yasadigimiz sehirler…

Forumlar Cafe almancax yasadigimiz sehirler…

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    tugce_doerjer
    Katılımcı

Arkadaslar herkes yasadigi sehri, is gücünü,alim gücünü ve benzeri seyleri anlatirsa yeni gelecek olan arkadaslarimiza biraz olsun fikir vermis oluruz diye düsündüm. herkes gelecegi sehiri yada yakinlarindaki komsu sehirleri merakediyor, korkarak biraz cekinerek adim atiyorlar yeni hayatlarina. bu baslik altinda gelecekleri sehirlerle ilgili bilgi alirlar diye düsündüm..

Mylau :

Oldukca kücük bir sehir. Sehrin genc kesimi buradan batiya yada daha büyük sehirlere gitmek icin cabaliyorlar. Günlük market alisverisi diger sehirlere oranla oldukca ucuz. temiz,sakin, bol yesillik icinde kücük bir sehir mylau. komsu sehirlerimiz reichenbach ve netzschkau. bu sehirlerde nispeten mylau ya göre biraz daha büyükler. Is imkani yok denecek kadar az, komsu sehirlere yada daha uzak sehirlere gitmek zorunda insanlar. en yakin büyük sehir hof bize 60 km uzaklikta. zwickau ve pluen sehirleri 25 km uzaklikta. oralarda is imkani var, sosyal aktiviteler icin herseyi bulabilirsiniz.

bizim sehirde gece hayati, restaurant,cafe gibi seyler yok. oldukca sakin ve sessiz bir sehir mylau. emelki hayati icin güzel gencler iyin bayici bir sehirdir kendileri  ;)

YAMANEFE
    Katılımcı

Selam

Hanau

Yaklasık 95,000 nufusa sahıp nufusun neredeyse % 30 turk olan  bır sehırdır . Frankfurta 20 km Offenbach  10 km  darmstadt 50 km  Aschaffenburg 30 Km

Nufustanda anlasıldıgı gıbı  alısveris mekanları oldukca fazla  eylence gece hayatı  nufusa yetecek kadar bulunmakta ( alternatif frankfurt var tabi)
    hanauda yaklasık  5 adet camii  bulunmakta ( gerce cok enteresan  iclerinde ayrılmıslar  milli gorus  ve dıyanet olarak )
    Turk marketlerı cok  fazla  buna Tansas dahil ve  bilinen tum almanya marketleri bulunmakta
    Sehrin icinden gecen Main-kinzig  nehri  doga acısından guzel ve gorulmeye deger yesil ve harika bir dogaya sahio

İs imkanı olarak  cok cok alternatıflı bır sehir  ornek verırsen
    Avrupanın en buyuk  hava alanlarından bırı olan  Frankfurt flughafen
    Herkezin bildigi gibi DUNLOP -GOODYEAR  burada bulunmaktadır
    Aynı zamanda HERAEUS Kimya ve cam sanaiyi 
    nufusun buyuk bır bolumu buralarda calısmakta

Ulasım cok oldukca rahat sıkıntı  olmadan ıstedıgınız yere  arabanız olmasada gıtmenız mumkun

Hanauda yaklasık  5 yakın almanca dil kursu bulunmaktadır

Kısacası yasaması guzel fakat almanca ogrenmesı zor bır sehır ( cok fazla turk var  bakkalı berberi  avukatı  kurs calısanı havaalanı calısanları  vs vs )

Break4Love
    Katılımcı

Selam oncelikle iyi Forumlar

Wuppertal 

is imkani baya cok  mukkemel bir dogasi var  Friedrich Engels dogum yeridir onun icin materyalist koministlerin ve alevilerin cok oldugu bir bolgedir 

Agir partizan Kutlerde buna dahil  duisbur marlox gibi olmasada arap kurt turk camileri hep ayristirmislar otekilestirmisler kendilerini  her ay turk kurt kavgasi cikar almanlarda bizimkileri sosis yiyerek gulerek

izlerler  onun icin bazilari olaya hem gulerek hem uzulerek bakarim

nufus ortalamasi 250000 falandir buyuktur kendine ait ve unlu hava trenleri vardir onla meshurdur Yesili mukemel otesidir hayvanat bahcesi vardir  kisacasi bizim insanimiz bozmasa cok guzel bir sehirdir

ama kendi fikirlerini deklare etmek ve siyasi bir takim seyleri one cikarmak icin bizim burda itibarimizi cok fena bir sekilde bloke ediyorlar biri cikip turk bayragiyla bagiriyor  oburu kurt bayragiyla o bu insana saldiriyor  uzuluyorum Allah islah etsin demekten baska bisey gelmiyor icimden 

bizimkileri saymassak mukkel bir sehirdir

usta20
    Katılımcı

pekı RODGAU YU BILIYORMUSUN BEN ORAYA GELICEM! SAYGIOLAR

3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.