almanca eğitim seti

A1 SINAVINA GİRECEKLER DİKKAT!!! HERKES BU HOCAYI KONUŞUYOR

Almanca’da Cümlenin Unsurları

Değerli arkadaşlar, konuya girmeden önce sizlere çok önemli bir bilgi vermek istiyoruz.almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde 1 ADET KİTAP 1 DVD 23 DİL KARTI bulunuyor.Setimizi sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.DVD'nin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.
Şimdi yazımıza geçelim:

Almanca'da Cümle Kurulumu ve Cümlenin Unsurları

Cümlede Unsurlar Bir duygu, düsünce veya durumu tam olarak anlatan sözcük ya da söz öbeklerine cümle denir. Simdi birbirini tamamlayan ögeleri inceleyelim: Bir cümlenin olusmasi için en önemli sart, kip ve sahis bildiren bir unsurun bulunmasidir. Yani eger cümle içinde herhangi bir söz, haber veya dilek kiplerinden herhangi biriyle cekimli halde bulunuyorsa o, bir yargi bildiriyor demektir. Yargi bildirmek ise cümle olmanin en önemli kosuludur. Sahis bildirmek, cümle olmak icin her zaman gerekli degildir. Cümlede bulunabilecek ögeler, yüklem, özne, nesne ve tümleclerdir. Bunlarin özelliklerinin neler oldugunu simdi ayri ayri görelim. Yüklem (Prädikat) Cümlede kip ve zaman bildirerek yargiyi ortaya koyan temel unsurdur. Tek basina cümle özelligi gösterir. Diger ögeler yüklemin tamamlayici ögeleridir. Cümlede yüklemi bulmak icin herhangi bir ögeye soru soramayiz. Onu cekimli durumda bulunan sözcüklerden anlariz. Örnegin; “ Biliyorum” sözü “ bilmek” eyleminin simdiki zamanla cekimlendigini gösteriyor. Öyleyse yargi bildiriyor demektir. Dolayisiyla bir cümledir. “ Biraz önce gelen cocuk, kapicinin kiziydi.” cümlesindeki alti cizili söz isim tamlamasi oldugundan; “ O, eskiden, yaramaz bir cocuktu.” cümlesindeki alti cizili söz sifat tamlamasi oldugundan birbirinden ayrilmaz ve birlikte yüklem olur. Özne (Subjekt) Cümlede yüklemin bildirdigi isi, hareketi yapan ya da olus icinde bulunan ögedir. Cümlenin temel ögesidir. Ancak her cümlede bulunmak zorunda degildir. Cümlede özneyi bulmak için yükleme “ kim” ve “ ne” sorularini sorariz. Ancak özellikle “ ne” sorusu, nesneyi bulmak için de soruldugundan, biz özne sorusunu yükleme degisik bicimde sorariz. Örnegin; “ Ögretmen soruyu bana sordu.” cümlesinde “ sordu” yüklemdir. Özneyi bulmak için yükleme “ Soran kim?” diye soruyoruz. Cevap olarak “ Ögretmen” geliyor. Öyleyse cümlenin öznesi bu sözcüktür. Cümlede özne yukaridaki örneklerde görüldügü gibi, acik olarak verilebilecegi gibi, yüklemin cekiminden de cikarilabilir. Cümlede olmayan, yüklemdeki sahis eklerinden anlasilan bu tür öznelere “ gizli özne” adi verilir. “ Sana bu kitabi iki günlügüne verebilirim.” cümlesinin yüklemi “ verebilirim” sözüdür. Özneyi bulmak için “ Veren kim?” diye soruyoruz, “ Ben” cevabi geliyor; ancak bu söz cümlede yok, biz bunu yüklemin bildirdigi sahistan cikariyoruz. Öyleyse bu cümlenin öznesi gizli öznedir. Bu özne cümlede var olan ögelerden biri sayilmaz. Yani “ Geldim.” cümlesinde öznenin “ ben” oldugu görülse bile bu cümle sadece yüklemden olusmus sayilir. Her cümlede özne bulunmaz. Yani eylemi yapan bazen belli degildir. “ Kasabaya bu yoldan gidilmez.” cümlesinde “ Gidilmeyen ne, gidilmeyen kim?” gibi sorulara cevap alinmaz. Öyleyse cümlenin öznesi yoktur.

Değerli arkadaşlar, almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde 1 ADET KİTAP 1 DVD 23 DİL KARTI bulunuyor.Setimizi sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.DVD'nin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.

Arama Terimleri


Etiketler

AŞAĞIDAKİ ALMANCA DERSLERİNE DE GÖZ ATABİLİRSİNİZ

YORUM YAZ

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

 • bekir tek

  04 Kasım 2014 Tarih: 01:12

  Teşekkürler : )

almanca eğitim seti
 • EN SON EKLENEN ORTA SEVİYE DERSLER
 • GÜNÜN ALMANCA ÖZLÜ SÖZÜ
 • Du kannst dir eine Uhr kaufen, aber nicht die Zeit!..:
 • GÜNÜN ALMANCA KONUŞMA KALIBI
 • Wie geht es ihnen?
 • GÜNÜN ALMANCA KELİMESİ
 • Schön
  Güzel
 • GÜNÜN ALMANCA DEYİMİ
 • Nach wie vor
  Eski hamam, eski tas