Steuer Klasse

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    KaLpSiz
    Katılımcı

Selam arkadaslar almanyada herseyi hallettik nasipse bu aksam ise basliyorum. ögrenmek istedigim bu Steuer Klasse yi sanirim degistirmem gerekiyor fazla kesinti olmasin diye esimde calismiyor tek calisan ben olucam bunu tam olarak nasil ve nerden yapabiliyorum.Kendiminkini 3 esiniminkini 5 yaptirmak istiyorum.bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirmi Finanzamt mi yada baska yerden mi yapabilirim.Simdiden cevap veren arkadaslara tskurler.

omerumutesen
    Katılımcı

Selam arkadaslar Almanya'da herseyi hallettik nasipse bu aksam ise basliyorum. ögrenmek istedigim bu Steuer Klasse yi sanirim degistirmem gerekiyor fazla kesinti olmasin diye esimde calismiyor tek calisan ben olucam bunu tam olarak nasil ve nerden yapabiliyorum.Kendiminkini 3 esiniminkini 5 yaptirmak istiyorum.bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirmi Finanzamt mi yada baska yerden mi yapabilirim.Simdiden cevap veren arkadaslara tskurler.

Finanzamtta yaptirabiliyosun.isin icinde simdiden hayirli ugurlu olsun bol kazanclar.

revolt
    Katılımcı

esinin calismama sebebi, kesinti olmasi cok tuhaf geldi bana.. tek kisinin calismasi ile ev gecindirmek zor. ikinizde calisin 4 4 yapin. ya da sen 3 esin 5 ama esin en azindan 450 lik vergiye tabi olmayan is bulsun. yoksa sen kiraya bile zor yetersin.

KaLpSiz
    Katılımcı

oncelikle omer ve revolt cevaplar ve iyi dilekleriniz icin tskurler. revolt ben daha iki gundur ise basladim kesinti falan daha olmadi benim amacim simdiden eger yaptirmam gerekiyorsa bunu yaptirmak yoksa fazla kesinti olursa bile bile lades olmus oluruz zaten elimize dedigin gibi uc kurus para gececek ilk etapta.esimlede bu gecim durumunu konustuk gercekten tek maasla gecinmek cok zor tek avantajim ayni is yerinde bir senemi doldurursam saat ucretim yukleselecek ve o zaman azda olsa rahatlamis olacagiz.esimde calisacak ama simdi degil 6 aylik cocugumuz var o buyudugunde kesin calisacak yoksa tek maasla sadece giderleri karsilar insan revoltun dediklerine katiliyorum Allah herkesin yardimcisi olsun korkum o ki en sonunda hic yapmak istemedigim isi yapmak zorunda kalmayayim donerci acip doner isi yapmak :)

3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.