astroloji-almancax üyelerinin burcları ve özellikleri??

Forumlar Cafe almancax astroloji-almancax üyelerinin burcları ve özellikleri??

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    fatihduygu915
    Katılımcı

benim burcum başak arkadaşlar ya sizinki?
    özellikleri: Seçici, ayırımcı, pratik, analitik, yararlı, dakik, dikkatli, detaycı, titiz, düzenli, disiplinli, becerikli, yardımsever, çalışkan, mütevazi, şüpheci, eleştirici, mükemmeliyetçi, önyargılı, endişeli, kuruntulu, güvensiz.

Başak burcu toprak elementidir ve değişken niteliktir. Başaklar toprak elementi özelliklerini sağlık ve hijyene olan düşkünlükleriyle ve ayrıca araştırma, düzen, dakiklik ve çalışkanlıkları ile ortaya koyarlar. Birçok doktor, biyolog, sağlık görevlisi Başak burcundandır. Başaklardan büyük yazarlar, yöneticiler, kütüphaneciler, muhasebeciler çıkar. Ayrıca el işlerinde yeteneklidirler. Düzen, incelik ve dikkat isteyen işlerde kusursuzlardır. Başak burcu ayrıntılı işlere yatkındır. Pek çok insanın gözünden kaçan detayları anında yakalar. Bazen detaylar yüzünden büyük düşünemeyebilir ve olayları bütün olarak algılamakta zorlanabilir. Ayrıntılara dikkat etmesi, titizliği ve çalışkanlığı ile birleşince çok başarılı olur.

Başak insanı yöneticisi Merkür'den akıl, mantık ve analiz yeteneklerini almıştır. Güzel konuşur, yazar ve kafası çok hızlı çalışır. Zekasının parlaklığına rağmen geri planda kalmayı, kendini göstermeden olayları perde arkasından yönetmeyi sever. En çalışkan burçlardan biridir. Yaşamındaki en önemli şey iştir. Yorulmak bilmeden çalışan Başak sürekli hareket halindedir. Çalışmayı çok sevdiğinden başkalarına da iş bulmak için uğraşır. Zor koşullarda parlak ve pratik çözümler bulmada üstüne yoktur. Başak her yaptığının mükemmel olmasına ve her küçük ayrıntıyı düşünmeye çalışır. Boş geçen günler hatta dakikalar onun için büyük kayıptır. Hayatın asıl amacının çalışmak ve bir şeyler üretmek olduğunu düşünür ve kendini sürekli geliştirmeye çalışır.

Kusursuzluk peşinde koşar. Kusursuzluk saplantısı yüzünden hem kendini, hem de herkesi acımasızca eleştirebilir. Hataların mutlaka düzeltilmesi gerektiğine inanır ama bu arada eleştirdiği kimselerin alınacağı aklına gelmez. İyi niyetli olmasına ve kimseyi kırmak istememesine rağmen kusursuzluk merakı yüzünden huzursuz bir insan olabilir. Öyle yüksek standartlara, öyle ince düşüncelere sahiptir ki, kendisini de yakın çevresini de yer bitirir. Başak Zodyak'ın en tasalı burçlarından biridir. Geçmişte olanlar, şimdi olup bitenler ve gelecekte olabilecekler, onun için birer endişe kaynağıdır. Endişelerinin temelinde mükemmellik arayışı yatar.

Titiz, temiz, düzenli ve sağlığına düşkündür. Sabah ilk uyandığı anda gün içinde neler yapacağını planlamak ister. Son derece dakiktir, randevularına tam zamanında gelir. Güvenilir bir insandır, verdiği sözlere çok önem verir. Dürüsttür, yalana ve yapmacığa tahammülü yoktur. Oldukça mütevazi, kibar ve naziktir ama yeni tanıştığı kimselerle arasına mesafe koymayı ve fazla laubali olmamayı tercih eder.

Başak insanı, yuvasına bağlanacak, evin her şeyi ile ilgilenecek ve aynı zamanda dost olacak bir eş ister. Başak fazla romantik sayılmaz, önce kafaca tatmin olmak ve arkadaş olmak ister. Mizah duygusu gelişmiş insanlardan hoşlanır. Ancak karşısındakine gerçekten güvendikten sonra açılır ve tutkularını serbest bırakır. Yüksek standartları ve seçiciliği yüzünden kolay kolay evlenmez. Giyimine önem verir ve zevklidir ama asla gösteriş ve marka meraklısı değildir; sadelikten yanadır. Bir dosta ihtiyacınız olduğunda yardımınıza ilk koşan kişi olacaktır. Karşılık beklemeden yardım eder zira onun için asıl önemli olan size bir şekilde yardımcı olmaktır.  ;D

tusem
    Katılımcı

Başak burcunu severim,iyi anlaşırız birde şu titizlik hastalıkları olmasa…
    Terazi burcuyum yükselende terazi,tipik teraziyim ve haksızlığa gelemem özelliklerini hatırlamıyorum ama ii bi burç..

fatihduygu915
    Katılımcı

Terazi burcuyum yükselende terazi,tipik teraziyim ve haksızlığa gelemem özelliklerini hatırlamıyorum ama ii bi burç..

bende terazilerle iyi gecinirim kardeşim terazi okadar iyi gecinirizki anlatamam  :)
    titizim ama aşırı değilim allahtan aşırısı hic iyi değil
    neyaparsın huy işte :)

emosh
    Katılımcı

bende terazilerle iyi gecinirim kardeşim terazi okadar iyi gecinirizki anlatamam  :)
    titizim ama aşırı değilim Allahtan aşırısı hic iyi değil
    neyaparsın huy işte :)

inanmam burçlara ama bende teraziyim ;D

burcukafadar
    Katılımcı

bende koç burcuyum. koçlar biraz bencil oluolarmış, valla ben ööle diilim ;D eeee… arasıra ;D
    terazilerle hiç anlaşamazmışız sözde ama ben inanmıyorum pek.
    hadi bende burçtaşlarımınkini gönderiiim bari…

KOÇ

Gezegen  :
    Mars      Grup : Ateş

Uğurlu Renk  : Ateş kırmızısı      Uğurlu Sayı : 9

Uğurlu Taş : Pırlanta, yakut        Uğurlu Gün  : Salı

Koç Burcu Genel Özellikler
    Koç burcu yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Koç insanı doğal, içgüdüsel, taze saf ve hayattan zevk alan bir yapıdadır. Çekingenlik duygusu ona yabancıdır. Koç burcunun başlıca niteliği, her zaman kesin olmasa da olumlu bir zeka düzeyi ve yüksek beyin kapasitesi göstermesidir. Koç insanı anlık tepkiler gösterir, bütün cesareti, enerji ve yaratıcılığı anlık bir meydan okumadır. Hiçbir şeyden çözülmemiş sorunlar kadar nefret edemez.uzun süre çabalaması gerektiğinde sık sık tahammülünü kaybeder.

Hayat onlar için heyacanlı bir maceradır. Her yönüyle hayatin tadini çikarmak isterler. Bazilari koçta bencillik niteliklerinin fazla olduğunu düşünürler. Çünkü o, başkalarinin kendi hakkinda ne düşündüğünü, hareketlerinin onaylanip onaylanmadiğini öğrenmeye çalişmaz. Başkalarinin onu bildiğinden şaşirtmasina izin vermez. Koç yaşamin her aninda daima bir meydan okuma davranişlari gösterir.

Koç kendini sinirlanmiş ve başarisi engellenmiş hissettiği anda, koçun içindeki savaşçi tabiat birdenbire canlanir. Bir koça birşeyi beğendirmek zor ve yorucu bir iştir. Bununla birlikte koçun yardimseverliğini reddettiğinizde karşinizda yaralanmiş ve hayal kirikliğina uğramiş bir insan bulursunuz. Çünkü aldirmaz görünmesine rağmen o, aşiri derecede hassas ve duygusaldir. Paylaşma ve yardim teklifinin reddi durumunda tepkisi depresif bir halde içe dönme olabilir, fakat kendini ilkel bir öfke ve kizgin bir hava içine sokar.

Koçlar ivir zivir ile uğraşmayi başkalarina birakir. Devamli yenilik peşinde olma dürtüsünü hayat boyu bastiramazlar. Aksi halde kişiliklerini kaybederler. Açiklik ve dürüstlükleriyle arasira diğer insanlari yaralarlar. Aslinda yaralama düşüncesi akillarindan bile geçmez

Koç Burcu KadınıKoç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı,atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker.

Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.

Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz tenkitler onu fazlasıyla kırabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir.

Sürekli hareketli olmayı seven Koç burcu kadını boş zamanlarında da sosyal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alır.
    Koç Burcu Erkeği
    Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler.

Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir.Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz.

Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır.Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister. 
      (alıntı)

jentzsch2
    Katılımcı

Akrep

Yaklasmak tehlikeli ve yasaktir!

spartacus
    Katılımcı

Ben balık burcuyum … ( sazan değil ama )    :)

burcukafadar
    Katılımcı

Akrep

Yaklasmak tehlikeli ve yasaktir!

benim eşimde akrep burcu. onlardan bazen korkulur, hiç belli değildir neyaptıkları(kızma sakında akrebi hiç sevmediğim için bu burçta öyleymiş gibi gelio:) )

jentzsch2
    Katılımcı

Haklisin pek sevimli bir burc degildir.. ;D 

duygu ırak
    Katılımcı

bende ikizlerim arkadaşlar.
    ama şu bir gerçekki AKREP kadar kıskanç ve hırslı bir insan görmedim. bir akrep anca bukadar kinci ve tehlikeli olurr :)

jentzsch2
    Katılımcı

bende ikizlerim arkadaşlar.
    ama şu bir gerçekki AKREP kadar kıskanç ve hırslı bir insan görmedim. bir akrep anca bukadar kinci ve tehlikeli olurr :)

Tesekkürler Duygu.Güzel yorumlarin beni cok mutlu etti..  ;D ;D

mikail
    Katılımcı

;D Bir akrep olarak gurur duydum bundan.  :D

burcukafadar
    Katılımcı

kinci olmaktan mııı??

jentzsch2
    Katılımcı

Biz tüm özelliklerimizden gurur duyariz.Yasasin akrepler,yasasin kötüler. hahahaahaa (erol tas gülüsü)

mikail
    Katılımcı

Akrep Burcu Genel Özellikler

Bazı yönlerden akrep aykırı bir kişiliktir. Diğer su grupları uysallık gösterdikleri halde akrepler ateşli ve saldırgan olurlar. Kendilerine meydan okunduğunda saldırıya geçerler. Kıskançlık, dik kafalılık, kincilik, kuşkuculuk en olumsuz taraflarıdır. Yasam ve ölüm üzerinde düşünmek onlara ilginç gelir. Günesin akrep burcunda olması olumlu bir görünüm sayılmaz, özellikle doğum haritanızda güneş 6.eve düşmüş ise sağlık sorunları görülür. Yüksek ateş ve dolaşım bozukluklarının göstergesidir.

Hayat akrep için bir deneyim sahasıdır, ama onun oyun bahçesi değildir. Yaptığı her şeyi ciddiye alır. Kesin sınırlarla çizilmiş bir amacı vardır. Yoluna çıkan her şeyle savaşır ve mümkünse yok eder. Başkalarının oyunlarını bozmayı, onların hile ve stratejilerini açığa çıkarmayı sever. Birisi özel işlerine burnunu sokmaya kalkarsa çok şiddetli tepki verir. Böyle tutumlar akrebi kibirli, egoist ve hesaplı olmaya zorlar.

Günlük hayatta akrep insanlarıyla kolay kolay birlikte yaşanmaz. Buna rağmen onlarda güçlü, güvenilir, gerçekçi bir kişilik vardır. Başarılı sporcular, öncü bilim adamları ve dahi sanatçıların çoğu akrep burcundandır. Hayat akrep insanına bizim anlama sınırlarımızı aşan şeylerle uğraşma yetisi vermiştir. Doğum haritasında sert açılar alan bir akrep burcu son derece bencildir. Amacına ulaşmak için her şeyi yapar ve bunu yaparken hiç düşünmez. Gaddar ve sadist eğilimler görülebilir.

Bağımsızlığına düşkün olsa bile yalnızlık acısı çekebilir. şiddetli bir şekilde bireysel özgürlüğü savunsa bile bu sadece kendi yalnızlığını saklamak içindir. Akrepler sevildiklerini hissederlerse en tutkulu ve güçlü sevgiyi gösterirler.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep burcu erkeği arzulu, kararlı, duygusal ve duyarlı yapısıyla dikkat çeker. Neşeli ve hareketli gibi görünse de karamsar bir hali vardır.
    Hayatın zevklerine aşırı düşkündür. Özellikle yemeğe, alkollü içeceklere ve cinselliğe karşı zaafı vardır.
    Akrep burcu erkeği herkese, her şeye karşı şüpheci tavırlar içindedir. Kimseye kolay kolay güvenmez. Maddiyata çok fazla önem verir. Çünkü maddi anlamda edinilen gücün güven verdiğini düşünür.
    Eleştirmeyi seven akrep burcu erkeği tenkit edilmekten hoşlanmaz. Açık sözlü ve güvenilirdir. Dostlarına çok önem verir. Fedakârdır.
    Akrep burcu erkeğinin bakışları çok etkilidir. Bakışlarıyla karşı tarafa duygu ve düşüncelerini kolaylıkla ifade edebilir. Çevresindeki insanların kişiliklerine dair tüm detayları anlayabilir ve yorumlayabilir. Analiz yeteneği gelişmiştir.
    İkili ilişkilerinde oldukça kıskançtır ve eşini aşırı derecede sahiplenir. Eşiyle gurur duymak ister. Evlenmeye karar verdiğinde arzulu, tutkulu, sadık ve eşinin tüm isteklerini yerine getirmeye çalışan uyumlu bir eş olacaktır. Akrep burcu erkeği iyi bir eş olduğu gibi, çocuklarına karşı da sevecen ve iyi bir baba olacaktır.

mikail
    Katılımcı

kinci olmaktan mııı??

Yok canım, olur mu? Daha ne güzel yönleri vardır akrep burcunun! Özellikle son paragraflara dikkat!!  ;)

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 82)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.