3 ayı geçen vize süreci

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    BombPlanted
    Katılımcı

Ben evraklarımı 23 Mart'ta Istanbul konsolosluğuna teslim ettim, 23 Haziran'da 3 ayı doldurduk ama hâlâ vize verdik yada vermedik diye bir haber gelmedi. Arayıp sorduğumda işlemlerin devam ediyor diyorlar. Bugün konsolosluğu aradım geçen konuşma şöyle ~ takip numaramı verdim, kontrol etti ve işlemlerin devam ediyor dedi. Daha önce aradığımda 3 ayı geçtiği için bir mail atın demiştiler. Mail attığımı ama henüz geri dönüş olmadığını söyledim. Çok mail alıyoruz mail departmanımız full, 3 ayı geçmiş istersen mahkemeye verip dava açabilirsin dedi. Peki Berlin'deki yabancılar polisine gidilip konuşursak işlemleri hızlandırabilir miyiz dedim. Hayır, yabancılar polisine gitmenize gerek yok. Gitseniz de herhangi bir hızlanma olmaz süreçte çünkü sizin vize işlemleriniz Berlinde yapılmıyor, sizin işlemlerinizi biz yapıyoruz o yüzden bir etkisi olmaz dedi. Yani benim işlemlerim Berlinde sonlanmış İstanbul konsolosluğunun onay verip pasaportumu yollamasını mı bekliyorum dedim. Sizinle bu konuda bilgi paylaşamam sadece işlemlerinizin devam ettiğini söyleyebilirim dedi.

Şimdi bu konuşmadan benim anladığım Berlindeki işlemlerin bittiği, benim konsolosluktan onay beklediğim, ben mi yanlış anlamışım siz ne düşünüyorsunuz? Ne yapmam lazım bu aşamada

• Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.