Türkçe Almanca - Almanca Türkçe Çeviri

Çevirmek ya da anlamını öğrenmek istediğiniz kelimeyi/cümleyi aşağıya yazıp çevir butonunu tıklayın.
Dili otomatik olarak algılayacağız.


Türkçe Almanca
edirne denildiği zaman pek çok kişinin aklına gelen ilk eser genellikle selimiye camii’dir. şehir için tam anlamıyla bir sembol olarak kabul edilen selimiye camii, buraya gelenlerin asla es geçmediği çok önemli bir eserdir. wenn es um edirne geht, ist das erste werk, an das viele menschen denken, normalerweise die selimiye-moschee. die selimiye-moschee, die als symbol für die stadt gilt, ist eine sehr wichtige arbeit, die die menschen, die hierher kommen, nie verpassen.
hadi, hediyelikler alındıysa bir sonraki noktamız olan yere, selimiye camii’ne geçelim. komm schon, wenn souvenirs gekauft werden, lass uns zum nächsten ort gehen, der selimiye-moschee.
tabi ki hayır. bakalım bu kadar eski olduğu halde sapasağlam ayakta duran arastanın tarihi geçmişinde neler varmış. natürlich nicht. mal sehen, was in der historischen vergangenheit der arasta passiert ist, die intakt bleibt, obwohl sie so alt ist.
şehrin en eski alışveriş noktasında, en azından birkaç parça hediyelik eşya almadan rotayı tamamlamamanız adına sizleri buraya getirdik. peki, sadece alışveriş yapmak olur mu? im ältesten einkaufszentrum der stadt haben wir sie hierher gebracht, um die route nicht zu vervollständigen, ohne mindestens ein paar souvenirs zu kaufen. na gut einkaufen, okay?
saraçlar caddesi, gece hayatıyla da ünlüdür. bu caddeye paralel konumda bulunan çok sayıda eğlence mekanı vardır ve aynı zamanda şehrin dışından gelen konukların konaklayabileceği yerler de bulunmaktadır. die saraçlar straße ist auch berühmt für ihr nachtleben. parallel zu dieser straße gibt es viele unterhaltungsmöglichkeiten und es gibt auch orte, an denen gäste von außerhalb der stadt untergebracht werden können.
toplam uzunluğu 700 metre olan cadde üzerinde aynı zamanda mimar sinan’ın eserlerinden tutun da roma ve bizans döneminden kalan eserler de görülebilir. auf der straße mit einer gesamtlänge von 700 metern können sie auch werke des architekten sinan sowie werke aus der römischen und byzantinischen zeit sehen.
evet, buradaki çekimlerinizden sonra köprünün bağlandığı saraçlar caddesi’ne doğru ilerleyeceksiniz. ja, nach ihren aufnahmen hier fahren sie in richtung saraçlar street, wo die brücke verbunden ist.
asıl ismi ‘mecidiye köprüsü’ olmasına rağmen halkın ‘meriç köprüsü’ olarak diline yerleştirdiği bu tarihi yapının şimdi üzerinden geçiyorsunuz. obwohl der wirkliche name "mecidiye-brücke" lautet, überqueren sie jetzt dieses historische gebäude, das die menschen in ihrer sprache als "meriç-brücke" bezeichneten.
bulgaristan’da doğup, türkiye'ye giren ve edirne üzerinden ege denizi’ne dökülen meriç nehri üzerinde tarihi çok önemli bir köprü bulunur. der in bulgarien geborene truthahn und seine geschichte haben eine entscheidende brücke über die ägäis betreten, die über edirne maritza verschüttet wurde.
bulgaristan’da doğup, türkiye'ye giren ve edirne üzerinden ege denizi’ne dökülen meriç nehri üzerinde tarihi çok önemli bir köprü bulunur. asıl ismi ‘mecidiye köprüsü’ olmasına rağmen halkın ‘meriç köprüsü’ olarak diline yerleştirdiği bu tarihi yapının şimdi üzerinden geçiyorsunuz. der in bulgarien geborene truthahn und seine geschichte haben eine entscheidende brücke über die ägäis betreten, die über edirne maritza verschüttet wurde. obwohl der wirkliche name "mecidiye-brücke" lautet, überqueren sie jetzt dieses historische gebäude, das die menschen in ihrer sprache als "meriç-brücke" bezeichneten.

Almanca Öğren

Bu Almanca çeviri hizmeti Google ve Yandex Translation alt yapıları ile almancax.com tarafından sağlanmaktadır. Yapılan çevirilerden elde edilen sonuçlar profesyonel Almanca çeviri veya tercüme sonuçları ile kıyaslanmamalıdır. Almanca - Türkçe ve Türkçe - Almanca çeviri işlemi tamamen bilgisayar tarafından yapılmaktadır.Yapılan çevirilerin sonuçlarından sitemiz ve diğer hizmet sağlayıcılar sorumlu değildir.Yapılan Almanca çeviriler sisteme kaydedilmekte ve arama sonuçlarında listelenmektedir.Lütfen bu hususa dikkat ediniz.