Almanca Kelime Ezberleme ve Hafızayı Güçlendirme Teknikleri 1

Almanca kelime ezberleme teknikleri ile Hafıza güçlendirme teknikleri. Sadece Almanca için değil bütün yabancı diller için güçlü bir hafızaya sahip olmak önemli. Kelime ezberlemek, cümle yapılarını öğrenmek, daha kolay kavramak, fiilleri ezberlemek, fiil çekimlerini ezberlemek, artikelleri ezberlemek ve benzeri faaliyetler için güçlü ve kolay kolay unutmayan bir hafızaya sahip olmanız şart.Hafızayı kuvvetlendirmenin bir yolu da şudur: gece yattığınızda uyumadan evvel her iki elinizin işaret parmaklarıyla burnunuzu aşağı yukarı hareketlerle ovun, burnunuz uyuşana kadar bunu yapmaya devam edin, tahminen bir iki dakika içinde burnunuz uyuşmaya başlayacaktır. Burnunuz uyuşunca durun ve uyuyun. Bunu bir hafta veya on gün uyumadan evvel yapın ve değişimi görün.
Denenmiş ve harika sonuç alınmış bir yöntemdir.

Bunun yanı sıra aşırı miktarda uyumamak, özellikle düzenli olarak spor yapmak, mideyi tıka basa dolduracak şekilde yiyip içmemek, sık aralıklarla azar azar yemek, doğal beslenmek, günümüz hazır gıdalarından uzak durmak ve Allah’ın bahşettiği tabiat eczanesindeki güzel nimetlerden bol bol faydalanmak hafızayı güçlendirmek ve ezber yeteneğimizi artırmak için çok önemlidir.Buradaki video ise hafızanız çok güçlü olmasa bile bazı teknikler kullanılarak nasıl daha kolay kelime ezberlenebileceğini anlatıyor. Bu yöntemlerle ezber gücümüzü artırabiliriz.

Almanca öğrenenlerin ve diğer yabancı dilleri öğrenenlerin de işine yarayabileceği düşüncesiyle yeni ezber yetenekleri kazandıracak olan videomuzla sizleri baş başa bırakıyoruz.


ALMANCA QUIZ UYGULAMASI YAYINDA

Değerli ziyaretçilerimiz, quiz uygulamamız Android mağazasında yayınlandı. Telefonunuza yükleyerek Almanca testler çözebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla aynı anda yarışabilirsiniz. Ödüllü bilgi yarışmasına uygulamamız üzerinden katılabilirsiniz. Yukarıdaki linke tıklayarak Android uygulama mağazasında uygulamamızı inceleyebilir ve yükleyebilirsiniz. Zaman zaman düzenlenecek olan para ödüllü bilgi yarışmamıza katılmayı unutmayın.


BU SOHBETİ SAKIN İZLEME, DELİ OLURSUN
Bu makale aşağıdaki dillerde de okunabilir


Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
  1. Tamer kaya diyor

    Merhabalar.biz yurtdisindayiz bu kitabi nasil alabiliriz.saygilar

  2. FURKAN diyor

    Aga iyi hosda yarin quiz vsr 120 tane kelimeye bunu yap helal dicem

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.