berlin mi Wuppertal veya koln mu

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Break4Love
    Katılımcı

Arkadaslar yaklasik 9 aydir wuppertaldeyim ve Duzenimi oturtum  ama ilk geldigimde berline gelmistim ve berlini cok begendim ve su an orda ev buldum acaba  Berlinmi demi klamami onerirsiniz yoksa westfalende bir sehirdemi yani wuppertaldemi  dogrusu burada pek begenmedim ve is imkani pek yok gibime geldi berlinde buyuk sehir sonucta  ilk geldigim hafta is bulmustum bide ailevi sorunlardn dolayi berlini istiyorum sizce ne yapmaliyim  2 eyalet arasindaki farklar nelerdir siz ne onerirsiniz

Rodolfo
    Katılımcı

Bende nrwdeyim , yani kendiniz is imkanlarini farketmissiniz zaten. Nedense bu bölgede issizlik(meslege göre farkililik olabilir) daha fazla. Yolun basindayken deneme yapabilirsiniz. Uzun süre kalinca ikamet degistirmesi zor olabiliyor. Hakkimizdan hayirlisi artik :) Allah kolaylik versin.

titanm4a1
    Katılımcı

Bende şuan schwäbisch gmündteyim. Ufak ama güzel bir yer,  eşimse Mannheim yada Ludwigshafena taşınmak istiyordu,  ailesi orada.  Baharda bir gittim, burada oturmaktansa,  neonazilerin kafamı kesmesini tercih ederim dedim.  Heidelberg yada Münih hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.