Suriyelilerin yoğunluğundan dolayı ankara kons. Çalışmıyor

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Smtnn
    Katılımcı

Arkadaş herkese iyi bayramlar. Size güzel şeyler yazmak isterdim ama olmuyor. Suriyeliler yüzünden ankara konsolosluğu çaşılmiyor bi süre

tugce_doerjer
    Katılımcı

Ne alaka suriyeliler yüzünden alman konsoloslugunun calismamasi onu anlamadim. bilgi verirmisiniz???

Smtnn
    Katılımcı

Suriyeliler idata yoluyla başvuru yapmıyor. Direk ankara istanbul izmir kpnsolosluğuna gidiyorlar. Evet sadece aile birleşimç olarak düşünüyoruz ama böyle değill. Mesala ben başvuru yaptığım zaman çok suriyeli vardı. Bende ilk önce düşündüm bunlar ne geziyor burda ama anladım ki hepsi başvuru için geliyor. Ve haberlerde de duydum ki kons. Çalşımıyor.

Brn7
    Katılımcı

Konsolosluk çalışıyor ama önceliği mülteci vatandaşlara veriyor. Durum böyle olunca da aile birleşimi bekleyenler arka sıraya atılmış oluyor. Mülteci vatandaşlar da turistik vize ile gelmeyecekleri için İdata yoluyla değil de direk konsoloslukla görüşmek durumundalar.

asya01
    Katılımcı

smtnn kusura bakma ama yine söylüyorum almanya.diplo.de sitesine gir ordan oku daha iyi anlarsın turistik vizeler askıya alındı aile birleşimi devam ediyor ama suriyeliler öncelikli.ayrıca bundan sonra suriyeli lerde idata üzerinden başvuru yapacaklar.sitede duyuru yapılıyor lütfen oku.

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.