Almanya’da Bosanma ve Oturum hakkini kaybetme

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    enigman
    Katılımcı

Merhaba sevgili arkadaslar

Ben uzun sikinti yasayan bir ” ithal damat ” im. 2011'de türkiyede evlendik. daha sonra hanimim Almanyada vatandaslik basvurusu icin geri döndü. Vatandas oldu, ben Ankarada vizeye basvurdum. vizeyi aldim ve 2012 de almanyaya gittim. iste hersey böyle basladi…

tandigim bildigim kadin gitti, sinirli asabi, basina buyruk, kendini begenmis, benim dedigim olur, sen burada sigintisin, ben istemesem sen buraya gelemezdin havasinda birisi cikti karsima. ilk haftasindan itibaren hep bir sorun, sikinti, tatsizlik. kafama tüküreyim, annesine arkadas cevresine yakin yerden ev tuttuk. onun da etkisiyle sabah aksam hem annesinde ablasinda arkadaslarinda. uyumaya gelirdi sadece eve. neyse ikimiz de issiz kaldik uzunca süre. maddi sikinti cok yasamadik ama cok rahat zengin degildik hani.

benim hanim hiiic ev islerri yapmadi, bir gün bile evde yemek pisirmedi. bir kere birlikte cay icmedik, ne bileyim bir aksam disari cikip kahve icmedik. bombos bir hayat. aileye cok belli etmedim ama onlar da hissettiler. aylarca baristirmaya calistilar olmadi. evine bagli degildi. gece 2de disardan geliyor, neredesin diye sorunca sana ne sevgilileydim diyebiliyor. kavga cikartiyor. neyse hic uyum saglayamadik. en son bana sen vize icin kizimizla evlendin dediler. her seye ya sabir cektik.
    ve sonunda hanim, bosanma davasi acmis. gerekce olarak maddi sikinti demis. ve 13 aydir ayriyiz demis, bosanma davasi acabilmek icin. ki bu yalan.
    evimiz hanimin ismi üzerineydi, bir gün geldim eve, sok oldum. kilit göbegi degistirilmis. evime giremedim. ailesi kizina her türlü cirkefligine ragmen sen ne yapiyorsun demiyor. ben kalakaldim ortada. evimden esyami bile alamadim. ne telefonumu aciyorlar. ne eve gitsem kapiyi aciyorlar. avukata sikayet etmis beni rahatsiz ediyor, siddet yapiyor falan filan.
    eve bir dünya esya aldik, masraf ettik, mutfagi mobilyasi. simdi bunlarin hepsine el koymus durumda. ben dimdizlak kaldim ortada. hic bir sey diyemiyorum, ben cirkef birisi degilim. sessiz kaldikca daha da cirkinlestiler.

simdi sorum size. 15 ay birlikte yasadik. ancak esim bosanma davasi acabilmek icin 4 ay birlikte kaldik filan demis. avukata danistim. 2 yil birlikte yasamadigimiz icin vizemi kaybedecegimi söyledi. büyük ihtimalle böyleymis. su an calisiyorum, ancak is sözlesmem bitti. yeni is bulursam belki, bir ihtimal vizemi kurtarabilirmisim. ama o da kesin degilmis.
    bir fikir verin napayim?

fuk_18
    Katılımcı

cok zor durum,Allah sabir versin sana,yasadiklarini harfiyen yazman cok iyi oluyor bu konu hakkinda devalarca konustuk burda bu sitede,almanyadaki yasan es türkiyeye gittiginde bambaska farkli sozden cikmayan biri olur yani kicasi uysal ama almanyaya ynai dogup buyudugu sehre dondugunde bambaska taniyamiyorsun esini,bunun gibi devalarca duydum cogu kisiden,

simdi yapman gereken avukatta söylemis 3 yil doldurmadan ayriliklarda genellikle sinir disi karari veriliyor sende buyuk ihtimal bosanma olursa sinir disi edilebilirsin, ama yinede avukatla irtibat halinde kal gerekirse bu islerden anlayan avukat tut hepsinin branslari ayri

digital
    Katılımcı

Güzel  bir  isde 1 sene  calismis  olupda (8 saat)  bu calismisligi belgeleyebiliyorsan esinden ayri oturum  hakkina sahip olabilirsin
    veya cocugun varsa seni bu ülkeden büyük bir suc islemis olmadikca kimse gönderemez  ayrica esinden bagimsiz oturum  hakki Türkler  icin iki yildir ve  gecerli  olan  yasa hala hükümlülügünü korumakda

(Not: bu  bilgileri Avukatim vasitasi  ile  ögrenmisdim)

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.