Gidiş sonrası kurs muhabbeti

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    mtee07
    Katılımcı

Arkadaslar aile birleşimi Yaptım 9.02.15 bekliyorum.sorum ; oraya gidince kursa mı yolluyorlar?benim dogum yerim almanya almancam var haliyle konsoloslukta da bayan almancanız çok iyi dedi,oraya gidince mecburi mi bu kurs?

mtee07
    Katılımcı

Eşim alman Vatandaşı bu arada

kaanK
    Katılımcı

Eşim alman Vatandaşı bu arada

Alında yanlış bilinen bir şey var. Aile birleşimi için geldiğinde kursa gitmek gibi bir zorunluğunun yok.  Neden kursa gidiliyor ;
    1. İlk geldiğinde 1-3 Yıl arasın oturum verilecek, bu süresini sonunda eşin Alman vatandaşı işe 3 yıl sonunda sürekli oturum izni alabilmek için B1 sertifikası istiyorlar, işte bu sertifikayı alabilmek için Almanca öğrenmek gerekli. Aile birleşim ile geldiğin için Devlet 250 € olan aylık kurs ücretinin yarısını karşılıyor. Bundan faydalanmak için gidiliyor.
    2. Kursa başvurduğunda seviye tespiti yapıyorlar, hangi seviyede Almancaya sahipsen o seviyelerin geçmesini bekliyorsun sonra sana verdikleri tarihte kursa devam ediyorsun.
    3. Eğer dersen ki Almancamı ilerletmem gerekiyor, kursa gitmek istiyorum ama bu devlet kursu olması dersen Özel kurlarada gidebilirsin, fiyat bayaaa bi yüksek.
    4. Bunların hiç birisine gerek yok benim Almancam süper dersen, o zaman kursa gitmezsin geldiğinde Goethe, Daf gibi kurumlar var, oraya gidersin, ücretini yatırı direk sınava girer B1'i alırsın.  Zamanı geldiğinde bu sertifikayı veririsin.
    5. İstersen 240 Tl karşılığında B1 sınavına TR de girersin orda alırsın sertifikayı, burda kullanırsın. Sonuç olarak almak zorundasın. Uluslararası geçerlidir.

omerumutesen
    Katılımcı

Arkadaslar aile birleşimi Yaptım 9.02.15 bekliyorum.sorum ; oraya gidince kursa mı yolluyorlar?benim dogum yerim almanya almancam var haliyle konsoloslukta da bayan almancanız çok iyi dedi,oraya gidince mecburi mi bu kurs?

Ben sana söyle aciklayayim kurs mecburiyeti diye bir sey tabi ki var ama senin icin degil mesela ausländerbehördeye gidip kendin konusup bu sorulari onlara sordugun zaman sana zaten bu kursun gerekliliginin nedenini san anlatirlar ve sonunda da eminim derler ki bu kadar konusmami anladiktan sonra bu kadar iyi konustuktan sonra sana gerek yok diye :) haa cokta illa belge diye tuttururlarmi  ondan emin degilim ama onu bile isteseler gidersin bir akademik egitim veren yere madem almancan o kadar iyi  c1 c2 icin sinava girersin sadece sinav tarihinde gidersin sadece sinav parasini odersin zaten ondan sonra alirsin belgeyi verirsin onlara. En fazla birakacaklari mecburiyet bu yani belgeyi isterler nasil aldiginla pek ilgilenmezler

1963
    Katılımcı

almanya devletinin amaci kursa göndermek degil dili ögretip cabuk uyum saglaman sen dili biliyorsan zaten kursa gitmen gerekmiyor yabancilar dairesinde konusursun yeterli görürlerse sana kursa gitmesine gerek yok diye bir yazi verirler oturum alirken sikinti olmaz ama illaki sertifikan olsun istiyorsan gidersin bir kursa sinav icin onlarla konusursun seni sinava kayit ederler  girersin sinava alirsin  b1 belgeni okadar yani

figu
    Katılımcı

Abe almanca biliyorsun kurstsa ne isin var bre pehlivan ilerle ilerle

mtee07
    Katılımcı

Sagolun arkadaslar :) olayi cözdüm☺️

6 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.