SELAMUN ALEYKUM KARDEşLERİM 17 MART VİZE BAşVURUSU YAPANLAR??

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ümmetiMUHAMMED
    Katılımcı

17 mart 2015 izmir alman konsolosluğıunda vize başvurusu yaptım eşim gidip sorduğunda elektronik olarak evrakları geldi posta ile henüz gelmedi dediler ve 32 gün oldu bu normal mi? eşim türk vatandaşı maaşı iyi sorun yok devlet yardımı almıyor
    yer düsseldorf
    bununla ilgili bana bilgi verecek yardımcı olacak kardeşim var mı?
    Allah razı olsun selametle..

heidi 078
    Katılımcı

Aleyküm selam kardeş,ben henüz şimdi üye oldum.Sana şöyle söyliyeyim,19 mart başvuru tarihim yalnız eksik evrak vardı benim listemde 26 martta tamamladım verdim,gideceğim yer REMSCHEİD düsseldorf a çok yakınım daha önce almanya ya  bir kaç kez gittim  ailem orda .Eşim yabancılar dairesiyle görüştü evraklarım gitmiş,yalnız çok yoğunluk varmış henüz inceleyememişler malumunuz demişler iltica talebi çok,en kısa zamanda size mektup göndereceğiz demişler,beklemedeyiz..Allah kolaylık ve sabır versin tüm vize bekleyen arkadaşlarımıza,en sancılı ve zor kısmı bu galiba

ümmetiMUHAMMED
    Katılımcı

Selamun aleykum çok teşekkürler
    eşiniz alman vatandaşımı?
    ve hangi şehirden başvuru yaptınız?
    benim eşime elektronik ortamda geldi fakat henüz izmirden kağıtlar gelmedi dendi
    sorun izmirde denmiş

heidi 078
    Katılımcı

Rica ederim,eşim türk vatandaşı hem normal 8 saatlik işi artı ek işi var hafta sonu yaptığı,devlet yardımı hiç almamış şimdiye kadar,Ankara Alman konsolosluğu başvuru yerim,olabilir bence de İzmir ile alakalı bi durum gecikmede..5 yıl kadar önce ablam aile birleşimiyle gitti Almanya ya sanırım 17 günde vize almıştı eşi alman vatandaşı.şimdi ortdaki ve burdaki araştırmalarımıza göre eyaletlere ve yoğunluğa göre değişiyor sanırım bu durum,ben her memurun Türk- Alman ayırımı yaptığına inanmıyorum,şartlar uygunsa biraz gecikmeli de olsa olacaktır diyorum.Benim Ankara da görüştüğüm bayan 15 gün sonra eşin evraklarınla ilgilensin gideceğin yer küçük uzun sürmez demişti,bakalım bekliyoruz.

ümmetiMUHAMMED
    Katılımcı

hakkımızda hayırlısı olsun inşaALLAH sabır ve tevekkül etmek gerek
    Yardımın için çok teşekkürler bir gelişme olursa yaz lütfen bende olursa bende yazarım
    ALLAH'a emanet ol

heidi 078
    Katılımcı

Ne demek rica ederim, bi yardımım olduğunu sanmıyorum ama bilgi paylaşımı bizim durumumuzda olanlara iyi geliyor biraz.üye olmadan önce bi süre ben de yazılanları okumuş takip etmiştim,gerçi her yazılana takılmak anlamsız çünkü herkesin durumu ve bulunduğu konum başka…tabi gelişmelerden birbirimizi haberdar edelim..bol şans kardeş,Allah hepimize sabırlar ve kolaylıklar versin.

ümmetiMUHAMMED
    Katılımcı

selamun aleykum kardeşlerim
    mart ayı içerisinde başvuru yapıp bir gelişme olan varsa lütfen burdan bizi de bilgilendirsin ALLAH rızası için birbirimize yardımcı olalım destek olalım
    RABB'im bekleyen tüm kardeşlerime sabırlar ihsan etsin hayırlara vesile kılsın
    AMİN

erddinc
    Katılımcı

Sa. Başvurudan kaç gün sonra online mail gidiyor Konu da bilgisi olan var mı arkadaşlar

yuva kurcam
    Katılımcı

Sa. Başvurudan kaç gün sonra online mail gidiyor Konu da bilgisi olan var mı arkadaşlar

Eşim 11 Martta  izmir'den basvurdu..17 martts sisteme islenmişti..30 martta da yabancilar dairesine gelmisti evraklar.

erddinc
    Katılımcı

Eşim 11 Martta  izmir'den basvurdu..17 martts sisteme islenmişti..30 martta da yabancilar dairesine gelmisti evraklar.

Online olarkda geç işliyorlar desene sisteme :$

ümmetiMUHAMMED
    Katılımcı

11 martta hangi şehirden başvurdu
    ve  eşiniz Alman vatasndaşımı hangi şehirde
    çünkü bunlar bizlerin bilgi edinmesi açısındanda önemli çok teşekkürler

yuva kurcam
    Katılımcı

11 martta hangi şehirden başvurdu
    ve  eşiniz Alman vatasndaşımı hangi şehirde
    çünkü bunlar bizlerin bilgi edinmesi açısındanda önemli çok teşekkürler

Evet ben alman vatandasiyim, esim des yazmistim izmirden basvurdu, burda limburg a..hessen eyaleti..fakat bizim isimiz biraz uzuyacaga benziyor capraz sorgu talep etmis konsolosluk ama daha gün vermediler :(

heidi 078
    Katılımcı

Birbirimzi bilgilendirelim şeklinde konuşmuştuk en son mektup bugün gelmiş,üç aylış maaş bordrosu,sınırsız iş sözleşmesi olduğunu gösteren iş yerinin dolduracağı evrak,ev sahibinin doldurması gereken evrak,pasaport…hoşçakalın ,kandiliniz mübarek olsun

ümmetiMUHAMMED
    Katılımcı

ALLAH hepimizin yardımcısı olsun
    inşaALLAH yakın zamanda bunlar hepsi tatlı bir anı olarak kalır hafızamızda

yuva kurcam
    Katılımcı

Merhaba Kardeş,
    Bugüm capraz sorgun vardi, nasil gecti?? Neler sordular?

erddinc
    Katılımcı

İnşAllah yolunda gitmiştir her şey.

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 21)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.