a dan z ye aile birleşimi maratona yeni başlıyacaklar için

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    materi
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar … Ben Trabzondan Kadir YILMAZ
                  AşşAGIDA ANLATTIGIM  HER şETİ YAşAYARAK TECRÜBE ETMİş BİRİ  OLARAK ,AİLE BİRLEşİMİ İLE ALMANYAYA GİDECEK OLAN KARDESLERIMIZE YARDIMIM OLMASI ICIN ALMANCAX sitesine bana olan katkılarını bir borç  bilerek  YAZDIM .
    1.DİL SINAVI
    2.NİKAH  İşLEMLERİ  ,ÖNCESİ VE SONRASI
    3.VİZE MÜRACAATI  ve sonrası

28.06.2011 DE GIRDIGIM  A1 AILE BIRLESIMI sınavını 85 puanla geçtim sonuc 1 haftada geldı
    Öncelikle şunu belirtiyim…Çok kurs gezdım 3 alıgına 1 mılyardan aşağıya diyen olmadı..tam karamsarlığa kapılırken Halk eğitim kursuna muracat ettım  2,5 aylık almanca kursu açılacağını ogrendım    70 tl  cok sevındım ..fakat bu kurs aıle bırlesımı sınavına yonelık  değil daha cok müfredata gore egıtıme yonelıktı …2.5 aylık kursun aksaklıklar nedenı ıle 1.5 ayı haftada 8 saat kurs gordum  ufakta olsa almanca mantığını kaptım …daha sonra almancax.com  dakı dokümanları  butun  arkadaşların yazılarını okudum ısıme yarayan yazıları dokuman yaptım..sitedeki  cd yi 8  9 tl yte sparıs ettım  yardımıda oldu…aylar günler dıger konularda cok yardımı oldu… goethe de sınava gırecekler ıcın ..
    Sınava girmeden önce Goethe ANKARA  binasının içinde gırıs katında kütüphanede memleketlım TAHİR HOCA VAR yanına gitmenizi şiddetle tavsiye ediyorum mümkünse sınavın soN Gününe bırakmayın …orda size deneme sınavı  yapıyor kasetten dinleme mektup yazdırma sınavda kının aynıları  işte  eksıklerınızı BAKIYOR ONA gore dokumanlar verıyor kendı yazmış olduğu kıtabı var ben son gun gıtmeme rağmen kitabındakı ısaretledıklerı yerlerı otelde goz gezdırdım cok ısıme yaradı..istersenız telefonla arayıp goetheden kıtabını sparis ettirebilirsiniz 15 tl ucretı
    Sınavdan şöyle bahsedeyım  ve dedıklerımı  daha iyi  anlamanız ıcın  ve daha sonra verdıgım lınktekı ses dosyası ıle pdf yı cekerek sınav ın 1e 1 aynısı fıkır sahıbı olun .benım gıbı son güne kadar kartlar varmış gıbı sadece kartlara caslımayın
    Assagıdakı lınlker  sınavın bıre bır aynısıdır Goethe enstusunun sıtesıdır ..bunları ındırın ve calısın  usttekı pdf yaz ıalttakı  ses dosyasıdır…kıtabın sonunda konusmalar  yazı olarak yazılmıstır…daha ıyı anlamak ıcın ordan takıp edın ve bılmedıgınız yerlerı translate den cevırmye calısın sonunda pdf olan dokuman  mp3 olan tabikide ses dosyası ..

Start Deutsch 1 Modellsatz
    https://www.goethe.de/lrn/pro/sd1/start%20deutsch%201%20modellsatz.pdf
    https://media.goethe.de/lrn/prf/sd1/modellsatz.mp3

Start Deutsch  Übungssatz 01
    https://www.goethe.de/lrn/pro/sd1/start%20deutsch%201%20Übungssatz%2001.pdf
    https://media.goethe.de/lrn/prf/sd1/sd1-ueb01.mp3

Start Deutsch  Übungssatz 02
    https://www.goethe.de/lrn/pro/sd1/start%20deutsch%201%20Übungssatz%2002.pdf
    https://media.goethe.de/lrn/prf/sd1/sd1-ueb02.mp3

DİL SINAVI TECRUBEM
    1.HÖREN  Dinleme Bölümü
    35 KISIYDIK SINIFTA HOPARLOR VAR KOACAMAN ..ONDAN SESI VERIYORLAR KONUSMAYI DINLIYORSUNUZ    15 soru var bu bolumde 25 puan degerınde …a b c ve  Richtig Falsch doğru yanlış  seceneklı cevaplardan oluşuyor  ..
    Örnek  :[sınavda çıkan )şıklarda balık salata patates var  a b c olarak
    Konuşmada  …bayan garsonla  menüde ne var dıyor garson salata balık patates var dıyor bayan balık sevmem dıyor  garson ozaman sıze şefın salatından getırıyıom gıyor  kadın tamaMdıyor
    Sımdı orda fisch i duyan sazan gıbı atlıyor  tabı ne dedıgını bılmeden yada pesıne salatayı duyan dıyorkı o mu bumu kelımeler sasırtmak ıcın birden cok kullanılıyor 
    bunu bol dınleme yaparak gelıstırmenız lazım goethenın sıtesınde calısma  pdf dokumanı ve ses dosyası mevcut  sıze tavsıyem onları yacızıdan cıktı alın pc ye bakarak çalışmayın kıtapcıgın sonunda konuşmaları yazı olarakda vermısler anlamadığınız yerı ordan bakabılırsınız
    doğru yanlış  kısmıda aynı kasette dınlenılene gore yazana doğrudur veya yanlıştır dıye cevap verıyorsunuz    25 puanda 18.26 almısım..
    2. Lesen bölümü
    Bu bölüm okuduğunu anlama bölümü
    Örnek :  (sınavda cıkmıs )ARKADASINIZa  kıralık ev lazım aşşagıda 2 farkı kutucuk verıyor ve ıcınde bilgiler oluyor …birinde  diyelim ev satılır araba satılır  ıs yerı satılır falan yazıyor dıgerınde ıse
    Uygun fıyata evler  kıralık evler falan yazıyo tabıkı secenegımız bu olacak aslında kolay burda onenmlı olan zaten okuduğunu anlamak bır anlam cıkarabılmek    25 puanlık bu bolumden 16.60 almısım

3.schreiben yazı bolumu
    Bu bolum 2 kısımdan oluşuyor
    1.kısım yukarda birini tanıtıyor …Ahmet 11.11.2000. doğumlu trabzonda yasıyor.. almanca ıngılızce bılıyor  3 kardesı var falan fılan assagıdada abloda adı soyadı d tarıhı falan yazıyo bos yerler var onları tamalıyorsunuz mesela sprechen yerı bos  Familienname, Vorname yerı bos bunun gıbı 5 bosluk dolduruyorsunuz
    2. kısmı ıste tabi meşhur mektup bolumu cok korkmuştum fakat ıyı gectı
    Sınavda çıkan arkadasınız Alinin d. Günü var ..evinde bir kutlama yapacak sızıde cagrıyor
    1.teşekkur et .özür dile
    2.neden gec kalacağını soyle
    3.partinin ne zaman başlıyacagını sor

Bu mektubu belırlı kurallara gore yazmanız gerek o kadar ayrıntısına gıremıyecegım fakat su ipuyclarını verıyım
    **Mektuba başlamadan sag uste tarıhı atın

Hitap(Mektubun Başı)

1.ARKADAşSA (Freund)
      Erkek          : Lieber Hasan,    (Sadece ismi yazılır)
      Bayan        : Liebe Ayşe,      (Sadece ismi yazılır)

2.RESMİ (İsim Yoksa)

Sehr geehrte Damen und Herren,

VEDA (Mektubun sonunda)

1.ARKADAşSA (Freund)

Liebe Grüße
    (Mektubu Yazanın Adı)

3.RESMİ (İsim Yoksa)

Mit Freundlichen Grüßen
    (Mektubu Yazanın Adı Soyadı)

24.90 puanla gecmısım

Ve son bölüm
    Sprechen  buda 2 bolum kendınızı tanıtma  ve kart çekme bölümü
    Kendını tanıtmada : isim yaş ülke şehır konuştuğunuz dıller iş ve hobinie degineceksınız
    Kart çekme bölümü  3 kart cektım  1 soru bir rica bir yasaklı kart
    Bu bölüm içinde almancax sıtesınde arkadaşlarımızın paylaştığı kart orneklerı cok ısıme yaradı

şimdi bir konu var once
    risen :seyahat thema yanı konu bu  kartı cekıyorsunuz araba resmı  cıktı
    Seyahat konusunda HABEN SİE EİNE AUTO DIYEMEZSINIZ KONULA ALAKASI OLMAZ ONDAN TATLİLE ARABAYLAMI GİDECEKSİN DERSİN… Haben Sie ein auto  olmaz temaya uygun deil   
    KONUMALARI HAST DU ..BİST DU GİBİ SENLİ BENLİ SAMİMİ KONUSMA YAPMIYACAKSINIZ haben sie ..sind sie gibi kibar kalıpta cümle kuracaksınız
    Ricalı kartlarda Bana 1 parca kek getirirmisin dedim
    Arkadaşıma cep telefonu resmı cıktı  telefon numaranı veya telefonunu bana verırmısın 
    Yasaklı bolumde  sıgara ıcmek yasak  yüzmek yasak cıktı
    bana trabzon ankara arası kac km dıye sordu bıde soyadını hecele dedı kız arkadasa kocasının adının sordu hecele dedı  son olarak sunu belırteyım yanınnıza bır sey almayın dıyor ben otlede bıraktım her seyımı ama yanınınzda getırecegınızı getırın sınav salonundda anahtarlı dopalplara koyduracaklar yazılı bolum bıttıkten sonra ordan calısma notlarınızı alın konusma ıcın odalara gırmeyı beklerken bakma sansınız olur …Allah .c.c yardımcınız olsun

Dıl sınavını atlattık şimdi sıra nikaha geldi  
    NİKAH İÇİN
    ALMAN VATANDASI EşİNİZDEN (alman vatandaşı ıse)
    COK DİLLİ ULUSLAR ARASI EVLENME IZIN BELGESİNİ  VE DOGUM KAYIT ORNEGINI İSTİYORLAR  40 EURO ALIYOLARMIS ..EşİM DOGUM KAYIT ORNEGINI ALDI SU ANDA FAKAT  ULUSLARASI EVLENME IZIN BELGESİNİ  AşşAGIDAKI BENIM YOLLADIKLARIMDAN SONRA ALACAK INSALLAH…
    Çok dilli dogum ayıt ornegı  uluslar arası  (formul a  dogum kartı )
    İkametkah belgesi  (kaymakamlıktan aposttille)
    Bekarlık belgesı  ( vukaatlı nufus kayıt ornegı ) kaymakamlıktan aposttillenecek
    Pasaport (NOTER ONAYLI ) fotokobısı  [ 22TL YE YAPILDI .
    Veya  Kımlık fotokobısı  (NOTER ONAYLI )

İşİM ACELE OLDUGUNDAN DOLAYI PTT NORMAL POSTALA  10 GUNDE GONDERIYOR. APS İLE  1  HAFTAYMIS  45YL .KARGO  şirketi ile 65 tl ye yolladım 3 gunde eşimin eline evraklarım ulastı
    BURDAN YOLLADIM HADA UCUZ KARGO SIRKETI ICIN ARASTIRMAK LAZIM …COK DİLLİ ULUSLAR ARASI EVLENME IZIN BELGESİNİ  de aldık allaha şükür şimdi  düğünden  sonra vize için telefonda  randevu gunu alacagım  trabzon ılıne ankara bakıyor ondan ankaradan alacagım …
    Eşim ve ben  çok  COK DİLLİ ULUSLAR ARASI EVLENME IZIN BELGESİ  ile evlenme dairesine gittik extra istenen belgeler
    Alman vatandası eşinizin
    3 adet pasaport turkce tercume 60 tl
    3 adet pasaportun türkce tercumesinin noter onayı 60 tl
    3adet uluslararası evlenme ehlıyet belgesinin fotokobısının noter onatı 80 tl
    Bunlar benım ödedıklerım nıkah dairesinede 50+15 tl yatırdım sanırım ..
    Bunları nıkah memuruna ılettıgınızde sıze doldurulmak uzere doktordan 1 adet saglık raporu ıle ıkametkah belgesı verıyorlar gereklı yerden halledıyorsunuz onlarıda

EVET DÜĞÜNÜ NIKAHIDA YAPTIK  GEL GELELİM

AİLE BİRLEşİMİ VİZE MÜRAACAATI ANKARA

İKS RANDEVU FİRMASINI ARIYORSUNUZ KREDI KARTI İLE TELEFONDA KONUSURKEN
    YADA BANKAYA 23 TL YATIRARAK PIN NOSU ALIYORSUNUZ  BİR KAC SORUDAN SONRA MAİL ADRESİNİZİ İSTİYORLAR  VE ASSAGIDAKI GEREKLI EVRAK LISTESINI YOLLUYORLAR  SİZDE BUNU EKSIKSIZ TAMAMLAYIP RANDEVU SAATINDE KONSOLOSLUK KAPISINDA OLUYORSUNUZ 

Sn. Başvuru Sahibi,

Aşağıda Çağrı Merkezimiz aracılığı ile yaptığınız Almanya Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu vize başvurusu ile ilgili randevu detayları ve randevu esnasında yanınızda götürmeniz gereken evraklar bulunmaktadır.

Ad : KADIR
    Soyad : YILMAZ
    Pasaport No : 1223456
    Başvuru Yeri : ANKARA
    Vize Tipi : Aile Birlesimi
    Randevu Tarihi : 14.10.2011 08:45
    Pin No : 45646564564
    1. [ ] Goethe – Enstitütden alınan Temel Dil bilgisi Sınav Sonuç belgesi aslı ve 2 fotokopisi
    (Dil sınav Randevusu için 212 340 49 43). (Goethe Enstitüsü,TELC, ÖSD veya TestDaF dan alınan sertifkalarda kabul edilmektedir)

2. [ ] Başvuru sahibi en az 18 yaşında olmalı
    3. [ ] Müracaat şahsen yapılmak zorunda
    4. [ ] 2 adet İkamet Müsadesi Başvuru Formu
    Başvuru formlarını başvurudan önce vize bölümünün girişinden ücretsiz veya http://www.ankara.diplo.de internet adresinden temin edilebilirsiniz.
    Almanca olarak, eksiksiz okunaklı bir biçimde doldurulmuş ve başvuru sahibinin kendi el yazısıyla imzalanmış olmalıdır(FORUM İşÇİ GİTMEK ICIN BASVURANLARLA AYNI FORUM OLDUGU ICIN HER YERINI DOLDURMAK ZORUNDA DEGILSINIZ ALMANCA YAZILACAK 1 2 YER VAR ZATEN IMZANIZI ALMANLARINKINE GORE EL YAZISIYLA ISMINIZI YAZARAK ATIN CUNKI ALMANLARDA CIZGI ÇIZIK YOKTUR BIZIM GIBI  )

5. [ ] Vize müracaatından itibaren en az 12 ay geçerli olan, imzalanmış Pasaport.
    Pasaportta vize basılması için VİZELER sayfalarından önlü arkalı en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir

6. [ ] 3 adet Biometrik vesikalık resim Resimler mutlak BİOMETRİK özellikli olmalı.Normal çekilen vesikalık resimler Elçilik tarafından kabul edilmemekte.Resimler ;
    * Son 6 ayda çekilip en son görünüşü yansıtmalı
    * 45 X 35 mm ebatlarında olmalı.
    * Yüzü önden yansıtmalı, başınız açık ve gözlerin tümü gözükmeli
    (PASAPORT ICIN OLAN RESIMLE KARISTIRMAYIN NEDEN OLSA VAR DIYE . CUNKI BUNLAR DAHA KUCUK YADA OLUYORSA 45 X 35 mm CEKILIN RESMI PASAPORTTADA ONU KULLANIN VIZEDEDE BEN IKI KERE CEKILDIM BU YUZDEN )

7. [ ] Pasaport son medeni hali taşımalı ve yeni soyisme göre düzenlenmiş olmalıdır (YENI PASAPORTLARDA MEDENI HALI YOK BU FORUMDA OLMAMASINA RAGMEN BEN NUFUS CUZDANIMINDA FOTOKOBISINI VERDIM MEDENI HALI YAZIYOR DİYE)
    8. [ ] Başvurana ve Eşine ait ayrı ayrı Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nüfus Kayıt Örneği aslı ve fotokopisi
    Kayıt içerisinde yer alan DÜşÜNCELER bölümünün eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekiyor.
    (Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nüfus Kayıt Örneğini, Nüfus Müdürlüğünden temin edebilirsiniz)
    (EşİN ALMAN VATANDASI AMA ESKIDEN TÜRKTÜ TABIKIDE ONUNKINIDE ALACAKSINIZ  BU DÜşÜNCELER BOLUMUNDE ESIMINKINDE VATANDASLIKTAN AYRILDIGI TARIHTEN SONRA BIR SEY YAZMIYORDU BENIMKINDEDE YAZMIYORDU SANIRIM MEMURA VIZE ICIN ALACAGIMI ACIKLIYARAK ORAYA EVLILIGIMIZLE ILGILI NOT DÜşÜRDÜM DÜşÜNCELER BÖLÜMÜNE )
    9. [ ] Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği, (Formül B) aslı ve fotokopisi
    (Uluslararası Evlenme Kayıt Örneğini, Nüfus Müdürlüğünden temin edebilirsiniz)

10. [ ] Almanyada yaşayan Eşin pasaport fotokopisi ve Oturum Müsaadesini gösteren sayfasının fotokopisi
    Eş Alman vatandaşı ise pasaportunun veya kimliğinin fotokopisi ibraz edilmelidir

11. [ ] AB vatandaşı kişiye yakınlık derecesini gösterir belgenin fotokopisi
    Eş için: Evlilik cüzdanı, Çocuklar için: Doğum Kayıt Örneği (BENDEN ASLINIDA FOTOKOBISINIDE ALMADILAR )

12. [ ] AB vatandaşı kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi
    13. [ ] Vize işlem süresi birkaç ay sürebilir
    14. [ ] Pasaport fotokopisi
    Pasaportun resimli sayfasının, geçerlilik süresini gösteren sayfasının ve Nüfus bilgilerinin bulunduğu son sayfasının fotokopisi.
    E-pasaportlarda kimlik bilgilerinin olduğu sayfa ve varsa vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri.

15. [ ] Varsa eski Pasaportlar sunulmalı
    16. [ ] Başvuru için Elçilikte 4 numaralı kapıdan giriş yapılmalı
    17:  BUNU BEN YAZIYORUM EşİN TÜRK VATANDASI ISE 60 EURO ISTIYORLAR
    Uyarı :
    Lütfen randevu saatinizden 20 dakika önce vize bölümünün kapısında olunuz, sadece başvuran kişinin kendisi içeri alınacaktır.Size söylenen evrakları eksiksiz ve düzenlenmiş olarak randevu saatinden önce yanınızda getiriniz. Evraklarda eksik var ise, vize başvurusunda bulunamazsınız , randevunuz iptal olur ve ücret ödeyerek yeni bir randevu almak zorunda kalırsınız. Aynı durum, Ankara Büyükelçiliğinin kapsamındaki şehirlerden birinde ikamet etmediğiniz görülürse sözkonusu olur. Gişe görevlisi başvurunuza istinaden ek evrak isteyebilir.
    Başvuru formuna başvurunuzdan önce vize bölümünün girişinden ücretsiz veya http://www.ankara.diplo.de veya http://www.iks.com sayfasından ulaşabilirsiniz. Randevudan önce form mutlaka doldurulmuş ve imzalanmış olmalı.
    Cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve büyük çantalar vize bölümüne alınmamaktadır ve girişte emanet edilme imkanı da yoktur.
    Randevunuzdan önce vize gişesine başvurmadan vize bölümü içerisindeki UPS Hizmetlerine başvurunuz ve pasaportunuzun iadesi ile ilgili tüm bilgileri oradan edininiz. UPS hizmet bedeli 13 ile 18 YTL arasındadır.

Not: Yukarıdaki bilgileri http://www.iks.com adresinden teyit edebilirsiniz.

Saygılarımızla,
    Almanya Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu Vize Bilgi ve Randevu Servisi

KONSOLOSLUK  BAşVURU DENEYİMİM
    14.10 .2011 cuma  ankara sabah 8.45 de görusmem vardı..4.nolu kapıdan gırıs yaptım kapıda 2 adet İkamet Müsadesi Başvuru Formu  nu aldım gorevlıden dısarda doldurdum bendekı forum karladıgım ıcın yenıden doldurdum
    ıcerde ups 15 tl yatırdım daha sonra aıle bırlesımıne sıra alarak bekledım …bu arada sıra aldıgım bınanın ıcındekı fotokobıcı  evraklarımı 1er fotokobılerınle asıllarını alarak  1 er fotokobılerını bana bıraktı 
    dıkkatımı ceken sey  evlilik cuzdanım ve fotokobılerını almadı 2 fotokobıyıde bana verdı. ozellıkler sordum tamam dedı.. pasaportumu, dıl sertıfıkamı ,  2 adet doldurdugum formu bana verdı bunlarla kabıne gıreceksın dedı

sıra geldı kabıne gırdım bana verılen evrakları 3 numaralı kabındekı bayana verdım…
    memur :kendını almanca tanıt
    ben : ıch heisse kadir yılmaz
    ich bin sechsundzwansig jahre alt
    ich wohne ın trabzon
    ich bin student
    memur :almanca  hangı okul dedı
    ben :anadolu acıkogretım fakultesı dedım turkce..
    memur: eşinizle akrabalık barmı
    ben : evet var
    memur : hemde unıveste okuyon akraba evlılıgı cahil olmaman lazım falan bişiler dedi
    sakat cocuk falan dedı ..
    ben :kadın dogum uzmanında gereklı onlemlerı ve bılgıyı aldık dedım
    memur: ınsan teyzesının kızını kardes gıbı gorur biraz
    biraz bu durumu aşşagılayıcı bı konusma yaptı bana
    ben : sakinligimi koruyarak güzel bi yüzle :efendim biz 11 senedır beraberız 5 yıldır nişanlıydık ancak evlendık ……  GÖNÜL BU ……
    DEDİM
    memur : hıh gönülmüş dedi

daha sonra doldurdugum foruma ve ekrana bakarak bısıler doldurdu …3 4 dakıka  daha sonra

memur: dügün yaptınızmı dedi
    ben : ewet trabzonda yaptık dedım  bu yaz dedım
    biraz daha bekledıkten sonra
    memur: 11 sene demıstın dımı dedı ewet dedım …
    bana eşim hakkında hiç bişede sormadı
    dısarda bekle haber verılınce gel dedı  dışarı cıktım 10 15 dakıka sonra ısmım soylendı ıcerı kabıne tekrar gırdım tamam dedı memur bız sana ups le gondeecez belgelerı dedı ..cıktım ..

3.11.2011
    20 GUN SONRA EVRAKLAR EşİME POSTA İLE ULAşTI
    EşİMDEN    GELİR BELGESİ .. KIRA SÖZLESMESİNİ..ÖGRENCİ BELGESİNİ İSTEDİ (ÖGRENCI OLDUGU ICIN ) GELİR BELGESİ YERİNE EşİM CALISMADIGI ICIN DAHA ONCE NOTERDE BABASININ HAZIRLADIGI BELGEYI VERDIK BU BELGE NEDİR ? BABASI BİZİ BAKIMLI GÖSTERECEK  GİDERLERİMİZİ O KARSILAYACAK VE BU ZAMAN ZARFINDA BIZ DEVLETTEN HIC BİR TÜRLÜ YARDIM ALMAMIYACAGIZ …AYRICA EşİNİZ DEVLET YARDIMI ALIYORSA VIZE MURAACATINIZDAN SONCE ONU KESSIN CÜNKİ EKSİ PUAN.. VE BEN EVLILIK CUZDANINI MAİLLE EşİME YOLLADIM ONUDA VERMİş ORDA İÇERİ
    ORDAKI MEMUR DURUMUNUZ İYİ GÖRUNUYOR  BIZ ONAYLIYACAGIZ  İşLEMİ TÜRKIYEYE YOLLIYACAGIZ GERISI ORDAKILERE KALMIS DEDILER…ALMANYADAN ONAY CIKTIMI TR DEN IS OLMUS SAYILIR DIYE DÜşÜNÜYORUM  BİR KAC GUNUM KALDI HADI HAYIRLISI SONUCUDA YAZACAGIM ….BU YAZDIKLARIMI IYICE OKURSANIZ ALLAHIN IZNI ILE SUPRIZLE KARSILASMAZSINIZ BASKA BOL SANSLAR DILIYORUM
    ALLAH C.C. YARDIMCIMIZ OLSUN

fuk_18
    Katılımcı

cok guzel bir anlatim olmus cok tebrik ederim yanlis nikah islemleri konusunda belirtmek gerekliki herkezden ayni belgeleri istemiyorlar veya sana uygulanan noter onayi falan islemleri herkez yapmiyor yani her sehir kendine gore belge istiyor ve son olarakda nikah belgelerini almasi icin esine gonderdigin pasaport da noter onayi istemeyenler var ve ya konsoloslukdan muhur istiyorlar yada sadece kendin cektigin fotkopiyi kabul ediyorlar yada tercumesini yaptirip noter onayli istiyorlar esine gondercegin pasaportun da belirtmek gerkeli bunlari ama yazi baya basarili olmus

materi
    Katılımcı

GÜNCELL

materi
    Katılımcı

allahın ıznıyle  vizem elımde 3 ay verdıler ….herkese cok tesekkurler…cok sevınclıyım …ama asıl maratona sımdı baslıyoruz :) hayat bu biri biter biri başlar hep böyle oluyor …

IstikLaL
    Katılımcı

Güzel ve aciklayici bi baslik olmus, cok emek vermisiniz.
    Tesekkürler, emeginize saglik clap:)

materi
    Katılımcı

tesekkurler ama buraya gelmek bi sikinti ….burdan sonrasi ayri sikinti :) asil is simdi basliyor allahyardimcimiz olsun ….

5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.