun bu arada nişanlım alman vatandası değil

fuk_18
    Katılımcı

ne vatandasi nisanlin

melo1903melo
    Katılımcı

Hocam bilgin varsa şöyle belirteyim nişanlımla üniversite okudugum yıllarda makedonyada tanıştım kendisi aslen makedon türkü olur ve uzun yıllardır almanyada ikamet ediyor , aramızda 9 yaş fark var konsoloslıkta görüşmemde gayet iyi geçti nişanlımın babası kanser hastası bu sebeple orada nikah yapmak istedik ve ben basvuruyu 16 martta yaptım basvurumdan 20 gün öncesine kadar almanyada bulunuyordım 2 ay kadar nisanlımla kaldım ondam öncede tekrar hamburgta nisanlımda bulundum kendisi yazın türkiyede yanımda bulundu acaba şüpheli falan mı buldular anlamiş degilim ayriyeten dün itibari ile yurtiçi kargo sms ile kargomun yola çıktıgını belirtmiş fakat daha elime ulaşmadı inanın meraktan ölmek üzereyim red mi verdiler acaba red verdilerse hangi gerekçe ile ..

zor ama cok zor
    Katılımcı

Slm,
    Esin ne is yapiyor geliri ne kadar ev kac metre kare cevabin burda gizli aslinda

Oberfranken
    Katılımcı

Merhaba,

esinizin kendi gecimini saglayacak bir geliri yoksa ret gelir. (Ortalama 1400 civari net gelir istiyorlar.)
    esiniz anne ve babasi ile kaliyorsa kendi geliri yok ve ailesi de Arbeitsamttan gecimini sagliyorsa yine ret gelir.

Bunlara ek olarak yasanilacak evin metrekaresi yetersiz görülürse yine maalesef ret gelir.

Aslinda Alman veya Türk vatandasi farketmeksizin baktiklari iki önemli nokta Türkiyeden gelen kisi nerede kalacak ve gecimini nasil saglayacak?
    Bu sartlari iyilestirip tekrar deneyebilirsiniz.

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.