Boşandım.

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ohne idealien
    Katılımcı

Selam arkadaşlar. Vakti zamanında forumu bayağı bir meşgul etmiştim. Eş alman vatandaşı ben Türk. 5 yıl 9 ay aynı çatı altında yaşadıktan sonra evden ayrılmıştım. 1 yıl başka bir yerde ikamet edip, Türkiyede boşandım. Sonra boşanma kağıdının almanca tasdikli çevirisi ile boşanmayı almanyada da tanıttım. Yani şu an resmi olarak boşandım. Eşimi terkedince eşim yabancılar dairesine mektup yollayıp, beni almanyada yaşatmak istemediğini, tekrar Türkiyeye gönderilmemi istediğini, onunla Almanya için evlendiğimi yalan dolan bir sürü şey yazarak memuruma mektup yollamıştı. Oturum kartına o dönem yeni başvurmuştum ve o mektubu ciddiye alarak oturum kartımı vermemişlerdi. 6 aylık Fiktionabescheinigung ile 6 ayın son gününe kadar bekletip bana yeniden termin vermişlerdi. Bu seferki termin eşten bağımsız 1 yıllık oturma izni ile yeniden antragen’dı. O 1 yıllık oturumu aldım ve 1 yılın sonunda beni tekrar çağırarak bana 2 yıllık oturum verdiler. Öbür ay oturum kartı alma terminim var. Şimdi asıl sorum şu, ben bu bana verilecek oturum kartım ile Türkiyeye bir hafta gittikten sonra tekrar Almanyaya sıkıntısız giriş yapabilir miyim? Yabancılar dairesi benimle çok uğraşmıştı o yüzden insanın aklına kötü şeyler geliyor. Yeni oturum kartımın içerisine herhangi bir kısıtlayıcı unsur yer almıyordur değil mi? Mesela bu adam Türkiyeye giderse bir daha geri dönemez gibisinden? Böyle bir şeyin ihtimali olabilir mi?

KaLpSiz
    Katılımcı

Selam bosandin hala beyin yakan sorularindan kurtulamadik :) soruna cevap verme geregi bile duymuyorum cevabi anlamissindir sanirim hayirli yolculuklar simdiden :)

1 yanıt görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.