:(ecede soru tüekenmez ama artık ece tükendi:(

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ece22
    Katılımcı

:(off arkadaşlar ben bu işden hiç bişi anlamadım ya..

şimdi almanyadan benim kağıtlarım sanırım türkiyeye geldi..,Çünkü yabancılar polısı eşime demiş ki eşinizin kağıtları 6 kasım cuma en geç türkiyeye ulasır..
    Diyelım ki geldii gelmesine ee ben upsdende öğrenemıorum Rapor Başlangıç Hatası diyo başlangıc tarihiniz 15 günden fazla olamaz diyo e ben konsolosluga 5 ekim başvurdum Bugün 14 kasım neden böyle diyo bilmıorum..
    Bidee biraz önce bi arkadasımızın İletisini okudum şöyle diyor:
    Barkot Numarası bellı oldu bu nedir arkadaslar..?
    Bidee barkot numarsı bellı olunca tekrar konsoloslugamı gidicem?
    ne olur bana şu işi baştan sona bi anlatın kafam allak bullak ya:(:(:(

serkem0103
    Katılımcı

Merhaba Ece şimdi Ups başlayaım. Başvurdugun Tarihle Buzamana Kadarki Tarihi alırsan 15 günü geçtigi için sitem otomatik aynı cevabı veriri o sana verilen numara sadece ups verilen paket yada kargonun takip numarasıdır bu numarayla son 15 iş günü içinde o numarayla yapılan işlemleri ele alır yani senin kargon son 15 gün içinde işlem yapılmamış onu sen dikkate alma sadece direk kotrol et tarihlerde oynama yapma senin pasaportun UPS teslim edildiğinde eline nezaman geçecegini bildirir. Kontrol numrasını başvurdugun tarihi alman gereksiz başvurdugun tarihin bir önemi yok sadece son 15 iş günü içinde yapılan çalışmayı belirtir senın pasaportunda 15 gün içinde kargoya teslim edilmediği için orda yazan sadece su olcak evrakınız henüz çıkmamıştır yada ups verilmemiştir ona benzer bir cümle yazar

Gelellim ikinci soruya sen Ankaradan başvurdugun için konsolosluktan verilen takip numarasıyla senin adına yapılan işlemleri göstermez bu işlem sadece izmir konsoloslugunda vardır. Ankara Konsoloslugu bu çalışmayı yapmıyor şimdi sakın sakın evinde otur hatta şunu yap önümüzdeki ay gidecegin şehre uçak biletlerine bak vakit geçir 1 günle 1 ay içinde vizen bir aksilik çıkmassa elinde olcak sakin ol sitres yaratma kedine

ece22
    Katılımcı

Serkem Çok saol azda cokda yüreğime su serptin..
    Fakat ben istanbuldan basvurdum istanbul alman konsolosluğu..
    Bide şeyi anlamadım arkadasım;barkod numarasınıı diyelım vizem cıktı barkot num ne olyo?tekrar alman konsoloslugunamı gidicem. . .
    :(off yhaa ne acayip iş bunlar…
    Vizem diyelim cıktı bana nasıl haber gelır sadece eve ups ilemı yoksa beni arayıp alman kons. çağrırlar..
    walla kusura bakma çok soru sordum ama beynım durdu :(:(
    şimdi sanırım kağıtlarım almanyadan cıktı artık belkıde türkiyede bilmıorum işte böyle .(

serkem0103
    Katılımcı

şimdi sen evde bekleyecen Pencereden kapının önünü görebiliyorsan penceden böyle hafif boynunu büküp UPS pasaportunun getirmesini bekleyeceksin vizene yabancılar dairesi onayı vermiş konsoloslukta vizeni hazırlayıp sana göndermelerini bekleyeceksin bu konuda hızlandırmak gibi malesef bir şansımız yok

ece22
    Katılımcı

;)pekii…

eminee
    Katılımcı

anlamak algılamak zor evet ama inan yapacak bişey yok insanın zoruna gidiyo çaresiz elin kolun bağlı beklemekten kaderine zarı olmaktan keşke elimizden bişey gelse ben 4 aydır bekliyorum sürekli atlatıyolar inş arkadşım senn ki benm kadar uzun sürmez :)

D-C
    Katılımcı

Merhaba Ececim Sana yardımcı olmak istiyorum bana şuan nerde ikamet ettigini ve eşin almanyanın neresinde yaşadıgını söylersen sana tam detaylı bır sekılde neyapman gerektıgını anlata bılıırım benım eşimde yeni geldi 2 ay bekledık.umarım daha fazla sürmez vize işin..selamlar.. :) Damla

6 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.