Дорандагон ва гирандагони раводидҳои Олмон, Олмон 2020 - GERMAN

Пешхизматони раводид ва минтақаҳои 2020

• Ҷавоби 332
  • Нишондиҳандаҳои 24005

Cns24, маблаѓгузории leowo, Molone, Свнчмрв, Тарафдор ва сайёраҳои 14 дида мешаванд.

онлайн Cns24

• Ҷавонони ҷавон 2
  • Хабари: 23
  • Сатҳи 0
Re: Интизории раводидҳои 2020 ва минтақаҳо
" Reply # xNUMX: Март 18, 2020, 03: 46: 17 AM »
Шарики шумо кадом шаҳр буд?
Дар Франкфурт Гиен

онлайн Cns24

• Ҷавонони ҷавон 2
  • Хабари: 23
  • Сатҳи 0
" Reply # xNUMX: Март 18, 2020, 03: 49: 14 AM »
Мактуби зани ман рӯзи шанбе расид.
ИнсонАллоҳ дар ҳама ҷо ба ҳолати муқаррарӣ бармегардад - шояд вохӯрии зани ман дар худи ҳамон санаҳо баргузор шавад.

Ғоиб muratnadj ба

• Ҷавонони ҷавон 1
  • **
  • Хабари: 14
  • Сатҳи 0
" Reply # xNUMX: Март 18, 2020, 04: 31: 34 AM »

Штутгарт дар Людвигсбург меистад

онлайн маблаѓгузории leowo

• Voll Mitglied 1
  • Хабари: 104
  • Сатҳи 0
  • љинс: Хонумҳо
" Reply # xNUMX: Март 20, 2020, 03: 00: 46 AM »
;)

• Voll Mitglied 1
  • Сатҳи 0
" Reply # xNUMX: Март 27, 2020, 02: 32: 13 AM »
Бахши аз ҳама,
Arkadaşlar tam da tahmin ettiğimiz gibi çok detaylı bir sorgulamayı atlatmış bulunuyoruz.eşimi sorguladıktan sonra telefondaki memur görüşmenin olumlu olduğunu açıkladı. Bir kez daha maaş bordrosu talep ettiler. Benim buradaki paylaşımlarımı okuyanlar yabancılar dairesinin bizden neden bu kadar çok maaş bordrosu istediğini merak etmiş olabilir. Şöyle anlatayım: Aralık ayında eşim iş kazası geçirmiş ve ayağı kırılmıştı. İki ay istirahat etmek durumunda kalmıştı. İş kazası sebebiyle sigorta maaşını karşıladığı için maaşında eksilme yaşanmıştı. Tabii yabancılar dairesi maaştaki bu eksilmeyi farkedince hastahane raporlarını ve o iki ayın maaş bordrolarını talep etmişlerdi.
Telefon görüşmesinde prosedür gereği olduğunu belirterek yeniden maaş bordrosu talep ettiler.
(Birilerinin sizde de ne şans varmış dediklerini duyar gibiyim. Şu vize sürecinde başımıza gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Allah daha beterinden korusun.)
Görüşmenin sonunda oradaki memur korona virüsten dolayı vizemin çıkmasının mayıs ayının sonunu bulabileceğini söyledi.
Mayıs ayı içerisinde vizemin gelmesini umut ediyorum.
Sağlıklı ve mutlu günler görmek umuduyla. Selamlar

онлайн гамбург26

• Ҷавонони ҷавон 2
  • Хабари: 56
  • Сатҳи 0
" Reply # xNUMX: Март 27, 2020, 10: 52: 21 AM »
Бахши аз ҳама,
Arkadaşlar tam da tahmin ettiğimiz gibi çok detaylı bir sorgulamayı atlatmış bulunuyoruz.eşimi sorguladıktan sonra telefondaki memur görüşmenin olumlu olduğunu açıkladı. Bir kez daha maaş bordrosu talep ettiler. Benim buradaki paylaşımlarımı okuyanlar yabancılar dairesinin bizden neden bu kadar çok maaş bordrosu istediğini merak etmiş olabilir. Şöyle anlatayım: Aralık ayında eşim iş kazası geçirmiş ve ayağı kırılmıştı. İki ay istirahat etmek durumunda kalmıştı. İş kazası sebebiyle sigorta maaşını karşıladığı için maaşında eksilme yaşanmıştı. Tabii yabancılar dairesi maaştaki bu eksilmeyi farkedince hastahane raporlarını ve o iki ayın maaş bordrolarını talep etmişlerdi.
Telefon görüşmesinde prosedür gereği olduğunu belirterek yeniden maaş bordrosu talep ettiler.
(Birilerinin sizde de ne şans varmış dediklerini duyar gibiyim. Şu vize sürecinde başımıza gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Allah daha beterinden korusun.)
Görüşmenin sonunda oradaki memur korona virüsten dolayı vizemin çıkmasının mayıs ayının sonunu bulabileceğini söyledi.
Mayıs ayı içerisinde vizemin gelmesini umut ediyorum.
Sağlıklı ve mutlu günler görmek umuduyla. Selamlar

Merhaba inşAllah son aşamaya gelmişsiniz yabancılar dairesi şuan çalıştığına göre Mayıs'a kalmaz inşAllah. Ekstra bir evrak mi istediler. Birde hangi eyaletteydi eşiniz ?

Ғоиб aslihan.oz

• Neulingen
  • *
  • Хабари: 2
  • Сатҳи 0
" Reply # xNUMX: Март 28, 2020, 11: 43: 45 AM »
Selam arkadaşlar, 20 ocak günü İstanbuldan alman konsolosluğuna bütün belgerimi teslim ettim bende, nerden bilebilirdik dünyada neler olabilceğini, vizem 2-3 haftada çıkar sanıyodum okuduklarımdan ümitlenmiştim hep :)... malumunuz virüs yüzünden şuan hiçbir şey net değil, eşim alman vatandaşı ve baden-württemberg eyaletinde Karlsruheya bağlı bir yerde yaşıyor. Virus yüzünden sanırım landratsamtta kapalı, bizim konsolosluklarda durum ne bilmiyorum. Sanırım pasaportum hala almanyaya ulaşmadı, süreç çok yavaş ilerliyo, çok mutsuzum :( Bekleyen herkese Allahtan sabır diliyorum

• Voll Mitglied 1
  • Сатҳи 0
" Reply # xNUMX: Март 29, 2020, 09: 09: 26 AM »
: D

Ғоиб Зейнепакбас

• Ҷавонони ҷавон 1
  • **
  • Сатҳи 0
" Reply # xNUMX: April 10, 2020, 01: 44: 11 AM »
Салом,
Ben Zeynep. Sakarya’dan yazıyorum, aranıza yeni katildim. Eşimle 12.12.2019 tarihinde resmi nikahimizi kiydik, Goethe Enstitusu’nun sinavina 7 Şubat’ta girdim, 10 Şubat’ta da sonuc geldi. Sertifikayi aldiktan sonra hemen vize başvurusu icin randevu almaya çalıştım, İdata’nin en yogun oldugu döneme denk geldiğim icin uzun uğraşlar sonucu 7 Nisan’a randevu alabildim, daha sonra farkli bir arkadasim Mart randevularinin da acildigi konusunda beni uyarinca Nisan’da olan randevumu iptal ettirip 4 Mart’a randevumu oluşturdum. Vize evraklarimi hazirlayip İstanbul Alman Konsolosluğu’na gorusmeye gittim evraklarimi teslim ettim. 7 Nisan’da eşimi yabancilar dairesinden arayip 3 aylik maas bordrosunu istemisler, mailden gonderdi kendilerine. Ayrica görüşme cok olumlu gecmis ve telefonda ilk once; eşinizin verdigi bilgilerde bir degisiklik oldu mu? Diye sorulmuş, esimde hic dusunmeden hayir yanitini vermis. Esime alman vatandasi oldugu icin sürecin fazla uzamayacagini ve yakinda vizemizin ulasacagini soylemisler. Suan korona salgini sebebiyle biz vizenin gec gelecegini dusunuyorduk ancak bu gorusmeden anladigimiz herhangi bir sekilde vizemiz etkilenmeyecek. Belki onumuzdeki hafta ulasmis bile olur :) 17 Nisan’da Türkiye de uçuş yasağı kalkiyor, kalkmasa bile Almanya, Aile birlesimi ile gidenlere ozel uçuşlar ayarlıyormuş ancak her yöne ucus yok. Köln/Düsseldorf gibi şehirlere olduğunu görüyorum bazen. Umarim herkesin vizesi en erken tarihte ulasir. Eşim Kuzey Almanya’da Schleswig-Holstein eyaletinde yasiyor, Lübeck’e bağlı Bad Schwartau semtinde oturuyor. Bulundugu bölgeye ise Eutin Yabancilar Dairesi bakiyormus, kucuk bir yer oldugu icin isler biraz hızlı ilerliyor sanirim o tarafta.
Herkese Bol şans diliyorum. Gelisme olursa burdan tekrar yazarım :)) halayy :)

Vize Basruvu Tarihi: 04.03.2020
Yabancilar Dairesinin Araması: 07.04.2020
Evraklari Mail Yoluyla İletme: 07.04.2020
Vize Ulaştığı Tarih: ? (Bunu yakinda bildiririm 😋)

онлайн гамбург26

• Ҷавонони ҷавон 2
  • Хабари: 56
  • Сатҳи 0
" Reply # xNUMX: April 10, 2020, 02: 20: 54 AM »
Салом,
Ben Zeynep. Sakarya’dan yazıyorum, aranıza yeni katildim. Eşimle 12.12.2019 tarihinde resmi nikahimizi kiydik, Goethe Enstitusu’nun sinavina 7 Şubat’ta girdim, 10 Şubat’ta da sonuc geldi. Sertifikayi aldiktan sonra hemen vize başvurusu icin randevu almaya çalıştım, İdata’nin en yogun oldugu döneme denk geldiğim icin uzun uğraşlar sonucu 7 Nisan’a randevu alabildim, daha sonra farkli bir arkadasim Mart randevularinin da acildigi konusunda beni uyarinca Nisan’da olan randevumu iptal ettirip 4 Mart’a randevumu oluşturdum. Vize evraklarimi hazirlayip İstanbul Alman Konsolosluğu’na gorusmeye gittim evraklarimi teslim ettim. 7 Nisan’da eşimi yabancilar dairesinden arayip 3 aylik maas bordrosunu istemisler, mailden gonderdi kendilerine. Ayrica görüşme cok olumlu gecmis ve telefonda ilk once; eşinizin verdigi bilgilerde bir degisiklik oldu mu? Diye sorulmuş, esimde hic dusunmeden hayir yanitini vermis. Esime alman vatandasi oldugu icin sürecin fazla uzamayacagini ve yakinda vizemizin ulasacagini soylemisler. Suan korona salgini sebebiyle biz vizenin gec gelecegini dusunuyorduk ancak bu gorusmeden anladigimiz herhangi bir sekilde vizemiz etkilenmeyecek. Belki onumuzdeki hafta ulasmis bile olur :) 17 Nisan’da Türkiye de uçuş yasağı kalkiyor, kalkmasa bile Almanya, Aile birlesimi ile gidenlere ozel uçuşlar ayarlıyormuş ancak her yöne ucus yok. Köln/Düsseldorf gibi şehirlere olduğunu görüyorum bazen. Umarim herkesin vizesi en erken tarihte ulasir. Eşim Kuzey Almanya’da Schleswig-Holstein eyaletinde yasiyor, Lübeck’e bağlı Bad Schwartau semtinde oturuyor. Bulundugu bölgeye ise Eutin Yabancilar Dairesi bakiyormus, kucuk bir yer oldugu icin isler biraz hızlı ilerliyor sanirim o tarafta.
Herkese Bol şans diliyorum. Gelisme olursa burdan tekrar yazarım :)) halayy :)

Vize Basruvu Tarihi: 04.03.2020
Yabancilar Dairesinin Araması: 07.04.2020
Evraklari Mail Yoluyla İletme: 07.04.2020
Vize Ulaştığı Tarih: ? (Bunu yakinda bildiririm 😋)

Şu bunaltıcı süreçte herkesin negatif söylemlerine karşın çok detaylı ve umut dolu bir mesaj paylasmissiniz. Benden birgün önce evrak teslimi yapmışsınız eyalete göre vize onay süreci degissede benim içinde umut verici bir gelişme. Umarım en kısa zamanda eşinize kavuşursunuz.

Ғоиб Зейнепакбас

• Ҷавонони ҷавон 1
  • **
  • Сатҳи 0
" Reply # xNUMX: April 10, 2020, 02: 31: 19 AM »

Şu bunaltıcı süreçte herkesin negatif söylemlerine karşın çok detaylı ve umut dolu bir mesaj paylasmissiniz. Benden birgün önce evrak teslimi yapmışsınız eyalete göre vize onay süreci degissede benim içinde umut verici bir gelişme. Umarım en kısa zamanda eşinize kavuşursunuz.

Ташаккури зиёд ☺️ Ман умедворам, ки шумо ҳарчи зудтар бо ҳамсаратон мулоқот хоҳед кард.
Дар ин миён, дӯсти ман, ки худи ҳамон рӯз бо ман муроҷиат кард, як ҳафта пеш бо зани дӯсти ман дар тамос шуд ва ҳуҷҷатҳоро талаб кард. Умуман, ман фикр мекунам, вақте ки 1-5 ҳафта аст, ба занони ҳамсоя аз идораи хориҷиён рафта расидан мумкин аст. Ҳоло мо танҳо интизори омадани раводиди мо ҳастем. Эҳтимол он ба зудӣ ба итмом мерасад. Дафтари хориҷиён низ хеле мусбат буд, дили шуморо сиёҳ накунед, онҳое, ки то 6 март муроҷиат кардаанд, ба ҳеҷ гуна манфӣ дучор намеоянд. Дафтарҳои хориҷиён то 17 апрел баста шуданд, аммо онҳо дар Homeoffice кор мекарданд ё онҳо дар идораҳои худ барои омма баста буданд. Ҳеҷ гуна боздоштан ё қатъ кардани раванд вуҷуд надорад. Дар асл, азбаски барномаҳо қатъ шуданд, ман ҳозир шиддатро надорам, умедворам, ки онҳо зудтар ба итмом мерасанд. ИнсоЛлоҳ, онҳое, ки муроҷиат карда наметавонанд, ҳарчи зудтар муроҷиат кунанд

Тарҷумаи Олмон | Омӯзиши олмонӣ | Рақамҳои Олмон | Пешрафти Олмон
Рӯзҳои Олмон | Калимаҳои олмонӣ | Забони Олмон | Рангҳои Олмон | Форум Archive