2019 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ysmn0
    Katılımcı

Arkadaşlar ben 30 eylülde izmirden Aile birleşimi başvurusu yaptım. Görüşmeden sonra verilen A4 kağıdının sağ üst kısmında barkod altında 6 haneli sayı var. Acaba takip numarası dediğiniz şey bu mu ? Ve herkes tecrübelerini rica etsem yazabilir mi ?  byby:)

Maid
    Katılımcı

Merhaba,
    Ben 17 eylülde cocugum ile Ankara'dan basvurdum. Benim bir tane eksik evrakim vardı. Eksik evrak formu verdiler ve tamamlamami istediler. Her hangi bir basvuru no vermediler. Ups kargonun verdigi kagitta takip no var oradan kargo sayfasindan takip edebiliyorum.
    Benim dosyam yabancılar subeye gecen hafta varmisti. Memur max. 4 hafta bekleyeceksiniz demis çünkü ordaki yogunluk ve sıraya göre dosyalari inceliyorlar. Her hafta tatilleri var Almanlarin bakalım inşallah Kasım ayinda onaylanir vizemiz.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum çok zor bir süreç.

ysmn0
    Katılımcı

Bana ups kargo kağıdı vermediler neden acaba.  😮 Peki almanyanın neresine gidiyorsun ? Ben berlin e gidicem hayırlısıysa bi sıkıntı çıkartmazlarsa. Gerçekten zor bi süreç belirsizlik en sevmediğim şey. Umarım Allah gönlümüze göre verir. Bugün tam bi ay oldu zor sabrediyorum. 6 ay bekleyenler varmış gerçekten tebrik ediyorum onlardaki sabrı :)

yabancılar şubeye evrakların vardığını nasıl öğrendiniz peki ?? 4 hafta bekleyeceğinizi kim söyledi ??

Maid
    Katılımcı

Siz izmir'den basvuru yaptım dediniz muhtemelen size karşı ödemeli gonderirler orası yurtiçi kargo ile anlaşmalı sanırım ondan.
    Hannovere bagli gidecegim yer nasipse olursa inşallah.
    Yabancılar şubeye eşim gitti ordaki yetkili memur söyledi.Biz biraz erken davrandık sabırsıziz artık napalım. Max. 1 ay dedi. sadece biz degiliz her milletten insanlar başvuru yapiyor. Yabancılar subesinden bilgi alabilirsiniz. Dosyaniz ulastimi ne asamada diye eşiniz sorabilir. Berlin büyük yer yogun Allah rast getirsin.
    cofe:)

ysmn0
    Katılımcı

Biz arıyoruz kimse açmıyor ..  :- ben söyleyim de bugün gitsin o zaman. Amin inşallah. Evliliğimin ilk aylarını tek başıma geçiriyorum çok kötü birşey. ALLAH yardımcımız olsun

Maid
    Katılımcı

Eşiniz arayıp randevu alsın. Bizim bağlı bulundugumuz yabanci şube randevulu değildi. Belli günde ve belli saat aralığında çalışıyor. Tabi bu eyalete ve şehire göre değişiyor.
    Ben bebegimle birlikte 1 yıldan fazla oldu eşimi görmeyeli. Bu süreçte 1 kez turistik vizeye basvurmustum 9. Maddeden red yedim. Bu seferde aile birlesimi vizesine basvurduk bakalım inşallah olumlu sonuçlanır. Çünkü artık bu durum aile birlesimi degil,
    aile dağıtma vizesi olacak. Cocukla beklemek inanin daha zor. Umarım sizin de vizeniz  erkenden onaylanır. Allah yar ve yardımcımız olsun. :-

ysmn0
    Katılımcı

İnanamiyorum sizin durumunuz daha zormuş gerçekten çok üzüldüm. :-[ İnşAllah en kısa sürede kavuşuruz.. Herşeyi keşke bu kadar zorlaştırmasalardı. Gerçekten çok üzücü. Eşiniz Alman vatandaşı mi acaba?

Maid
    Katılımcı

Benim eşim Türk vatandaşı ama süresiz oturumu var. Iş ev eşya falan ayarladi bu süreçte. Umarım olumlu sonuçlanır. Sizinki Alman vatandaşı mı? Gerçi alman vatandaşı da olsa yine bu vize sureci işliyor.

ysmn0
    Katılımcı

Evet alman vatandaşı. Eğer çok uzarsa avukat vs tutucaz biz.  O zaman işler daha çok kolaylaşıyormuş öyle duydum

Maid
    Katılımcı

Başvuru yaptığınız tarihten itibaren 90 günlük yasal süreç var. Bu süreç içerisinde olumlu yada olumsuz dönüş yapmak zorundalar. Bu süreçte cevap alamazsaniz bencede avukat devreye sokmak en mantıklısı. Biz de aynı yolu izlemeyi düşünüyoruz. Yalnız 5 yada 6 ayda vizesi onaylanan insanlar da var, okudum burada.
    Sizin eşiniz Alman vatandaşı sizi reddedemezler. Er yada gec onaylanır.

Atase
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,

Bankaya kredi ve kredi kartı borcum var icraya intikal etti borç aile birleşimi vizesinde sorun cıkarmı acaba?

30 eylul de başvuru yaptım çarşamba günü yabancılar şubesi bızım burda işlem bitti ankraya evrakları yolladık demış problem çıkacagından korkuyorum açıkçası borç yuzunden konu ile alakalı bılgısı olan varsa bilgilendırırse sevınırım

ysmn0
    Katılımcı

İnşallah onaylanır 5 _ 6 ay bekleyeceğimi var sayarsak sanırım psikolojim bozulur :)

Maid
    Katılımcı

Yok ben sizin o kadar bekleyeceginizi düşünmüyorum. Şartlarınız musait ise normal süreçte 1,5-2 ayda vize onaylanıyor.
    Bir de çok düşünmemeye çalışın, mişiniz yoksa kendinize ugraslar bulun. Ben bir ara düşünmekten psikolojim bozuldu. Şimdi saldım artık ne çıkarsa bahtıma diyorum cofe:)

ysmn0
    Katılımcı

Aynen haklisiniz benim de psikolojim bozulacak az kaldı  :)

Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    Pasaportum bugün kargo dagitimda gözüküyor. Kuryeyi bekliyorum, umarım vizemiz onaylanmış olarak gelmistir çok heyecanlıyım.  clap:) ya:)

Maid
    Katılımcı

Vizem red geldi maalesef. Moralim cok bozuk. Red sebebi maddi yetersizlik, sanırım esimin maaşını yetersiz bulmuşlar  :cryla: 
    Şimdi bir avukat ile anlaşıp itiraz etmeyi planlıyoruz :(  nasipten öteye gecilmiyormus cidden cok Üzgünüm. Cocugumla birlikte buralarda kaldık. Bahane uretiyorlar eziyetten baska bir sey degil yaptıkları.  :cryla:

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 34)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.