Okulun İlk Günü

Almanca dersleri

Okulun İlk Günü. Okulun İlk Günü kavramı Google Doodle oldu. Peki okulun ilk günü haberlerinde neler var?Okulun ilk günü İstanbul’da toplu ulaşım ücretsiz

İstanbul’da yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı 9 Eylül Pazartesi günü 06.00-14.00 saatlerinde toplu ulaşım ücretsiz olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklmaya göre Otobüs, metrobüs, raylı sistem ve deniz yolu seferleri artırılacak. İlk gün çocuğunu okula götürmek isteyen velileri de okul servisleri taşıyacak.

Büyük şehirlerde bütün kurumlar akıcı bir trafik için teyakkuzda olacak.

Okul çevrelerinde “Önce Yaya” ve “Ben Duyarlı Sürücüyüm” uyarı yazı ve levhalarıyla olası trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla bilgilendirme çalışmalarının da tamamlandığı belirtilen açıklamada, şantiyelerde okulların açıldığı hafta çalışma yapılmayacağı vurgulandı. Trafiği engelleyecek tüm hususlar ortadan kaldırılıp, çalışmaların daha sonra kademeli olarak başlatılacağı, mevcut çalışmaların okul açılış gününden önce bitirilmesinin sağlanacağı kaydedildi.


Okulun İlk Günü alınacak önlemler

Çocuğunuzu duygusal ve psikolojik yönden okula hazırlayın.
İlk haftalarda biraz stres ve kaygı yaşamasının normal olduğunu ona anlatın. Okula başlamadan önce bu konuyla ilgili muhakkak konuşun.
Çocuğunuzun fiziksel ve ruhsal sağlığını kontrol ettirin. Çocuk doktoru, göz doktoru ve diş hekimi muayeneleriyle birlikte gerekiyorsa psikolog görüşmesini organize edin.
Okullar açılmadan en az bir hafta önce uyku ve yemek saatlerini yeniden planlayın. Televizyon ve bilgisayar karşısında geçirdiği saatleri kısıtlamaya çalışın. Yaz aylarında bu süreler artabilir. Ancak okullar açılırken bu zaman dilimlerinin azalması gerekir.
Ders motivasyonunu artırabilecek eğitim malzemeleri alın. Okul alışverişine birlikte çıkın ve mümkün olduğunca onun seçimlerine saygı gösterin.
Öğrencilik yıllarınız ile ilgili paylaşımlarda bulunun. Bu paylaşım onlara öğüt vermekten daha çok işe yarar.

Okulun ilk günü ve Yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olmasını dileriz.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir