Esimin Pasaportu Mart 2010a kadar gecerli oturumdami 2010 a kadar verilir?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    hurricane66
    Katılımcı

selam arkadaslar

yukarda yazdigi gibi 2010 marta kadar gecerli esimin pasaportu

simdi misal oturum almaya gidiyorum

9 ayda esimim 3aylik oturumu bitiyor

diyelim ki memmur 2 sene verecek, ama pasaport 2010 marta kadar gecerli ozaman 6 ay mi verir`?

öyle olursa hemen geldikden sonra pasaportu uzattirim

sekada
    Katılımcı

Pasaport süresi ne kadarsa o kadar süre verilebilir ancak. Elbette firsatiniz ve durumunuz varken uzattirin. Ben 50€'ya 3 senelik uzattirdim, bu kadar ucuzken cekinmeyin ayrica. Türkiye'de 303 TL.

dejavu1347
    Katılımcı

Arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. Ben de Almanya'ya ulaştığımda aynı durumda olacağım, yaklaşık 1 yıl süresi olacak pasaportumun ve önce pasaportu uzattırmam daha mantıklı geliyor 10 yıllık olandan almayı düşünüyorum. Fakat oturum uzattırmadan önce pasaportu değiştirsem üzerinde 3 aylık vize olacak vize üzerindeyken uzattırabiliyor muyuz? Yani bana yine aynı pasaportu vizeli olan pasaportu verecekler değil mi yenisini vermeyecekler ?

Reyya
    Katılımcı

eski yorumlar  ama yinede yazayım  :D  oturumunuzu uzattırmadan önce mutlaka pasaport süresini uzattırın

Reyya
    Katılımcı

Arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. Ben de Almanya'ya ulaştığımda aynı durumda olacağım, yaklaşık 1 yıl süresi olacak pasaportumun ve önce pasaportu uzattırmam daha mantıklı geliyor 10 yıllık olandan almayı düşünüyorum. Fakat oturum uzattırmadan önce pasaportu değiştirsem üzerinde 3 aylık vize olacak vize üzerindeyken uzattırabiliyor muyuz? Yani bana yine aynı pasaportu vizeli olan pasaportu verecekler değil mi yenisini vermeyecekler ?

yanlış anlamadıysam yorumunu şöyle izah edeyim.  üzerinde yazan vize süresinin önemi yok diye biliyorum. pasaport süresi farklı birşey. zaten artık eski pasaportlar kalktı artık cipli sisteme geçti. 10 yıllık uzattır pasaportunu senin için daha iyi ve karlı olur.  vizeyi ilk etapta 3 aylık veriyorlar. almanyaya geldikten sonra yabancılar dairesine gidiyorsun ve yine uzatıyorlar.  bende almanyaya ilk geldiğimde 3 aylık verdiler gelirgelmez yabancılar dairesine gittim ve 3 yıllık oturum vermişlerdi. ama pasaportumun süresini ozamanlar 3 yıllık yaptırmıştım. haaa arkadaşlar şunuda hatırlatayım. pasaportunuzun süresi fazla diye yabancılar dairesi pasaport süresi kadar asla oturum vermez unutmayın ama mutlakaki pasaport çıkartırken uzun süreli olması sizler için büyük avantaj en azından konsolosluğa süre bittiğinde tekrar tekrar ücret ödemeden kurtulursunuz. 10 yıllık uzatmaya 210 euro para ödemiştim ben. ayrıca dediğim gibi her pasaport süresi bittiğinde yabancılar dairesinin kısa tuttuğu oturum iznini uzattırmak için gittiğinizde verilecek 138 eurodanda ikinci üçüncü defalarda kurtulmuş olursunuz.

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.