Almanca Tekil Çoğul Sözlüğü, Almanca Kelimelerin Çoğullarını Gösteren Sözlük

21.07.2019
6.271
A+
A-
Almanca Tekil Çoğul Sözlüğü, Almanca Kelimelerin Çoğullarını Gösteren Sözlük

Özlü Sözler


İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN

Merhaba değerli arkadaşlar, bu yazımızda sizlere güzel bir sözlük sitesinden bahsedeceğiz. Bu sözlük sitesi birçok öğrenci arkadaşın çok işine yarayacaktır. Zaman zaman bizlere öğrenci arkadaşlardan Almanca kelimelerin çoğullarını gösteren bir sözlük yok mu diye sorular geliyor. Bu sorulara istinaden sizlere şimdi Almanca kelimelerin hem tekilllerini, hem artikellerini hem de çoğullarını gösteren çok fonksiyonlu ve çok kullanışlı bir sözlük sitesinden bahsedeceğiz. Ancak bu sitede Almanca kelimelerin Türkçeleri yer almıyor, sadece kelime analizi yapıyoruz, kelimelerin tekil hallerini çoğul hallerini, artikellerini, yapılarını, aldığı ekleri vb. durumları gösteriyor. Yurt dışında Almanca Singular Plural sözlük olarak biliniyor ve oldukça geniş kapsamlı bir sözlük olarak dikkat çekiyor.

Evet şimdi Almanca tekil çoğul sözlüğü olan sitenin adresini verelim:

https://www.canoo.net/

Evet arkadaşlar, https://www.canoo.net/ adlı siteye girerek birçok Almanca kelimeler ile ilgili araştırma yapabilir ve kelimelerin tekillerini ve çoğullarını öğrenebilirsiniz.

Bu site Almanca tekil çoğul sözlüğü olmaktan ziyade profesyonel bir dilbilgisi sitesidir ve kelimelerin yapılarını dahi bu sitede bulabilirsiniz. Örneğin birçok Almanca bileşik sözcüğün nasıl meydana geldiğini, hangi ekleri aldığını, hangi eklerin kaynadığını ve benzeri birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

Şimdi bu sitenin nasıl kullanılacağını anlatalım:

Öncelikle https://www.canoo.net/ sitesine girelim. Bu siteye girdiğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

Yukarıdaki resimde, BURAYA KELİMEYİ YAZIYORUZ yazan yere hangi kelimeyi araştırmak istiyorsanız, hangi Almanca kelimenin çoğulunu öğrenmek istiyorsanız o kelimeyi yazınız. Biz örnek olması açısından BUCH kelimesini yazdık. Bakalım Buch kelimesinin çoğulu neymiş? Buch yazıp ENTER tuşuna basarsanız veya Suchen butonuna tıklarsanız karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir:

Evet Buch yazdık ve ENTER tuşuna bastık ve karşımıza yukarıdaki gibi bir ekran geldi. Şimdi bu ekranda yukarıdaki resimde görüldüğü gibi kırmızı dikdörtgen içine aldığımız linke tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki bir ekran geliyor:

BUNU KAÇIRMA :   Noter Onaylı Tercüme Hizmetleri

Evet arkadaşlar, yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi karşımıza gelen ekranda Buch kelimesi ile ilgili bütün bilgiler mevcut. Biz Buch kelimesinin çoğulunu yukarıda kırmızı dikdörtgen içine aldık, bu sayfada Buch kelimesinin çekimlerini, artikelini ve benzeri diğer bilgileri bulabilirsiniz. Sizler de aramak istediğiniz başka kelimeler varsa bu siteden arama yapabilir ve bütün Almanca kelimelerin çoğullarını öğrenebilirsiniz.

Bu sitede sadece Almanca tekil kelimelerin çoğullarını öğrenmekle kalmıyorsunuz, dilerseniz bütün Almanca düzenli ve düzensiz fiilerin çekimlerini de bu sitede bulabilirsiniz. Çekimini öğrenmek istediğiniz fiili yazıp aratmanız yeterlidir.

Bu çok kullanışlı Almanca sözlük sitesini sık kullanılanlara ekleyerek dilediğiniz an yararlanabilirsiniz. Almanca ile ilgilenenlerin mutlaka uğraması gereken sitelerden biridir. Tabii ki bizim sitemizden sonra 🙂

Değerli arkadaşlar Almanca çoğul kelimelerden bahsetmişken sitemizde bulunan birkaç konuyu da sizlere hatırlatalım, dilerseniz bu derslerimizi de okuyabilirsiniz.


Almanca Tekil İsimleri Çoğul Yapma Kuralları

Almanca İsimlerin Çoğul Hali (Plural Konu Anlatımı)

Değerli arkadaşlar sitemize gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür ediyorz ve Almanca derslerinizde üstün başarılar diliyoruz.

Bizlere sormak istediğiniz her türlü soruyu aşağıdaki soru alanına yazabilirsiniz.

HARİKA BİR KONU ANLATIMI İLE ALMANCA SAYILARI ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY.
TIKLAYIN, ALMANCA SAYILARI SIFIRDAN MİLYONLARA KADAR KOLAYCA ÖĞRENİN
ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
ALMANCA RENKLER RESİMLİ KONU ANLATIMIMIZ İLE RENKLERİ ÖĞRENİN VE KOLAYCA CÜMLELER KURUN.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA RENKLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
TIKLAYIN, İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARINI ÖĞRENİN
İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    harika rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrwsb gyrt