Esimden siddet gördüm ve Türkiyede birakti! Ne yapabilirim?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    sevahil
    Katılımcı

slm arkadaslar ben almanyada kalıyorum ama suan turkıyedeyım eşimle geldım ama eşim benı burda bıraktı gıttı elımde oturum kartımı aldı ve dövdu saglık kartımıda aldı hamıleyım  tekrar oraya gıtmek ıcın ne yapmalıyım yardım edın

EL-TURCO
    Katılımcı

Öncelikle Allah yardimciniz olsun durumunuz cok zor ne desek burdan bos.Esiniz olan kisiye söz söylemek bize düsmez onu Allaha emanet ediyorum ama sizi hamile olarak oaradan tek basina biraktigi icin keske karsimda degil demektende kendimi alamadim kusuruma bakmayin.Özür dilerim.Insanlikla bagdasmaz.
    Simdi birkac detayli Bilgi verirseniz size ben ve diger arkadaslar daha fazla yardimci olabilir.
    ne zamandir almanyada kaliyorsunuz
    ne Zaman geldiniz?
    oturumunuz ne kadarlik idi?
    esinizin vatandasligi nedir?
    Almanyada calisiyormuydunuz?
    Ne zamandan beri Türkiyedesiniz?
    Kac aylik hamilesiniz?(cünkü belli bir zamandan sonra ucakla yolculugunuz yasaktir !!!)

Baybars
    Katılımcı

slm arkadaslar ben Almanya'da kalıyorum ama suan turkıyedeyım eşimle geldım ama eşim benı burda bıraktı gıttı elımde oturum kartımı aldı ve dövdu saglık kartımıda aldı hamıleyım  tekrar oraya gıtmek ıcın ne yapmalıyım yardım edın

gecmis olsun.. hemen alman konsolosluguna gidip aynen gercekleri anlatin yada oturum karti ve cüzdaninizin kayboldugunu söyleyin..yeniden cikartirirsiniz..

tugce_doerjer
    Katılımcı

Baybars, polise gidip zabit tutturmak o evrakla konsolosluga basvurmak daha iyi olmaz mi? sonucta tc de kimlik kayboldugu zaman once polisten kimlik kaybolduguna dair belge isterler. konsolosluga gitmeden polise basvurmak islemlerini kolaylastirmaz mi?

Allah yardimciniz olsun.insallah en kisa surede sorunlariniz cözülür.

Baybars
    Katılımcı

Baybars, polise gidip zabit tutturmak o evrakla konsolosluga basvurmak daha iyi olmaz mi? sonucta tc de kimlik kayboldugu zaman once polisten kimlik kaybolduguna dair belge isterler. konsolosluga gitmeden polise basvurmak islemlerini kolaylastirmaz mi?

Allah yardimciniz olsun.insAllah en kisa surede sorunlariniz cözülür.

hangi yolu secmek gerekirse ona göre hareket edecek tabiki.. ben acil ve en kolay ne yapabilecegini yazdim.. nasil yapacagi nasil olsa ögrenir

EL-TURCO
    Katılımcı

Polis raporu olursa tabii daha iyi olur ama birde su varki maalesef ordaki konsoloslukta görevli arkadaslarda Türkiyede yasadigindan ve Türk insanini tanidigindan böyle olaylarla ilk defa karsilasmiyorlar maalesef..Konsolosluktan alacagi gecici evrak ile yeniden almanyaya Ucar ordada gerekli yerlere basvurur gerekirse almanyada kimsesi yoksa kadinlar icin siginma evlerine müracat eder ve orada yasamasi saglanir.Umarim yanlis bilmiyorumdur Baybars.

Baybars
    Katılımcı

Polis raporu olursa tabii daha iyi olur ama birde su varki maalesef ordaki konsoloslukta görevli arkadaslarda Türkiyede yasadigindan ve Türk insanini tanidigindan böyle olaylarla ilk defa karsilasmiyorlar maalesef..Konsolosluktan alacagi gecici evrak ile yeniden almanyaya Ucar ordada gerekli yerlere basvurur gerekirse Almanya'da kimsesi yoksa kadinlar icin siginma evlerine müracat eder ve orada yasamasi saglanir.Umarim yanlis bilmiyorumdur Baybars.

dogru söylüyorsun.. konsolosluk böyle durumlarda yardimci oluyor bahsettigin gibi..

3,14
    Katılımcı

–> Eşinizi tatlı dil ile ikna edin. Sonunda yine yüzyüze bakacaksınız, Allah'ın rahmetine sığının ve duaya başvurun. Sabredin ve eşiniz ile telefonda başbaşa görüşün. Açmazsa telefona mesaj gönderin. Kendi aranızda halletmeye çalışın. Kişisel tavsiyem bu olur, takdir önce Allah'ın, sonra sizindir.

EL-TURCO
    Katılımcı

ya 3,14 Allah korkusu olan böylemi yapar.Erkeklige yakisirmi bu?Kendi soyadini tasiyan birine ileride cocugunu dogrucak biri tek basina böyle birakilir mi?hangi Tatli dilden bahsediyorsun resmi yollara basvurup hakkini bilip hukuka göre davranip haddini bildireceksin böylelerine.Almanyada yasalar bosuna yok!ne sabiri?

3,14
    Katılımcı

–> Yangına körükle gitme kardeşim. Allah ve Rasulu (sallallahu aleyhi veselem) sabretmenin daha hayırlı olduğunu bildiriyor. Böyleleri diye tabir ettiğin adam, hanım kardesimizin hâlâ nikahlı kocası. Ben kişisel görüşümü sundum, sen de öyle. Takdir hanım kardeşimizin, karar ise mutlak güç sahibi Allah'ındır. Vesselam.

Break4Love
    Katılımcı

Aralarinda ne gecmis bilinmez  ne olduguda bilinmez on yargilli olmayalim benimde basimdan aynisi gecmisti Gonderdim Hamileyken Ailesinin yanina Ailesi ahlaksizlik yapiordu Halalari dedikodu ciakriyordu Yani tek tarafli asla bakmamak Lazim

3,14
    Katılımcı

–> Boşanmak helâldir, ama Allah tealanın en sevmeciği helâldir. En son çare olmalıdır. İnsan her şeyi mutlaka denemeli ve ilerde pişman olacağı hareketler yapmamalıdır.

11 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.