ALMANCA SORULAN SORULAR ( hadi arkadaşlar,bizden sonra gelenlere ışık olsun)

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    camoline
    Katılımcı

evet arkadaşlar ben böle bi sayfa yapmaya karar verdim ve benim gibi vize başvusuru yapıpta tekrar yapacak olan arkadaşlara sorulan sorular konusunda yardımcı olacağını düşünüyorum herkez bir iki soru yazsa dünya kadar kader arkadaşıyız burda mükemmel bir arşiv olur diye düşünüyorum ne dersiniz benimle varmısınız? … hadi o zaman ilk ben yazıyorum aklımda kalan soruları ..unutmayın bu sayfa bizden sonra gelecek olan vizeci arkadaşlarımıza yardımcı olacak belkide allah razı olsun diyecekler…. okey:) bakın aynı sorular sorulumuş olabilir sadece farklı sorulan soruları yazalım olurmu yani benim yazdıklarımdan sizede sorulduysa onları yazmayın ama başka ilave sorular sorulduysa onları yazalım ok

1-adın ne?
    2-nerde doğdun?
    3-buraya (konsolosluğa yani ) neyle geldin
    4-nerde oturuyosun
    5-oturduğun yer (melela bursa) BURSA bunu bana kitap alfabesiyle kotlarmısın?
    6-gazete okuyormusun? hangi gazete?
    HADİ BAKALIM DEVAMINI SİZLERDEN BEKLİYORUM  cofe:)

camoline
    Katılımcı

hiç kimse yazmamış girip okuyanlara  hiç almanca soru sorulmadımı arkadaşlar çok şaşırdım  ???

Burcu&Can
    Katılımcı

arkadaslar ben bi ay sonra a1 için kursa baslıcam bnm gdecegim dil kursuna goethe yetki vermiş yani sınav için ankaraya gtmek zorunda kalmıcam adana da sınava girip ankara konsoloslugna gdip basvurumu yapacam aa pek bilğiye sahip deilim tüm kagıtlarımı hazırladktan snra ne yapmam gerekiyo bu knu hakkkında bilği verirseniz cok sevirinirim ve konsoloslkta ne tür sorularla karsılasırım,ve söyle bi knu daha var 
    ben 1 eylül 1993 dogumluyum 18 i mi doldurmadm 18 doldurmakmı gerekiyo yoksa 18 olmak yeterlimi bu knuda bilğisi olanlar  bnmle paylasrsa cok sevinirim smdiden tesekkürler…

c3t1n
    Katılımcı

hiç kimse yazmamış girip okuyanlara  hiç almanca soru sorulmadımı arkadaşlar çok şaşırdım  ???

sorulari almanca olarak yazsan daha iyi olmazmi?

camoline
    Katılımcı

daha iyi olur tabi ama türkçe daha rahat yazdığım için yazdım almanca hata yaparsan diye hem inanın almanca türkçe hiç fark etmiyor sadece sorulan soruların kalıpları belli olsun yeter almancaya çevirerek faydalı olunabilir diye düşünyorum

kaan59
    Katılımcı

saat kaç ?
    bugün hava nasıl ve kaç derece ?
    aileniz varmı ?
    kaç kardeşsiniz ?
      bana bu dördü sorulmuştu sadece :))))))))

Mentesli1907
    Katılımcı

banada hic almanca soru sorulmadı bölede bi durum war.. (izmir alman konsoloslugu)

ozkancan20
    Katılımcı

banada sorulmadi hic soru (izmir konsolosluk)

camoline
    Katılımcı

izmir ve ankara konsolosluğundan hiç böle bir şey yok ama istanbul da var ilginç yani ama hayırlısı artık ne diyelimm

Burcu&Can
    Katılımcı

nasıl yani izmir ve ankaa konsoloslugunda almanca soru sormuyolarmı  ???

kaleli
    Katılımcı

arkadaslar bana da sormadilar almanca.daha dogrusu sozlü bisey sormadilar.onume bi sayfa dolusu almanca ve turkce cumleler koyup tercumelerini yazmami istemislerdi.bu arada ankaradan basvurmustum ben

kulluk_68
    Katılımcı

ben ankaradan muracaat ettim banada adimi yaşımı nerde oturdugumu sonra turkce devam

c3t1n
    Katılımcı

sanirim soru sorup sormama memura kalmis yani orasi garanti sormaz sorar demeyin hem bence cevap verebilecek sorular eger a1 sinavini aldiysaniz bi problem olmamasi lagzim sorularda

Mentesli1907
    Katılımcı

Bu almanca soru durumu ordaki görevli memura baglı, kesin bisey yok sorulcak yada sorulmıycak diye.. benden önce giren bi arkadasa almanca sordular bana sormadılar yanyana seslerini duyuyodum ben randevuda..

maximustang
    Katılımcı

Merhaba Arkadaslar,

Öncelikle aile birlesimiyle Almanyaya gelecek arkadaslara basarilar diliyorum…

Konsoloslukta yapmaniz gereken tek sey dogru bilgileri onlara (hem almanyadaki esinizin beyanlari hem de sizin buradaki konsolosluktaki beyanlarinizin ayni olmasi ) sunmanizdir. Konsolsolugun belirli sorulari wardir bunlar sirasiyla 1-isim soyadi (aile birlesimi icin gereken ewraklarin incelemesini yapar)  2- ewlimisiniz  3- ne zaman we nerede tanistiniz 4- esiniz ne is yapiyor 5-esinizin dogum tarihi 6- dugununuz nerede oldu we dugunde kac kisi mewcuttu ? 6-gelecek icin planlariniz nedir?

almanca da sorulan sorular cok basit duzey de …..zaten sertifikanizi almissiniz …heyecanlanabilirsiniz ama asla korkmayin….

sngl-bll
    Katılımcı

arkadasim vize bekliyosun galiba ne durumda simdi?

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 15)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.