2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

nsyysn
    Katılımcı

Selam arkadaşlar 15.01.2020 de istanbuldan başvuru yapmıştım ve bugün eşime mektup gitti. Eşimde 3 aylık maaş bordrosu ve kira kontratı istemişler eşim de bugün geri teslim edecek bizzat gidip. Bende durumlar bu şekilde bu arada eşim alman vatandaşı.

StuttgartCocuk
    Katılımcı

Selam arkadaşlar 15.01.2020 de istanbuldan başvuru yapmıştım ve bugün eşime mektup gitti. Eşimde 3 aylık maaş bordrosu ve kira kontratı istemişler eşim de bugün geri teslim edecek bizzat gidip. Bende durumlar bu şekilde bu arada eşim alman vatandaşı.

Eşiniz nerede oturuyor? Çok hızlı geri dönüş olmuş MaşaAllah..

nsyysn
    Katılımcı

Eşiniz nerede oturuyor? Çok hızlı geri dönüş olmuş MaşaAllah..

Augsburg da oturuyor. Evet çok hızlı dönüş yaptılar. tahminen inşallah 3 5 güne kadar pasaportum elime gecer diye düşünüyorum.

leowoman
    Katılımcı

.

nsyysn
    Katılımcı

Selam arkadaşlar her şeyi tekrar yazayım. 15.01.2020 de istanbuldan başvuru yaptım. 31.01.2020 de eşime mektup gitti. 05.01.2020 vizem geldi :) toplamda 21 gün sürdü. Eşim alman vatandaşı. Augsburg da oturuyor. Ve şunu da belirtmek istiyorum gerek konsolosluk olsun gerek ise yabancılar şubesi oldukça yardım sever davranıyorlar ve inanın biran önce vize vermek için uğraş gösteriyorlar. Eksik evrak ve sahte yalan dolan birşey olmadığı müddetçe.

Bekleyen herkesin inşallah vizesi hemen çıkar hepimizi allah kavuştursun. 

StuttgartCocuk
    Katılımcı

Merhaba. Benimde 2 ocak 2020 tarihinde istanbul konsoloslukta randevum vardı. Görüşme gayet iyi geçti evraklarım tamdı. Eşim Alman vatandaşı. 21 ocak tarihinde Stuttgart yabancılar dairesine durumu öğrenmek için gittiğinde 6 ocak 'ta dosyanın ulaştığı bilgisini verip bekleyeceksiniz demişler. Henüz işleme alınmamış. Deneyimi olan arkadaşların bana yardımcı olmasını rica ediyorum. Daha ne kadar beklerim?

Gelişme var mı ? Biz de stuttgarta başvurduk 20 ocak Ankara. Mail atıcaz durumu öğrenmek için.

StuttgartCocuk
    Katılımcı

Merhaba. Benimde 2 ocak 2020 tarihinde istanbul konsoloslukta randevum vardı. Görüşme gayet iyi geçti evraklarım tamdı. Eşim Alman vatandaşı. 21 ocak tarihinde Stuttgart yabancılar dairesine durumu öğrenmek için gittiğinde 6 ocak 'ta dosyanın ulaştığı bilgisini verip bekleyeceksiniz demişler. Henüz işleme alınmamış. Deneyimi olan arkadaşların bana yardımcı olmasını rica ediyorum. Daha ne kadar beklerim?

Biz de stuttgarta başvurduk 20 ocak ankara. mail atıcaz biz de durumu öğrenmek için. siz de bir gelişme var mı ?

phoenix34
    Katılımcı

Henüz bir gelişme yok. Eşim yabancılar dairesine gittiğinde buraya gelmenize gerek yok herhangi bir evrak vs. istersek sizinle iletişime geçeriz demişler. Yabancılar dairesi telefonlara cevap vermiyor, mail e belki bir cevap alabilirsiniz. Stuttgart göçmenlerin yoğun yaşadığı bir bölge. Bekliyoruz valla. Inşallah yakın bir zamanda vizelerimiz çıkar

hamburg26
    Katılımcı

iyi akşamlar,
    bende 2020 aile birleşimi vizesi almak için aranıza katılan birisiyim. nasipse mart 5 de randevum ist. başkonsolosluğunda . daha önce Hamburgdan vize alan veya duyumları olan arkadaşlarımız varsa bilgilendirebilir mi?

NUAsman
    Katılımcı

Selamlar,

29 Ocak'ta Ankara'dan başvurdum. Beklemedeyiz.

StuttgartCocuk
    Katılımcı

20 ocak çocuk üzerinden başvurdum evraklar tamdı. Eşime mektup gitmedi bana da mail falan gelmedi. Ve pasaportum bugün yola çıkmış. Red olasılığı var mı sizce? Eşim de Alman vatandaşı.

Maid
    Katılımcı

20 ocak çocuk üzerinden başvurdum evraklar tamdı. Eşime mektup gitmedi bana da mail falan gelmedi. Ve pasaportum bugün yola çıkmış. Red olasılığı var mı sizce? Eşim de Alman vatandaşı.

Merhabalar,
    Eşiniz Alman vatandaşı ise korkmayın red vermezler. Şimdiden gözünüz aydın hayırlı olsun diyelim.
    Ben cocugumla bekliyorum. Vize reddi almıştım maas yetersiz görüldü. Avukat aracılığı ile itirazda bulunduk kasimda. Esim iş degisikligi yaptı ve iki aylik maas bordrosunu istedi yabancilar subesi. Onu da gondedik bekliyoruz bakalım bu sefer onay verirler inşallah.  Beklemek çok zor hele cocukla beklemek daha bir zor. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

StuttgartCocuk
    Katılımcı

Vizem geldi arkadaşlar. 23 gün sürdü. Çocuk üzerinden. Eşime maiş gitmedi mektup gitmedi hiç bişey istemediler. Direk vizem geldi. Darısı bekleyenlerin başına iyi niyetli olan herkese en kısa sürede gitmek nasip olsun..

Maid
    Katılımcı

Vizem geldi arkadaşlar. 23 gün sürdü. Çocuk üzerinden. Eşime maiş gitmedi mektup gitmedi hiç bişey istemediler. Direk vizem geldi. Darısı bekleyenlerin başına iyi niyetli olan herkese en kısa sürede gitmek nasip olsun..

Hayırlı olsun kardesim Allah bize de nasip eder inşallah.

phoenix34
    Katılımcı

Hayirli olsun. Allah yolunuzu acık etsin. Stuttgarttaki yabancılar dairesine vizenizin durumu hakkında sorgulama yaptınızmı daha önce ? Bilgi alabileceğimiz başka bir kurum var mi bildiğiniz

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.