sizde yorum yaparmisiniz?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Legend12
    Katılımcı

Merhaba arkadaslar aile birlesimu vizem onaylanmak uzere agustos ayinda munihe gidiyorum benim sıkıntım şu orada iş bulabilirmiyim 10 yıldır bayan kuaförlüğü yapiyorum aylik ne kadar kazanabilirim brut ve net olarak cevap bekliyorum ne olur yardimci olun

fuk_18
    Katılımcı

dil biliyormusun

tugce_doerjer
    Katılımcı

berber olarak calismak icin ausbilgund yapmaniz gerekiyor. meslek diplomaniz yok ise cok bir sansiniz yok. ancak türk berberlerde calisabilirsiniz. buraya geldiginizde zaten ilk dil kursuna gidiceksiniz dil ogrendikten sonra is basvurunuzu yaparsiniz. ne kadar kazandiklari da sehire gore degisiyor.

Legend12
    Katılımcı

Hicbir belgeye gerek tabii kendi salinunu acmak istersen birkac formalite var ayrica turk kuaforler de almanyada gayet aranan bir faktör akliniza almanya diyince hersey sistemli ilerliyor gibi geliyor yok oyle birsey sadece dil ogrenirsen calisma alanin genisler ben bugun aradim ve 2 isyeri sahibiyle gorustum hatta bir tanesi gelince yanina ugramam icin bayagida konustu dance:)

fuk_18
    Katılımcı

tamam o zaman sen dil ögrenme gerek yok zaten ögrenmeye bosver

Hicbir belgeye gerek tabii kendi salinunu acmak istersen birkac formalite var ayrica turk kuaforler de Almanya'da gayet aranan bir faktör akliniza almanya diyince hersey sistemli ilerliyor gibi geliyor yok oyle birsey sadece dil ogrenirsen calisma alanin genisler ben bugun aradim ve 2 isyeri sahibiyle gorustum hatta bir tanesi gelince yanina ugramam icin bayagida konustu dance:)

Giland
    Katılımcı

tamam o zaman sen dil ögrenme gerek yok zaten ögrenmeye bosver

Aynen dil öğrenip ne yapacaksın? Birisi sigara için ateş istese andaval andaval bakarsın, Kaybolursun adres soramazsın eşini telefonla ararsın, ehliyet sınavın da stress yaparsın, iş bulursun da ausbildung yapanlar kadar para alamazsın vs.. vs.. yoksa ne yapacaksın dil öğrenip.

Daha çok var da yazmaya gerek yok ;)

fuk_18
    Katılımcı

birde madem esin almanya neden ona sormuyon burda daha gitmemis insalara para konusu yapiyorsun esin almanya dogup buyumustur yada 4 5 yildir orda yasiyordur almanyada yasayan kisi maas durumu hakkinda bilgi verir ama bence sen önce almanya gitmeden su kafa yapini degistirmen lazim

1963
    Katılımcı

benim bir tanidigim ayni meslegi burada yapmisti maasi ve calisma sartlari kötü diye birakip tekrar baska bir meslek yapiyor simdi maasida okadar iyi degil egerki birde diplomaniz falan yoksa calisacaginiz yerde size mahkum gözüyle bakarlar siz görüstüm bir iki yerle demissiniz tabiikide sizinle gelince görüsmek ister burada meslek yapan birisini ise alsa ona sizden daha yüksek bir maas verecek o yüzden size öyle demis olabilir sizin bir diplomanizda yoksa fazla bir is alternatifinizde olmuyacak yani birde burada dükkan acmaniz icin sadece meslek yapmanizda yeterli olmuyor birde ustalik belgenizin olmasi gerekiyor buradan aldiniz oda okadar kolay degil

Legend12
    Katılımcı

Dil ogrenmeyecegim diye birsey demedim arkadaslar sadece baslangic olarak soyluyorum esim dogma buyume alman vatandasi ama eyaletlere gore cok degisiyor maas durumlari bizim meslek daha da karisik adam yaxmis ausbilgund yap diyor kardesim bu uc bes aylik birsey degilki bu arada o akrabasi bu isten tatkin olmayan arkadasim yaa o kiside sanat 0 yada o almancayi daha az kullanabilecek bir işe yõneldi ama tabii yine soyluyorum calisma alanimin genislemesi icin dil onemli

8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.