RÜYA GERCEK OLDU…

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    tayfun3697
    Katılımcı

Arkadaslar Selamun Aleyküm. Zorlu bir bekleyisten sonra Allahima sükürler olsun vizem cikti. Mübarek Ramazan gününde dilerim bu yola gercekten gönül koymus herkesin vizesi bir an önce cikar. Olumsuz yazan seylere sakin kulak asmayin, sabredin. Benim basvurum 01.07.2011 Istanbul Alman Baskonsoloslugu, 08.08.2011 esim yabancilar polisine evraklari teslim etti. 10.08.2011 ups den mesaj 11 inde kargonuz teslim edilecektir diyordu ama bugün ögleden sonra geldi vizem. Esim türk vatandasi süresiz oturumlu. Yardimci olabilecegim bir konu olursa lütfen yazin. Allah sevdiginize bir an önce kavustursun dilegiyle…

fuk_18
    Katılımcı

dostum tebrik ederim vize sürende gayet normal ve bu vizeyi ulaşılmaz olarak görenleri anlamıyorum büyütmeyin diye o kadar çok söledik ama herkez bi heycan bi telaş yapıyor aslında çok kolay birşey ve aile birleşiminde red olasılıgı düşük vizeniz çıkacak ama süresi uzun olur kısa olur çıkar ama kısacası büyütmeye gerek yok bu işi

tayfun3697
    Katılımcı

Saol arkadasim, söylediklerine kesinlikle katiliyorum. Acikcasi bende burada okuduklarimdan karamsarliga cok kapildim, ama korkulucak bisey yok sadece sabir. Ufuk seninde vizen cikmisti sanirim yolculuk ne zaman? ben bayramdan sonra düsünüyorum.

fuk_18
    Katılımcı

evet çıktı ben 7 aydır üyeyim daha önceden de biliyorum bunları aile birleşimi ile ilgli bilgileri evleneli 8 ay oldu dediğim gibi 12 temmuzda basvurdum 26 temmuzda vizem onaylandı 27 temmuzda elimde oldu.büyütülecek gercekten bişey yok ve dostum yarın ucuyoruz eşimle eşim 1 yıldır yanımdaydı hatta vizeye öyle basvurdum.

tayfun3697
    Katılımcı

Allah yolunuzu acik etsin. Allah herkesin yolunu acik etsin.

dejay12
    Katılımcı

Arkadaslar Selamun Aleyküm. Zorlu bir bekleyisten sonra Allahima sükürler olsun vizem cikti. Mübarek Ramazan gününde dilerim bu yola gercekten gönül koymus herkesin vizesi bir an önce cikar. Olumsuz yazan seylere sakin kulak asmayin, sabredin. Benim basvurum 01.07.2011 Istanbul Alman Baskonsoloslugu, 08.08.2011 esim yabancilar polisine evraklari teslim etti. 10.08.2011 ups den mesaj 11 inde kargonuz teslim edilecektir diyordu ama bugün ögleden sonra geldi vizem. Esim türk vatandasi süresiz oturumlu. Yardimci olabilecegim bir konu olursa lütfen yazin. Allah sevdiginize bir an önce kavustursun dilegiyle…

Allah yolunu acık etsin kardes inşallah..eşinin maaşı birde ev kirası hakkında bilgi verebilirmisin?

tayfun3697
    Katılımcı

Saol kardesim cümlemize. Esim 1200 euro maas aliyor 350 euro ev kirasi, Kismetse gidecegim yerde Düsseldorf…

Bthnkdgn
    Katılımcı

kirasi cok deil ben hamburgdayim kiralar  ve hersey cok pahali burda  60m eve 650 euro kira veriyoruz  burdaki 1200 euro maas turkiyedeki 1200tl ye esit turkiyede  adamlar iyi maas aliyolar vs derdik ama hikaye  hamburgda  fiyatlar istanbulun 2-3 kati tek ucuz  muz ve icki :)

tayfun3697
    Katılımcı

kirasi cok deil ben hamburgdayim kiralar  ve hersey cok pahali burda  60m eve 650 euro kira veriyoruz  burdaki 1200 euro maas turkiyedeki 1200tl ye esit turkiyede  adamlar iyi maas aliyolar vs derdik ama hikaye  hamburgda  fiyatlar istanbulun 2-3 kati tek ucuz  muz ve icki :)

Almanyanin geneli hatta avrupa cok pahali, ben daha önce isvicrede yasadim gida cok pahaliydi aylik alisverisimizi almanyaya gecip yapiyorduk, isvicreye göre almanya bi nebze daha ucuz. Maalesefki bizi orada bolluk ferahlik beklemiyor bunun farkindayim herkes farkinda olsun. Senin dedigin gibi kiralar cok yüksek, calisip kenara para atarim devri 1970 lerde kaldi :) burada oldugu gibi oradada bütün gücümüzle calisip ailemize en iyi sekilde bakmak olmali hedefimiz.

ahmetica
    Katılımcı

allah yolunu açık etsin kardesim darısı tüm vize bekleyen arkadaşlarımıza.

tayfun3697
    Katılımcı

Allah yolunu açık etsin kardesim darısı tüm vize bekleyen arkadaşlarımıza.

Allah razi olsun kardesim cümlemizin. InsAllah herkez muradina erer…

10 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.