ekrakların almanyaya gidiş tarihi ne kadar süeüyor

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    cemcakar
    Katılımcı

arkadaşalr ben ekim 17de istanbuldan boşvurdum ama kagıtlarım hala almanyaya gitmemiş eşim abancıalr şubesine sormuş daha gelmedi dediş ama meil olrak gözüküyo demiş daha ne akdar sürer bu kagıtlar almanyaya ulaşması almanyaya yolanıp yolanmadıgını ögrenebilcegimiz biyer varmı acaba

fuk_18
    Katılımcı

almanya yollanip yollanmicagini ogrenebilecegin konsolosluk var orayi 3 4 saat aramayi ugrascan sonra cikacaklar sana digcekleri evraklari gonderdik cevap bekliyoruz digcekler beliceksin yine baska care yok

kadir76
    Katılımcı

Benim bildiğim kadarıyla en erken 2 hafta içinde gidiyor uzaması ise tamamiyle şansa kalmış birşey forumda takip ettiğim kadarıyla 4 güne giden insanlarda gördüm 2 aydır bekliyenide gerisini sen düşün derim…  :)

cemcakar
    Katılımcı

BU GÜN ÖGLEN GELMİş ARKADAşALR EşİME MEKTUP  peki bundan sonra ne olcak yabancıalr şubesi eşim daha önce görüştügünde hiç maaş bodrosuna eve gerek yok demiş öle belgelere onlar eskidendi demişti gecen hafta isteseler bile gerci belgeler var şimdi benim vizeyi bunlar hemen onaylasa ne zman bana gelir passaport

Alles_für_ediz
    Katılımcı

senin adına sevindim umarım herşey yolunda gider ve bir an önce bu sıkıntılı süreci atlatırsın…  ama kendi adımada üzüldüm bir gün arayla istanbul konsolosluğundan başvurduk ama benim evraklarımla ilgili henüz bir gelişme yok sizinki hangi eyaletti …

Alles_für_ediz
    Katılımcı

bu arada gönderdikleri mektupta ne istiyorlar yüzyüze bir görüşmemi var buradaki gibi yoksa yine posta yoluyla şu evrakları gönderinmi denmiş son birşey daha hangi belgeleri istemişler?

roye
    Katılımcı

benim evraklarimda 3 hafta icinde gitmisti…vize ise esim evraklari götürür götürmez cikti 3 gün icinde elime geldi…

Alles_für_ediz    bazen cagiriyorlar sanirim bazende cagirmiyorlar…benim esim götürdü evraklari görevli birakip gidebilirsiniz demis…hic görüsme olmadan vizem geldi benim…

cemcakar
    Katılımcı

benim eşim mönchengladbach ta yaşıyo mektup bu gün gelmiş yrında eşim gidecek yabancılar şubesine eşim gecen hafta belgelerle ilgili sordugunda hiç bi belgeye gerek yok onlar eskidendi demiş artık yarın ögrencez bakalım bişey isticeklermi die  mektupta ne yazıyo biliyorum eşim işte gelince sorcam yarın size analtırım eşimin yabancılar şubesile görüşmesini

roye
    Katılımcı

zaten mektup geldiginde götürmeniz gereken evraklar yaziyor mektupta…bizimki öyleydi yani esime mektup geldi belgeleri hazirladi götürdü…

Alles_für_ediz
    Katılımcı

bizim bulunduğumuz eyalette yoğunluk var diye düşünüyorum yada geçtiğimiz haftalarda herbstferien vardı yani devlet daireleri tatildi belkide ondandır diyorum.

adaizmir
    Katılımcı

almanya yollanip yollanmicagini ogrenebilecegin konsolosluk var orayi 3 4 saat aramayi ugrascan sonra cikacaklar sana digcekleri evraklari gonderdik cevap bekliyoruz digcekler beliceksin yine baska care yok

Ufuk arkadasın eşinin normalde rathaus'a baskı yapması gerekmıyor mu ?

fuk_18
    Katılımcı

belgeleri zaten ulasmis baski yapsada islemleri uzatabilirdi kil insanlar olduklari icin yabancilar dairesindekiler ters tepki yapabilirdi ama sonucda belgeler gelmis

Alles_für_ediz
    Katılımcı

bu gün 35 gün oldu ama hala ses seda yok benim evraklardan

belgeleri zaten ulasmis baski yapsada islemleri uzatabilirdi kil insanlar olduklari icin yabancilar dairesindekiler ters tepki yapabilirdi ama sonucda belgeler gelmis

yabancılar dairesinin kapısını aşındırmaya başlasakmı başlamasakmı ters tepermi diyede endişelerimiz var! Buradan konsolosluğu arasam biz evrakları gönderdik diyerek çıkacaklar işin içinden… Nasıl bir yol önerirsiniz ?  beklemek dışında!

fuk_18
    Katılımcı

simdiye kadar hic gidilmesiyse yabancilar dairesine simdiden sonra baslayin derim tatile girmeden vizeyi onaylasinlar yoksa yine seneye kalcak

tugce9289
    Katılımcı

ben de 27 kasımda ankaradaydım görüşme için :( acaba ne kadar sürede gider evraklar  ???

cemcakar
    Katılımcı

en gec 1 ay ben 17 sinde basvurdum 13de gelmisti

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 20)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.