demirbaş oldum artık burda :)

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    kaan59
    Katılımcı

alman eşimin türkiyede çalışabilmesi için çalışma müshadesi alınıyormuş bunu nasıl temin edebilir eşim bilgisi olan yazarsa sevinirim…  3 hafta daha vize geldi geldi gelmedi eşim yerleşicek türkiyeye benim de almanya maceram sona ermiş olucak almanyaya yerleşen tüm herkeze deli dolu mutlu yaşamlar dilerim eşlerinizi asla üzmeyin almanya farklı biryer biraz geniş olmak gerekir olaylara dümdüz bakmayın biraz daireyi genişletin ve mutlu olun sağolun…

burak027
    Katılımcı

kaan kardesim ben varim daha eskilerden rekor bende galiba suanda  ama sonucu aldim yeni demirbaslar arasindan ayrildim cevap red oldu

kaan59
    Katılımcı

red vermelerinin sebebi neymiş peki öğrendin mi tekrar başvur araştırıp :(((( ??? ??? ??? ???

burak027
    Katılımcı

evet red verme sebepleri vize basvuru süresi uzun sürdugu icinmis tekrar basvuru yapmayacam bosanmak üzereyim evlilik bu ayriliklari kaldirmadi ama halen düsünüyorum dogru mu yapiyorum yanlis mi cunku oglumuzun gelecegi var ondan halen kararsizim ne yapacagim konusunda

jaces
    Katılımcı

kardeş. türkiyede yabancı uyruklu birisinin max. kalma süresi 2 aydır fakat AB ülkesi vatandaşları için bu süre 6 ay olarak belirlenmiştir. fakat bu süre zarfı içerisinde bu insanların çalışması göya yasaktır..fakat TR de kayıt dışı milyonlarca insanın çalıabildiği gibi bu kimselerde kolaylıkla çalışmaktadırlar. örn akdenizdeki bütün otellerde yabancı personellerin olduğu gibi.
    neyse yasal prosedire gelicek olursak eşinin çalışabilmesi için. bulundugun il de emniyete giderek yabancılar şubesinden izin kağıdı gibi bişey çıkartıyorsun. sen orya bi uğra sana daha detaylı bilgi verirler.

kaan59
    Katılımcı

sağol ama şunu anlıyamadım eşim burda yaşamak isterse 6 ayda bir giriş çıkış yapmak zorundamı bence ilgisi yok istediği kadar kalabılir istediği anda almanyaya giriş yapabilir alman sonuçta sonradan alman vatandaşı olmuş birisi değil …. konsolosluktaki almanlarda yıllarca burda kalıyorlar nereye baksak ucu çıkmaz sokağa giriyor ben gideyim dıorum vize beklemekten gına geldi eşim gelsin dıoruz gene bır problem çıkıyor bu avrupa insan haklarını boşunamı kurdular beynim tamamen durdu vallah arkadaşlar…

jaces
    Katılımcı

arkadaşım bu konunun safkan alman olmakla sonradan alman olmakla falan alakası yokki.alman olmuş fransız olmuş hollandalı olmuş fark etmez. AB vatandaşıysa 6 aydan fazla türkiyede kalamaz. bu diğer ilke vatandaşları için 2 ayla sınırlandırılmıştır.tabi bu yasal süreçtir. yani ülkeye turist olarak giriş yaptığında bu prosedür geçerlidir. haaa Türkiyede yaşamak istiyorsanız.bulunduğun il emniyet müdürlüğnün yabancılar polis şubesine gidip TR de bir ikametkah adresi göstererek kaydını yaptıracaksınız bu kadar basit.

kaan59
    Katılımcı

sağol böyle desene arkadaşım :))) kusura bakma beklemekten beynim durdu artık işten bile kovucuklar vallah hayattan bezdim artık

kadriye_01
    Katılımcı

slm üzgünüm ama buranın demirbaşı benim 2 haziran 2008 den beri vize için uğraşıyorum benden eski yok:)) ALLAH yar ve yardımcımız olsun

kaan59
    Katılımcı

ne yaptın 3 sene olucak nerdeyse niye alamadın ki vizeni ?????????? üzüldüm bak

kadriye_01
    Katılımcı

slm kaan59 uzun hikaye ama okumak istersen eğer benim konumu vizeme ret geldikten sonra yaşadıklarım başlığı altında ayrıntılı olarak yazdım okursan eğer öğrenirsin hakkımda hayırlısı böyleymiş diyerek bekliyorum yılmadan mücadeleyede devam ediyorum bu süreçte hamilede kaldım perşembe günü bir kızım olacak ALLAH ın izniyle inş kızım bana uğur ve şans getirir vize bekleyen arkadaşların vizesi biranönce çıkar inş ALLAH yar ve yardımcımız olsun

edat
    Katılımcı

heeeyy eskilerden bende varım yarım demirbaşta ben sayılırım ;D 12.01.2011 de istanbuldan başvurdum beklemedeyizzz

Burcu&Can
    Katılımcı

arkadaslar ben bi ay sonra a1 için kursa baslıcam bnm gdecegim dil kursuna goethe yetki vermiş yani sınav için ankaraya gtmek zorunda kalmıcam adana da sınava girip ankara konsoloslugna gdip basvurumu yapacam aa pek bilğiye sahip deilim tüm kagıtlarımı hazırladktan snra ne yapmam gerekiyo bu knu hakkkında bilği verirseniz cok sevirinirim ve konsoloslkta ne tür sorularla karsılasırım,ve söyle bi knu daha var 
    ben 1 eylül 1993 dogumluyum 18 i mi doldurmadm 18 doldurmakmı gerekiyo yoksa 18 olmak yeterlimi bu knuda bilğisi olanlar  bnmle paylasrsa cok sevinirim smdiden tesekkürler…

kosegun
    Katılımcı

2 yil calistim Turkiye turk pasaportu kullanmadan,calisma izni olmadan, ayni sekilde 1 yilda almanyada calistim klaus maffei munchen de, parayi el altindan aliyorsun vergi falan yok super oluyor…

kulluk_68
    Katılımcı

16.12.2010 bende başvurdum bekliyoruz sıkma canını olur inşallah

kaan59
    Katılımcı

haydi artık istanbul konsolosluğu gönder artık bilgilerimizi almanyaya bundan 25 sene önce kör topal ayırt etmezlerdi herkezi alırlardı şimdi almanya kalkındı bu zorluk nedir TÜRK lere anlamadım gitti….

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 15)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.