2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

leowoman
    Katılımcı

Merhabalar öncelikle,
    Kulaktan dolma gereksiz ve abartılı o kadar sözler dolanıyor ki ortalıkta…
    vize başvurusunda sorgulandığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.
    Benim de eşimle aramda 14 yaş fark var. Yaş sadece rakamlardan ibaret bir göstergeymiş ben bunu eşimle tanıştığım zaman anladım. Hayatımızın o zamanına kadar sadece birbirimizi aradığımızı anladık ki tanıştıktan 6 ay sonra evlendik.
    Konsolosluktakiler yaş farkını aranızdaki evliliğin gerçek evlilik olup olmadığını anlamak için sorguluyorlar.Daha öncede belirttiğim gibi konsolosluk yaş farkını değil, yaş farkının ardındaki niyeti irdeliyor.Siz kendinizi doğru bir şekilde ifade ettikten sonra aranızdaki yaş farkı kimseyi alakadar etmiyor zaten.
    Eşinizle aranızdaki ilişkiye güveniyorsanız korkmanız için bir sebep yok.

Aya90
    Katılımcı

Merhabalar öncelikle,
    Kulaktan dolma gereksiz ve abartılı o kadar sözler dolanıyor ki ortalıkta…
    vize başvurusunda sorgulandığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız.
    Benim de eşimle aramda 14 yaş fark var. Yaş sadece rakamlardan ibaret bir göstergeymiş ben bunu eşimle tanıştığım zaman anladım. Hayatımızın o zamanına kadar sadece birbirimizi aradığımızı anladık ki tanıştıktan 6 ay sonra evlendik.
    Konsolosluktakiler yaş farkını aranızdaki evliliğin gerçek evlilik olup olmadığını anlamak için sorguluyorlar.Daha öncede belirttiğim gibi konsolosluk yaş farkını değil, yaş farkının ardındaki niyeti irdeliyor.Siz kendinizi doğru bir şekilde ifade ettikten sonra aranızdaki yaş farkı kimseyi alakadar etmiyor zaten.
    Eşinizle aranızdaki ilişkiye güveniyorsanız korkmanız için bir sebep yok.

gerçekten iyiki bu siteyi görmüşüm iyiki sizi takip etmişim gerçekten benim gibi insanları gördükçe cok daha huzurlu oluyorum cok daha emin adımlar sağlam adımlar attığımın farkına varıyorum gerçekten keşke daha önce tanımak kaynaşmak bazı konularda Bilgi edinmek gibi bir fırsatımız olsaydı çünkü çevremizde bizim gibi cok az insan var be hep eksil bazı durumlar kalıuor kendini anlatmak gibi seni anlayacak kimsenin olmaması gibi şimdi cok daha iyim gerçekten çok teşekkürler buradayım ve bütün süreçleri takip edip ve kendi sürecim başladığında hepsini paylaşacağım burada inşallah sizde vizenizi alır eşinize kavuşursunuz 🙏🙏 ya:)

leowoman
    Katılımcı

:police:

Cns24
    Katılımcı

Herkese merhaba bugün 83.günüm ve  yabancılar şubesinden eşimi aramışlar kağıtlarım gitmiş pazartesi günü arayıp randevu alıp istenen evrakları götürecek. halayy:)  Bundan sonraki süreç nasıl oluyor bilgisi olan var mi?

MuratNadja
    Katılımcı

Heralde 3 hafta felan sürüyor sizin eşiniz hangi şehirde yaşıyor sizinle benim aynı gün benimde 85 inci günüm

Cns24
    Katılımcı

Heralde 3 hafta felan sürüyor sizin eşiniz hangi şehirde yaşıyor sizinle benim aynı gün benimde 85 inci günüm

Eşim frankfut gißende yaşıyor. Sizin durumda bi gelişme var mi?

MuratNadja
    Katılımcı

44 üncü gün eşim gidip yabancılar şubesind evraklarım gelmişmi diye sordu evrakları gelmiş dediler sadece bizden haber bekleyin mektup vs bi şekil yani ama 85 gün halen ses seda yok bekliyoruz

Cns24
    Katılımcı

44 üncü gün eşim gidip yabancılar şubesind evraklarım gelmişmi diye sordu evrakları gelmiş dediler sadece bizden haber bekleyin mektup vs bi şekil yani ama 85 gün halen ses seda yok bekliyoruz

İşin en zor süreci de hiç haber alamadan beklemek bence. Insallah hayırlısıyla sizin vizede onay alır

MuratNadja
    Katılımcı

Evet maalesef sabır ediyorum ama artık çok bunaldım bekle bekle bakalım ne olcak hayırlısı olsun

Cns24
    Katılımcı

Evet maalesef sabır ediyorum ama artık çok bunaldım bekle bekle bakalım ne olcak hayırlısı olsun

Bende birkaç gündür boyleydim çok bunaldim süreç daha da uzayacak diye korkuyodum çok iyi anliyorum sizi

Helincik
    Katılımcı

Merhabalar! Aranızda yeniyim. 21 Şubat tarihinde aile birleşimi üzerinden konsoloslukta görüşmemi yaptım. Görüşme benim için biraz zor geçti. Veznedeki kadın ilk etapta yaş farkını sorun etti. Sonrasında biraz yumuşadı. Tam 1 hafta oldu. UPSden baktım ve kargoya verilmemiş henüz. Gideceğim yer küçük bir yer. Umuyorum ki en kısa sürede belgelerim yabancılar dairesine ulaşır. Hepimiz için şans ve sabır diliyorum kur;) Gelişmeleri yazacağım

MuratNadja
    Katılımcı

Daha yenisin dur bakalım kaç gün olmuş benim 85 inci günüm bekliyorum ve beklemek zorundayız elimizden pek bişey gelmez sabırlı olmak lazım umarım kısa sürede vizeniz çıkar

leowoman
    Katılımcı

:D

leowoman
    Katılımcı

.

Helinciksifreunuttu
    Katılımcı

Merhaba helincik,
    Öncelikle aramıza hoş geldiniz.
    Gideceğiniz yerin küçük olduğunu söylediğiniz için benim beklediğim kadar uzun (4 ay) bekleyeceğinizi düşünmüyorum. lakin inisiyatif oradaki memurların elinde olduğu için süreci uzatabilme ihtimalleri olduğunu göz önünde bulundurun her daim.
    Hele ki göze çarpıcı yaş farkı olanları veya ikinci evlilik yapanları çok fazla irdeliyorlar ve haliyle süreç daha da uzuyor.memurun sorun haline getirdiği eşinizle aranızdaki yaş farkı ne kadar ki? Çünkü benim de eşimle aramda epey yaş farkı var ama ben sorgulanırken memur bu durumu sormuş ve benim verdiğim cevapla birlikte bir daha o konuya deginmemişti.
    Asıl süreciniz şu andan itibaren başlıyor. Sabırla yürümeniz gereken uzun bir yol var önünüzde.sizin İletinizi okuyunca şöyle uzun uzun Kasım ayını düşündüm de epey zorlu süreçlerden geçtiğimizi farkettim.
    Güzel haberler alabilmeniz dileklerimle.
    Sevgiler

Oncelikle hoşbuldum ve güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Eşimle aramızda 15 yaş var. Sizin işiniz gerçekten gereğinden çok fazla uzamış. Ve size çapraz sorgu yapılmayacağını düşünüyorum. Çünkü böyle durumlarda ilk olarak başvuru sahibini e-mail yoluyla konsolosluğa çağırdıklarını biliyorum. Böyle bir durum yoksa gönlünüzü ferah tutun. Bu arada sabrınız için tebrik ediyorum  ya:) Bugün 11. Günüm… Tıkırtı yok. Hepimiz için hayırlısı olsun  byby:)

15 yanıt görüntüleniyor - 46 ile 60 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.