2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

OzzzyJ
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. InşAllah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Size az once özelden yazmıstım ☺️Buraya da yazayım.. şartları iyileştirdiginiz icin inşallah haftaya güzel bir haber alırsınız, bekliyor olacagım 🙏🏻
    Ben de beklemedeyim
    8kasım : vize görüşmesi
    19aralık: eşimden evrakların istenmesi
    23 aralık : eşimin evrakları teslim etmesi
    Araya noel tatili girdi sonrasında zaten.. bakalım bekliyorum bende hala🤷🏻‍♀️

Maid
    Katılımcı

Merhaba Özge,
    Mesajin için teşekkürler. Ben de aynı temennideyim. Dilerim bekleyen herkes vizesine ve ailesine kavuşur. Senin vizen de gelecek Allahin izniyle. Gec olsun güç olmasın demişler.
    Benim için buruk bir bekleyiş, artık hevesim yok Almanya için umut edemiyorum soğuttular.

nsyysn
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar

15.01.2020 tarihinde istanbuldan başvuru yaptım. Görüşme sanki iyi geçti ama tarihler de yanıldım bu sorun olur mu? düğün tarihini unuttum yanlış söyledim :( eşim ile 10 yaş var aramızda ve yaş ile ilgili problem çıkartırlar mı? Eşim alman vatandaşı.

OzzzyJ
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar

15.01.2020 tarihinde istanbuldan başvuru yaptım. Görüşme sanki iyi geçti ama tarihler de yanıldım bu sorun olur mu? düğün tarihini unuttum yanlış söyledim :( eşim ile 10 yaş var aramızda ve yaş ile ilgili problem çıkartırlar mı? Eşim alman vatandaşı.

Bilemiyorum ki 🤷🏻‍♀️Tarihleri karıstırdıgınızda sonradan düzelttiniz mi yoksa onlar mı birsey soyledi yanıldıgınıza dair? Şüphelenirlerse çapraz sorgu yapabiliyorlarmış sanırım benimde buralardan okudugum kadarıyla 🤷🏻‍♀️

OzzzyJ
    Katılımcı

Merhabalar benim bugun vizem cıktı . ☺️☺️☺️
    8 kasım basvuru tarihi
    16 ocak vizemin elime ulasması
    Darısı bekleyen herkesin basına 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

nsyysn
    Katılımcı

Merhabalar benim bugun vizem cıktı . ☺️☺️☺️
    8 kasım basvuru tarihi
    16 ocak vizemin elime ulasması
    Darısı bekleyen herkesin basına 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Hayirli olsun darısı başımıza insallah halayy:)

OzzzyJ
    Katılımcı

Hayirli olsun darısı başımıza insAllah halayy:)

Çok tesekkürler ☺️. Amin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Herkesin en kısa zamanda eşleriyle bulusmasıni nasip etsin Rabbim

eomer
    Katılımcı

Merhaba,

Eşim iş arama vizesi ile Almanya'ya gitmişti ve iş buldu, 2,5 aydır çalışıyor. Ben de 19/12/2019'da vize görüşmemi yaptım, henüz eşimi yabancılar ofisi aramadı.

Eşim 10 Ocak 2020'de ilgili yabancılar ofisini aradı, ancak dosyanın henüz ellerine ulaşmadığını ve haber vereceklerini  söylemişler. Hala bir haber yok. Gerçi benim başvuru yaptığım dönem dehem Noel hem de yılbaşı keşmekeşine denk gelmişti. Umarım daha fazla uzamaz.

leowoman
    Katılımcı

:police:

leowoman
    Katılımcı

:police:

phoenix34
    Katılımcı

Merhaba. Benimde 2 ocak 2020 tarihinde istanbul konsoloslukta randevum vardı. Görüşme gayet iyi geçti evraklarım tamdı. Eşim Alman vatandaşı. 21 ocak tarihinde Stuttgart yabancılar dairesine durumu öğrenmek için gittiğinde 6 ocak 'ta dosyanın ulaştığı bilgisini verip bekleyeceksiniz demişler. Henüz işleme alınmamış. Deneyimi olan arkadaşların bana yardımcı olmasını rica ediyorum. Daha ne kadar beklerim?

leowoman
    Katılımcı

Ayyyy çok sevinçliyim😁😊
    Yabancılar şubesinden eşime mektup geldi.Bu mektuptan sonra 1-2 hafta içinde vize onaylanıyor genellikle…bugün 83.günümüz. Güzel haberleri sabırsızlıkla bekliyorum🙏

StuttgartCocuk
    Katılımcı

Merhaba,
    Ben çocuk üzerinden 20 ocak'ta Ankaradan başvuru yaptım. Eşim de Alman vatandaşı. Stuttgart'da oturuyor eşim. Bakalım bekliyoruz ne olacak..

phoenix34
    Katılımcı

Teşekkür ederim leowoman. Ausländerbehörde'ye gidip durumu soruşturmak bu süreci yaşayanlar ve forumlardan takip ettigim kadarıyla genellikle işe yarıyor. Göçmenlerin yoğun yaşadığı bir bölgeye gidiyorsanız ve eşiniz Türk vatandaşı ise süreç uzayabiliyorken, esiniz Alman vatandaşı ise ikamet ve maaş bilgileri arastirilmadigi için süreç çok kısada olabiliyor. Inşallah En kısa zamanda vizelerimiz gelir

OzzzyJ
    Katılımcı

Ayyyy çok sevinçliyim😁😊
    Yabancılar şubesinden eşime mektup geldi.Bu mektuptan sonra 1-2 hafta içinde vize onaylanıyor genellikle…bugün 83.günümüz. Güzel haberleri sabırsızlıkla bekliyorum🙏

Ayy inanılmaz sevindim senin icin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻😄😄👍🏻 Eşinden hangi evrakları istemişler? Evrakları teslim eden herkesim sürecine baktım burada evrak tesliminden sonra evet uzun sürmüyor 1-2 hafta genelde dogru bizim de oyle olmuştu.. haberlerini bekliyorum ☺️

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.