30 NİSANDA SORGU OLDU SİZCE VİZE CEVABI NE ZAMAN GELİR?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ümmetiMUHAMMED
    Katılımcı

17 mart vize başvurusu yaptık 23 nisanda mektup eşime ulaştı 30 NİSANDA sorguya girdik tecrübesi olan kardeşlerim sizce ortalama kaç gün içinde cevap veriyorlar uzun süre beklemelimiyiz yoksa kısa süre sonra konsolosluğu arayalımmı?

ogyy
    Katılımcı

17 mart vize başvurusu yaptık 23 nisanda mektup eşime ulaştı 30 NİSANDA sorguya girdik tecrübesi olan kardeşlerim sizce ortalama kaç gün içinde cevap veriyorlar uzun süre beklemelimiyiz yoksa kısa süre sonra konsolosluğu arayalımmı?

Selamlar ben ufak birsey soracagim subat basinda aile birlesimi icin basvuru yaptim 22 nisanda esime mektup geldi randevu falan vermemisler evraklari topla gel demisler 29nisanda da evraklari teslim ettik ama hicbir sekilde  birsey dememislwr sadece kontrol etmisler ve biz size randevu yollayacaz demisler bu nedemek oluyor capraz sorgu mu olacak yada incelemeyemi alacaklar nedir tam olarak anlayamadim sizinde boylemi oldu kagitlari teslim edio daha sonra esinize ve size ulasip sizi turkiyeden onuda almanyada sorguyami aldilar….?

ümmetiMUHAMMED
    Katılımcı

selamun aleykum kardeşim
    senin işini biraz uzun sürdürmüşler daha doğrusu sanki üzerinde durmamışlar
    bizimki bu kadar uzun sürmedi
    17 mart başvuru yaptım
    23 nisan evraklar(mektup)eşime ulaştı
    30 nisan sorgu olduk ve halen bekliyoruz
    mektup eline ulaşır ulaşmaz evrakları topla şu tarihte gel dendi ve o tarih ikimizin sorgu tarihi oldu
    beni de burdan o tarihte konsolosluğa çağırdılar
    hakkımızda hayırlısı ALLAH sabır versin kardeşim

ogyy
    Katılımcı

selamun aleykum kardeşim
    senin işini biraz uzun sürdürmüşler daha doğrusu sanki üzerinde durmamışlar
    bizimki bu kadar uzun sürmedi
    17 mart başvuru yaptım
    23 nisan evraklar(mektup)eşime ulaştı
    30 nisan sorgu olduk ve halen bekliyoruz
    mektup eline ulaşır ulaşmaz evrakları topla şu tarihte gel dendi ve o tarih ikimizin sorgu tarihi oldu
    beni de burdan o tarihte konsolosluğa çağırdılar
    hakkımızda hayırlısı Allah sabır versin kardeşim

Aleykum selam kardesim evet benim isim baya baya uzun surdu evrak fazlaligim bile vardi isim evim b1 sertifikam olmasina ragmen isi yokusa suruyorlar bakalim artik hayirlisi olur insallah en kisa zamanda sanada gecmis olsun ins sende hayirli haberler alirsin

heidi 078
    Katılımcı

Merhaba,şimdi sizinle aynı günde gitmiş eşlerimize mektup,bizim mektupta istenilen evrakları belirtmişler bir de telefon numarası vermişler lütfen arayıp randevu  alınız diye yazmışlar,eşim aradı 23 mayıs a vermişler termini.şimdi böyle beklemek insanı gerçekten yıpratıyor,zor bi bekleyiş ancak eşimin ve benim ikinci evliliklerimiz olduğundan normal karşılıyorum bu durumu,eşim daha önce bir alman bayanla evliymiş yaklaşık on sene olmuş boşanalı ve iki çocuğu var, çok yoğun olduklarını,ilticacı dosyasının çok olduğunu ancak o zaman uygun olduklarını söylemişler, bekleyip görecez bakalım..Bekleyen herkesin bir an önce sevdiğine kavuşmasını dilerim..

ümmetiMUHAMMED
    Katılımcı

o zaman anladığım kadarıyla bizim için şuan bir gecikme söz konusu değil
    beklemek lazım RABB'im hakkımızda hayırlısını nasip etsin bizlere sabır versin
    zaten bir haber alırsam burdan bekleyenlere yazacağım inşaALLAH

5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.