Nişanlı olarak almanyaya gitmek?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    NoFeaR
    Katılımcı

Merhaba yaklaşık 92 gün önce aile birleşimi vizesi için Ankara başkonsolosluğa başvuruda bulundum. Fakat ne yazık ki hâlâ bir haber yok ben nişanlı olarak gidicem nikah orada olacak acaba bu yüzden mi gelmiyor yada uzun sürüyor. Olumsuz bir haber de yok kafayı yemek üzereyim. Aramızda yaş farkı var ama 3 yıllık bir ilişki bu mülakat olurken kadın bayağı sıkıştırdı ama ben kaçamak olmamak üzere her sorusuna öz güvenli bir şekilde cevap verdim ve benim açımdan güzel geçti hatta 3 yılı ispat edebilirim istiyorsanız dedim.. Ki elimde 2 / 2.5 yıllık yazışma var. Eşimde gidip sordu kadın olumsuz bir durum göremiyorum şuan evrakrarınız başka şehirde demiş. Yoğunluğa göre uzun sürebilir demiş ne yapıcam bilmiyorum telefonları da açmıyorlar

talha55
    Katılımcı

Merhaba yaklaşık 92 gün önce aile birleşimi vizesi için Ankara başkonsolosluğa başvuruda bulundum. Fakat ne yazık ki hâlâ bir haber yok ben nişanlı olarak gidicem nikah orada olacak acaba bu yüzden mi gelmiyor yada uzun sürüyor. Olumsuz bir haber de yok kafayı yemek üzereyim. Aramızda yaş farkı var ama 3 yıllık bir ilişki bu mülakat olurken kadın bayağı sıkıştırdı ama ben kaçamak olmamak üzere her sorusuna öz güvenli bir şekilde cevap verdim ve benim açımdan güzel geçti hatta 3 yılı ispat edebilirim istiyorsanız dedim.. Ki elimde 2 / 2.5 yıllık yazışma var. Eşimde gidip sordu kadın olumsuz bir durum göremiyorum şuan evrakrarınız başka şehirde demiş. Yoğunluğa göre uzun sürebilir demiş ne yapıcam bilmiyorum telefonları da açmıyorlar

Ben evli olarak başvurdum ve beklemedeyim. Vize bölümüne telefonla ulaşmak biraz zor gerçekten. 90 günü geçeli 2 gün olmuş. Artık arayıp sorsanız da mail atsanız da çok terslemeye hakları yok çünkü 1-3 ay arasında sürebilir diye kendileri diyorlar sonuçta. Bu 2 günlük süre içerisinde mail yolu ile ulaşmayı denediniz mi? Naçizane tavsiyem eşinizin de Ausländerbehörde'ya mail atması, araması ya da bizzat giderek yüzyüze konuşması.

İsmailnce44
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba aile birlesimi icin 5 subata vize gorusmem vardi esime 7 subat mektup gitmis evrak istemisler bir ay bir hafta gecti acaba cok surermi evraklar hemen tespim edildi

Kartalca
    Katılımcı

Acele etme tadını çıkart Türkiye’nin şu ekonomik durumlar az düzgün olsa varya koşa koşa dönerim ülkeme ne almanyaymış arkadaş vallahi sanki cennet!!!

NoFeaR
    Katılımcı

Ben evli olarak başvurdum ve beklemedeyim. Vize bölümüne telefonla ulaşmak biraz zor gerçekten. 90 günü geçeli 2 gün olmuş. Artık arayıp sorsanız da mail atsanız da çok terslemeye hakları yok çünkü 1-3 ay arasında sürebilir diye kendileri diyorlar sonuçta. Bu 2 günlük süre içerisinde mail yolu ile ulaşmayı denediniz mi? Naçizane tavsiyem eşinizin de Ausländerbehörde'ya mail atması, araması ya da bizzat giderek yüzyüze konuşması.

Ben bizzat Ankara konsolosluğu ile görüştüm tam 3 ay dolduğunda kadın yeni 3 ay olmuş bekleyin dedi bugün 120 günü geçti TERAR aramayı deniycem eşim de yabancılar dairesine gitti geçen gün konuşmamışlar bile sadece danışman ile muhattap olmuş o da bilgi vermemiş. Ne yapacağımızı bilemiyoruz belirsizlik çok zor

AlmanyaFatihi
    Katılımcı

Acele etme tadını çıkart Türkiye’nin şu ekonomik durumlar az düzgün olsa varya koşa koşa dönerim ülkeme ne almanyaymış arkadaş vAllah'i sanki cennet!!!

Türkiye'de paran yoksa tadını çıkartacağın bir şey kalmadı. Aldığın nefes bile parayla. Başını dışarı çıkart hop 100tl kesiyorlar.

5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.