Bosanmis TurkAnnenin AlmanVatandasiyla Evlenmesi,Almanyada esi cocuguylaYasamasi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Brcnfs
    Katılımcı

31 yasinda bir anneyim ve 8 yasinda kizim var.Alman vatandasi olan komsumuzun ogluyla evlenmeye karar verdik ancak 1.Evlilik Turkiyede mi daha hizli olur Almanyada mi? A1 belgem yok vizeyi alirsam Turist olarak kizimla 3ay gidecegiz.Sonra donup sınava girecegim.Tabi bu surede Almanyada evlensem mi bilmiyorum..Eylul ayinda yeni okul donemine kizimi orda okula yetistirmem lazim ustelik dil bilmedigi icin Turkiyede 3 sinifa gececek olan kizim orda 1 siniftan baslayacakmis.Yani acil A1 sart.1.5 ay orda kurs yeterli olur mu sizce? Ve Evlenince esim devletten bir yardim alabilir mi? Kizim eski esimden olsa bile Almanyada bize o bakacak..Vergi indirimi disinda bir ucret alabilir mi?Yada ben evlenince bir yardim alabilir miyim?Buarada maddi acidan bir sorun yok.Ancak destek olmak istiyorum bisekilde..Sorularima cevap bulabilirsem cok sevinirim.Simdiden tesekkurler.

yeniceri57
    Katılımcı

selamlar.

oncelikle evliligin turkiyede ya da almanyada olmasi bir seyi degistirmiyor malesef. turist olarak geldikten sonra mecburen turkiyeye geri donmeli ve aile birlesimi vizesine basvurmaniz gereklidir. tabi evlilik almanyada olursa bence daha iyi olur. eger yapabilirseniz bence almanyada yapin evliligi. almanyada evlenmek icin oncelikle esiniz bulundugu belediyeden termin almasi gerekiyor. daha sonra zaten bir evrak listesi verecek. o evraklari Turkiye den temin edebilirsiniz.  1,5 ay da yeter 1 ayda yeter. yeterki siki bir calisma yapin. a1 zaten en temel seviye sinavidir. temel basit kelime ve fiilleri, ilk gramatik bilgileri ogrenirseniz sinavdan gecersiniz. sitemizde bunula ilgili oldukca fazla materyal bulabilirsiniz. mektup kaliplarina da calismayi ihmal etmeyin.  yardim konusunda da esiniz suanda calisiyormu? yada devletten herhangi bir yardim aliyor mu?

Brcnfs
    Katılımcı

Merhaba :) Evet calisiyor.Yok bir yardim falan almiyor.. peki orda evlenmemiz halinde soyadim v pasaportum herseyim degismeyecek mi? Donus ucusum nasil olacak? 

Nesibi
    Katılımcı

Ucus hakkinda ne demek istediginizi anlamadim ama evet soyismi degisikligi olacak pasaportunuzda degisecek. Turk konsoloslugundan hizlica halledebilirsiniz

Merhaba :) Evet calisiyor.Yok bir yardim falan almiyor.. peki orda evlenmemiz halinde soyadim v pasaportum herseyim degismeyecek mi? Donus ucusum nasil olacak?

3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.