Hayattaki Tek Gerçek Şu An

Benliğinizi kendi içinizde bulup, huzuru hissetmenin en doğal yolu şu anı yaşamaktır. Geçmiş ve gelecek şu anki zamanın içinde anlam bulur ancak. İsteklerinize ulaşmadan önce sadece şu anı yaşamınız gerekiyor. Hayatınızdaki her an’a önem verin ve her anın size özel olduğunu sakın unutmayın. Hayat tercihlerinizden oluşur ve sizi, siz yapan değerlerdir.Kendinize seçtiğiniz kişilik hayata olan bakış açınızdır. Ve kendiniz için seçtiğiniz hedefleri ifade ediyor. Herkesin bu hayatta yaşama nedeni farklıdır ve her insanın karşısına çıkan seçenekler çok farklıdır. Başkalarının isteklerine göre hayatını yaşayan bir insan, kendi hayatında var olmayacaktır. Kendi hayatında var olmayan bir insan, başkaları içinde var olmayacaktır aslında. Kişilik özellikleriniz yaşadığınız olaylara sebep olur ve hayata bakış açınızı oluşturur.

İlk önce şu anın, ve kendinizin farkına varın. Geçmiş olmasaydı şu an olmazdı, ve aynı şekilde şu an olmazsa gelecekte olmaz. Geçmişin geçmişte kaldığını kabullenip, geleceğinizi oluşturacak olan şu anı farkına vararak yaşamınızdır. Her zaman geçmişi düşünen insanların hayatları hep pişmanlıklarıyla doludur. O kişilerin keşkelerinden oluşan bir hayatları vardır, ve o keşkelerin sonu hiç gelmez.

Her insanın hayatında hatırlamak bile istemediği kötü anları vardır. Bazen o anları unutmakta zorlanır, unutmak ister onları çünkü. Ve bazen de ona iyi gelen, kendini iyi hissettiren güzel anıları da vardır insanın. Geleceği düşünmek endişe ve geçmişi düşünmek suçluluk duygusuna neden olur. Hayatınızla ilgili geçmiş ve geleceği düşünerek, hayatınızdaki en güzel anı şu anı yaşamaktan vazgeçmeyin.

Evet geçmişiniz, geçmişte yaşadıklarınız sizi, siz yapan anlam ve değerlerdir. Ama geçmişinizden, yaşadıklarınızdan ve hatalarınızdan ders almanız gerekiyor. Geçmişiyle yüzleşemeyen insanların güzel ve mutlu bir gelecekleri de olmaz. Ve gelecekle ilgili güzel şeylerin olacağına asla inanmazlar. Geçmiş geleceğe doğru taşınan çok ağır bir yüktür hep. Oysa gerçek o kadar açık ki, ama artık hadi bir adım atın kendinizle yüzleşin, geçmişinizle hesaplaşın. Çünkü değişmezseniz güzel bir geleceğiniz olmayacak. Geçmişle ilgili sorunların çözülmesi daha rahat, daha iyi bir insan, ve daha huzurlu, daha mutlu olursunuz. Geçmişi geçmişte bırakarak, şu anın güzelliğini farkında olarak yaşayın ve geleceğe dair mutlu beklentileriniz olsun hep…Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir