Duales Studium

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    titanm4a1
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar
    şuan entegrasyon kursum devam ediyor,  bir yandanda ileride ne meslek yapsam onu düşüyorum. Bazı mesleklerde  Duales Studium ibaresi geçiyor.  Ne olduğu hakkında forumda birşey bulamadım. Nedir,  ne değildir,  kim yapabilir, kim yapamaz? Bilgi verebilir misiniz?
    şimdiden teşekkür ederim

mybird77
    Katılımcı

şu demek , hem üniversite eğitimi alırken öbür taraftan da meslek eğitimi yapıyorsun , yani iki okul bitiriyorsun,  biri Üniversite diğeri mesleki okul. Iki okulda paralel gidiyorsun şöyle ki iki gün üniversiteye gidiyorsun 3 gün meslek okuluna gidiyorsun yada tam tersi. Vereceğim link Almanca ve hersey içinde bir bak 😉
    Was ist ein duales Studium? | Wegweiser-duales-Studium.de

kemal5678
    Katılımcı

Merhaba, ben Duales Studium'a başvuru yapmak istiyorum fakat özgeçmişime koyabileceğim çok fazla şey yok. Hangi tür aktiviteler ve çalışmalar beni bir aday kılar? Ne yapmamı önerirsiniz?

titanm4a1
    Katılımcı

Merhaba, ben Duales Studium'a başvuru yapmak istiyorum fakat özgeçmişime koyabileceğim çok fazla şey yok. Hangi tür aktiviteler ve çalışmalar beni bir aday kılar? Ne yapmamı önerirsiniz?

Diplomanızı Almanya'da denkleştirdiniz sanırım. Ne olarak tanındı diplomanız almanyada, yani hangi Abschluß'a sahipsiniz?

3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.